Категорії
Відпочинок

Подорож по Александрплацу – пам’ятки Берліна

 

Пам’ятка Александерплац – одна з найпопулярніших пам’яток Берліна. Хоча в останні роки перехопила пальму першості Потсдамська площа, але Алекcандрплац продовжує вражати своєю красою.

https://clout.com.ua/

Alexanderplatz – пам’ятка Берліна була так названа в 1805 році на честь царя Олександра. Йшли роки, і Алескандерплац змінювався. Александерплац був створений як один з ринків Берліна, але історія розсудила по-своєму, і Alexanderplatz став головним центром Берліна, коли в Берліні була побудована перша залізнична станція в 1882 році. В цей час до Берліна почали приїжджати все більше людей зі всього світу, а Александерплац став найпопулярнішим місцем Берліна.

Слава пам’ятки Александерплаца в Берліні

Вже в 1920-1930 роках Александерплац був один із самих людних не лише в Берліні, а й у всій Європі. Алекандерплац здобув визнання і славу навіть у літературі завдяки новелі Альфреда Добліна «Александерплац у Берліні» (1929). На східній стороні Александерплаца – пам’ятки Берліна 220-метрова будівля, на яку нанесена цитата з новели про Александерплац!

Пам’ятка Александерплац і Друга світова

Але Друга світова війна практично повністю зруйнувала Александерплац, як і інші споруди Берліна. У другій половині 1960-х років Александерплац був відновлений і розширений в традиціях соціалістичної архітектури – в Алексадерплаці були зведені величезні та вражаючі будівлі, які і зараз користуються популярністю серед туристів Берліна.

Відновлення Александерплаца – пам’ятки Берліна

Яскравими прикладами радянської архітектури в Александрплаці є:

  • Головний склад, колишній готель Форум Александерплаца;
    https://clout.com.ua/
  • телевізійна вежа Александерплаца;

Телевізійна вежа Берліна явно не вписується в загальну архітектурну лінію Александерплаца. Телевишка Александрплаца – одна з найвищих у Європі споруд і найвища в Берліні, для туристів на телевишці обладнаний оглядовий майданчик – кафе на висоті 207 метрів, з якого відкривається дивовижний вид не тільки на Александерплац, але і на весь Берлін і всі його визначні пам’ятки.

Кожен турист Берліна повинен поглянути на пам’ятки Александерплаца вночі, коли площа захоплює уяву яскравими кольоровими неоновими вогнями, які йдуть звідусіль. Видовище на Александерплаці вночі змушує полюбити його навіки!