Категорії
journal

Пейнтбол чи Страйкбол?

Так уже сталося, що колись переді мною постала дилема: зіграти суботнім ранком у пейнтбол чи страйкбол (англ. airsoft). Тоді рандомно я обрав страйкбол. Тож аби Ваш вибір був більш обґрунтованим, доволі суттєво награвшись в обидві гри, я написав цей коротенький огляд. Хочу зазначити, що тут не йтиметься про ці діяльності як про серйозне хобі, я розгляну їх на поверхневому рівні приємного проводження часу у вихідні.

Що безпечніше?

Обидві гри майже напевне залишать Вам спогади у вигляді синців. Інша справа, що у пейнтболі “поранення” від кульок дещо болючіщі, і навіть при попаданні в ногу через 2 пари штанів залишать там синець. Для страйкбола ж, аби вберегти тіло від кульок вистачить светру та щільних штанів. Хоча знаю унікалів, які бігають в пейнтбол без верхнього одягу.

пейнтбол аксесуари

Загалом, маємо 3 особливо вразливі зони: голову, шию та пах. Маска в пейнтболі хоч і надійно забезпечує захист обличчя, але постріли в потилицю дуже болючі, рекомендую одягати шапку. У страйкболі обов’язковими є захисні окуляри, а маски на обличчя носять не всі, але ті, хто не носить, майже напевно ходять з кривавими цяточками на щоках. За моїми спостереженнями шарфик погано захищає шию, найкращим варіантом захисту шиї та голови бачу гуді з капюшоном. В обох іграх рекомендується одягти захист паху.

Що дорожче?

Для аматорів, які беруть в оренду весь інвентар, вартість гри буде приблизно однакова (~150 грн.). Якщо ж ви захочете йти далі, і купляти власну зброю та приладдя, то майте на увазі, що пейнтбол – на порядок витратніший. Особливо враховуючи вартість витратного матеріалу – кульок, у страйкболі вони вдвічі дешевші. Це вже не беручи до уваги те, що в пейнтбол можна грати тільки у відведених місцях.

вартість пейнтбол страйкбол

Що цікавіше?

Тут усе дуже індивідуально. Але приведу до прикладу відмінні риси, з поправкою на особисте ІМХО.

Пейнтбол:

  • високоінтенсивна гра
  • обмежений простір
  • неможливість приховати попадання
  • яскраве враження від попадання кулькою

Страйкбол:

  • особлива атмосфера
  • круті мілітарі прикиди, та зброя – копії справжніх гвинтівок
  • високотактична гра
  • довготривалі раунди
  • гра на чесність (попадання неможливо доказати)

soldiers

Тож, якщо Ви повний новачок, то вже мусите мати достатній набір знань, щоб зрозуміти про що йде мова та обрати гру собі по духу. Але звісно ж, поки сам не спробуєш – до кінця не зрозумієш як воно.