Категорії
journal

Трикутна хвиля вічухи, або детально про Witch House

Все-таки дивовижна штука ці соціокультурні перипетії.  Здавалося б ще зовсім недавно хлопців у джинсах-вузькачах дворова гопота називала підорами, а тепер майже поголовно сама тягає такі штани. Те ж стосується і музики, трендові звучання зараз настільки сильні, що впливають на смаки майже усіх верств населення, у тому числі і типової гопоти. Тому ще якийсь рік чи два тому завсідники пацанських цитатників потужно прокачували динаміки віджатих телефонів новомодним звучанням бростепу від Skrillex, Knife Party та інших. dubstep-gopota А вчора мені довелося почути з вікон прогнилої затонованої “копійки” з принтом калаша на дверцятах трек Молодость від відомого російського Witch House проекту Радость Моя. Тож якщо такий консервативний прошарок суспільства як гопота не ігнорує цей тренд, то давайте і самі копнемо трохи в сторону вічухи (сленгова назва Witch House).

Витоки Witch House.

Насправді усе це дуже давня історія, яка почалася ще 2009 року, але до нас, як це часто буває, тренд доповзає аж через кілька років. Точніше навіть не до нас, а до рунету, під медійним куполом якого досі жевріє уанет. Чому так відбувається – це вже окрема величезна тема. Отож, вперше це словосполучення вжив Pictureplane, таким чином жартівливо характеризуючи свою творчість, себто електронну музику з дрібкою окультизму в якості антуражу. Не останню роль у становленні такого терміну як Witch House зіграв наш улюблений Last.FM. Саме за допомогою тегів цієї соціальної мережі і почав вимальовуватись загальний тренд звучання, коли один ентузіаст затегав кількадесят проектів цією позначкою.

Проте кожен стиль формує своїх хедлайнерів, для вічухи ним став з самого початку проект SALEM, який окрім назви (місто Сейлем відоме переслідуваннями відьом) ще й мав відповідне тягуче звучання, характерний свист синтезатора та доволі похмуру атмосферу.

Варто ще згадати напрацювання DJ Screw, він свого часу багато експериментував зі сповільненнями в хіп-хопі, деякі з його технік масово використовують ентузіасти Witch House.

Естетика Witch House.

Є декілька шаблонних особливостей в представленні цієї музичної течії. Насамперед – це нечитабельні назви, які частково або повністю складаються з ASCII символів, частіше за все це трикутники (▲,▼, ∆) та різноманітних варіацій з хрестами. Втім багато проектів ігнорують такий чудернацький спосіб написання, або ж мають читабельні відповідники. Через свою “темну естетику” вічуха віджерла добрячий шмат підліткової аудиторії у пост-радянської навкологотичної двіжухи. Можливо й тому стиль одягу СНДшних готів та фанів вітч хаусу часто доволі подібний. witch-house-fashion Оформлення релізів у Witch House та й пов’язаний арт суцільно складається з різноманітної нечисті, геометричних знаків (трикутники, хрести і т.і.). СНДшні ж проекти доволі часто обмазуються ще й вебпанком.

Що послухати?

Salem - кіт із ситкому про

Salem.

Ні, не цей кіт зліва, а гурт з Мічігана, який по суті і задав вектор подальшому розвитку жанру. Над проектом працювали/працюють троє: John Holland, Heather Marlatt, Jack Donoghue.

Випустивши у 2011 році останній реліз, вони перестали створювати/ділитися новим матеріалом і наразі інколи виступають у клубах.

Найбільш відомим матеріалом проекту є альбом “King Night ” 2010 року.

oOoOO.

Ще один знаковий проект зі Штатів (Сан-Франциско), читається як “Оу”. Кріс Декстер рухається у своєму власному фарватері та значно розширює діапазон звучання вітч хаусу. Він любить експериментувати з голосами поп-виконавиць, хіп-хоп бітами та звуковими ефектами. oOoOO активно виступає в різних країнах з новим матеріалом і загалом є визнаним динозавром Witch House.

White Ring.

Список проектів олдскульної вічухи насправді дуже широкий, проте дамо можливість читачеві дослідити цю тему самостійно. Останній динозавр, про якого хотілося б розказати – White Ring. Це нині діючий дует із Нью-Йорка, який стартував ще 2008 року. Грають зловісну вічуху з відчутними трансовими вливаннями.

Як ви вже мабуть зрозуміли – цей жанр музики має доволі специфічне звучання і переплутати його з чимось іншим доволі важко. Варто також попередити, що основна маса Witch House ентузіастів обмежується реміксами поп і реп композицій, сповільнюючи треки і підганяючи їх під “вітчхаусне” звучання.

Ну і наостанок, трохи сучасних треків, що подобаються особисто мені:

 

4 коментарі “Трикутна хвиля вічухи, або детально про Witch House”

складаються з ASCII символів, частіше за все це трикутники (▲,▼, ∆)

В таблиці ASCII немає таких трикутників і деяких із символів в наведених назвах. Можливо, ви мали на увазі Unicode.

почему если в копухе слушают вичуху, так сразу гопота?

коли людина виглядає як гопота, розмовляє як гопота та у копусі слухає вічуху – це дійсно виглядає трохи гротескно

Обговорення закрито.