Категорії
journal

Потужна техніка виходу із творчої кризи

Магія закінчилася

Творчість – це магія. Трохи розуму тут, кілограм асоціацій там – і виходить щось цікаве. Або не дуже. Але, в будь-якому разі, для цього немає рецепту. Одного разу опинившись у творчій кризі, ми хапаємося за рятівну соломинку – «книгу рецептів». Ми бачимо шлях Далі, Рубенса і Бетховена. Ми намагаємося поглинати все більше і більше чужої творчості, і думаємо, що незабаром дамо світу щось своє. Але це не допомагає. Чи встигаємо ми перетравлювати ту їжу, яку ковтаємо захлинаючись, цілком, не пережовуючи? Ні. Те, що ми прочитали в такому поспіху, залишилося на задвірках нашої пам’яті непереробленим. Для цього потрібно час. Але ми починаємо читати і дивитися все більше і більше, перевантажуємо свою пам’ять, втрачаємо автентичність.

Що робити, щоб знайти вихід із творчої кризи?

Нам допоможе шлях, схожий на закон збереження енергії.

Коли ми перестаємо поглинати якусь інформацію, на її місці виникає порожнеча, яку всесвіт прагне заповнити.

Чи я хочу сказати, що нам варто перестати захоплюватися чужою творчістю? Так. Але тільки на певний час.

Виберіть собі тиждень-другий для творчої відпустки. Письменники – перестаньте читати чужі твори (і дивитися кіно, якщо це вас надихає). Художники – перестаньте дивитися чужі картини (і, тим більше, порівнювати це з своїми роботами). Не робіть винятків! Якщо ви прийняли рішення не знайомитися з чужою творчістю, то стримайте свою обіцянку.

Якщо ви відкриєте нову грань своєї творчості, то можете наткнутися на жанр, про який нічого не чули до цього. Дозвольте собі бути дитиною, ви готові до нового! Відкрийте заново імпресіонізм, не знаючи про його існування. У цього вже буде ім’я, але це буде тільки ВАШ імпресіонізм. Тут і проявиться ваша індивідуальність. Почніть знову дивуватися своїм успіхам так, наче ви вперше це робите. За час, поки ви відпочиваєте від чужої творчості, ви можете несвідомо почати обробляти і обдумувати твори, з якими ознайомилися кілька років тому. Це нормально! Мозок дав собі «творчий відпочинок» і підсвідомість запрацювала, щоб переробити стару інформацію.

Це дуже сильна техніка, яка може збільшити ваш творчий потенціал в рази за один або два тижні. І головне: це дійсно працює.