Категорії
Цікаві факти

Цікаві факти про Мальту

 

Ласкаво просимо на статтю про цікаві факти Мальти – європейської здравниці і раю для туристів! Тут Ви дізнаєтеся тільки корисну інформацію про Мальту.

Цікаві факти про Мальту

https://clout.com.ua/
 1. Мальта – невелика держава в Середземному морі, розташована на 7 островах (правда тільки 3 заселеними). На щастя чи на біду, країна розвинулася на перетині торгових шляхів, тому завжди була ласим шматочком для таких торговельних гігантів, як Сицилія, Туніс і Лівія.
 2. Одним найсвіжіших фактів про Мальту є офіційний дозвіл продавати громадянство за 650 тис. євро. Згідно з розрахунками, це не тільки принесе багатомільйонні доходи, але і приверне інвесторів на ринок Мальти. Права і свободи такого способу отримання громадянства ЄС нічим не відрізняються від традиційного, – цікавий факт.
 3. Здавна Мальту називають «Землею меду» через її велике виробництво меду та ендемічних видів бджіл, що живуть на острові. Офіційна назва країни походить від фінікійського слова «malat», що означає «притулок».
 4. Цікавий факт: у більшості мальтійських церков висять два годинники, що показують різний час. Кажуть, що годинник праворуч показує правильний час для віруючих, а годинник зліва показує неправильний час, щоб заплутати Сатану, який спокушає людей.
 5. Здавна в Мальті існує традиція робити вузькі вулиці, щоб будинки могли повністю закрити один одного своєю тінню. Це робиться не тільки для того, щоб уберегти людей від спеки, але і для створення ефективних засідок у разі вторгнення, – цікавий факт.
 6. На Мальті взагалі немає річок, озер або будь-яких інших джерел питної води.
 7. Кінематографічний факт: епічні батальні сцени фільму «Гладіатор» насправді були зняті не в Колізеї, а в «Форте Рікасолі» на Мальті.
 8. Вчені встановили, що мегалітичні храми Мальти насправді ще старше єгипетських пірамід і Стоунхенджа (Англія).
  https://clout.com.ua/
 9. Цікавий факт: щорічну Мальту відвідує понад 1.2 млн. туристів з усього світу. Туризм є однією з найбільш прибуткових і перспективних галузей економіки.
 10. Мальта – законослухняна країна Європи. Вбивства або резонансні пограбування тут трапляються вкрай рідко.
 11. Мальтійський університет є одним з найстаріших в Європі. Його заснували в далекому 1592 році.
 12. Цікавий факт: сучасні міфологи сходяться на тому, що Мальта була частиною Атлантиди.
 13. Офіційна назва – «Республіка Мальта».
 14. Країна отримала незалежність від Великобританії 21 вересня 1964 року.
 15. Мальта стала повноцінним членом ЄС у травні 2004 року, а євро почала використовувати в якості офіційної валюти в 2008 році.
 16. Цікавий факт: Валлета – столиця і головний економічний центр Мальти. Назву місту дали на честь лицаря, який захищав столицю від навали турків. Валлета – мультикультурне місто з прекрасними пам’ятками і неповторною архітектурою. Населення становить всього 9 тис., основу яких складають мальтійці.
 17. Офіційними мовами є мальтійська (суміш італійської та арабської) і англійська.
 18. Переважна більшість населення сповідує католицизм.
  https://clout.com.ua/
 19. Цікавою особливістю життя мальтійців є одруження. Якщо двоє людей вирішили створити шлюб, то цей союз укладається навічно і розлучитися у Вас вже не вийде, – цікавий факт.
 20. Також на островах на конституційному рівні заборонено робити аборти.
 21. Обов’язковим супроводом будь-якого релігійного свята є фестиваль. Свят в країні не багато, так що кожне потрібно відзначати з найбільшим розмахом.
 22. Цікавий факт: в Мальті, як і в Англії, прийнято лівосторонній рух. Будьте уважні на дорогах, тут люблять швидку їзду!
 23. Мальта входить в ТОП-10 найменших незалежним держав у світі. Площа країни складає всього 314 км2.
 24. Чисельність населення країни складає всього 452 515 жителів, – цікавий факт.
 25. Колись між Сицилією і Мальтою функціонував справжній міст. Нагадаємо, відстань між ними становить 93 км!
 26. Цікавий факт про Мальту: традиційна музика на островах називається «Гані». Її основу складають народні мотиви під гітару і декілька людей, як правило, це чоловіки. Вони по черзі наспівують куплети народних пісень.
 27. У світі величезною популярністю користується домашня порода собак “Мальта”, однак це не як не пов’язано з назвою країни. Офіційно визнаною породою тут є «фараоновий пес» (короткошерста, мисливська собака).
 28. Більш 50% населення Мальти відвідували музичну школу!

Цікаві факти про Мальті на цьому не закінчуються! Пропонуємо Вам відвідати нашу сторінку з цікавими фактами інших країн.