Тим, хто пройшов крізь випробування фізичною роботою – знаю, не раз ловив себе на думці:
“Який же ніштяк тим людям працювати в офісі. Майже увесь день сидять у теплі в затишному вконтактику і насолоджуються побиттям байдиків, а потім ще й мають вдосталь бабла, аби зводити в ресторан свою малу. Мрія, а не робота.”
Погодьтеся, з висоти погляду звичайного найманого робітника з низькою з/п така перспектива офісного клерка виглядає шикарною та спокусливою. Багато робітників-колег, які отримували не набагато менше офісного заробітку й упевнено виявляли презирство до “паразитичної касти офісного планктону”, все ж приховано дрочили на білі комірці та офісні умови праці. На моїй пам’яті лише одиниці “пролетарів-офісофілів” отримали завітну перепустку в омріяний корпоративний світ за вертикальними жалюзі.
Але і вчорашні пролетарі, і ті люди, що потрапляють туди природним шляхом (через універи) – через деякий час розуміють, з яким яскравим підорством* подекуди доводиться миритися в офісному середовищі. І мова йде навіть не тільки не про якісь контори місцевого розливу з перепродажу металопластикових вікон, а й про величезні міжнаціональні корпорації.
Рожево-ванільні уявлення про офіс зникають у більшості клерків уже за кілька місяців, і багато хто намагається змінити один офіс на інший. Але в іншому офісі, інакшим виглядає лише антураж, і блискучі кайдани офісного рабства (частіше за все) залишаться такими ж важкими. А для тих, хто все-таки вирішив звалити – далі лиш чистий практичний досвід.
Коли валити?
Щоб успішно звалити, мусите поставити відмітки біля кожного пункту:
- Офіс дістав вкрай (потрібно для того, щоб потім не жалкувати про вчинок).
- Маєш за що жити 3 наступні місяці (щоб не мати спокуси повернутися в інший гадючник).
- Маєш особистий ПК чи ноут (ця дрібниця прогодує краще ніж лопата, інфа 100%).
Коли всі пункти зійдуться в парад планет – це Час Ч.
Куди валити?
Валити краще в інший бік від того, що конкретно вас кумарило в офісній роботі:
неадекватне керівництво? – будьте сам собі босом, започаткувавши власну справу, або станьте фрілансером і майте безліч замовників, і навіть якщо серед них будуть неадеквати (а такі будуть 100%) їх відкритим текстом можна посилати на три літери, а це задоволення ще те.
запертість в чотирьох стінах чи люта зима? – подорожуйте світом скільки влізе на віддаленій роботі, благо на це треба не так багато грошей (біля $700 на міс. на тому ж райському Балі).
Загалом з приходом інтернету можна працювати будь-де, будь-як і скільки завгодно та жити в кайф. Ті ж $700 реально піднімаються з фрілансу/роботи гідом/викладаняя курсів/… маючи знання однієї лиш англійської мови.
Маєте технічні знання? Інтернет для вас відкритий, ринок готовий гарно платити за технічну роботу (верстала, програмер, дизайнер, …). Ба навіть, якщо Ви можете писати без помилок – заробите собі на хліб, копірайтери зараз ціняться.
Про маркетологів, віддалених помічників, підтримку на сайтах, опрацювання листів/дзвінків компаній – я навіть не кажу, бо це все настільки широкий спектр, що не знайти роботу в інеті навіть зовсім без досвіду неможливо.
Ну ок! І що далі?
Далі найцікавіше. Може пам’ятаєте такий крилатий вислів Харуна Ях’я про птахів:
Далі повна свобода. Хтось дуже відвик від такого, та скаже – нестабільність. Найбільша нестабільність – це якраз повна матеріальна залежність від “офісу”.
Бажаю Вам мати можливість бачити небеса коли заманеться, а не тільки як співали Птицу ЕМЪ:
Блакитні небеса через жалюзі офісу,
Або після зміни із вікна мікроавтобуса!
____________________________________________________
*Офісне підорство – розповсюджена модель корпоративно-прийнятної лицемірної поведінки в офісних закладах всіх типів.
4 коментарі “Як звалити з офісу та не вмерти голодною смертю?”
Це буде перший коментар тут.
Це буде другий.
Цiкаво. Завжди маємо можливостi.
Безсумнівно. У сучасному світі з його можливостями померти з голоду може тільки дуже й дуже лінивий.