Берлін – це сучасний європейський мегаполіс, що поєднує в собі як риси середньовіччя, старовинні споруди і сучасні архітектурні комплекси. Берлін – столиця Німеччини. Із середньовіччя до наших днів дійшли такі туристичні пам’ятки, як: Церква святої Марії, Берлінський собор, Оперний театр, Бранденбурзькі ворота, Червона ратуша, Палац Бельвю.
- До 9 листопада 1989 Берлін розділяла на Західний і Східний 160-кілометрова Берлінська стіна. За всю історію її існування 1245 людей були вбиті при спробі її перетину. Після падіння стіни її фрагменти стали історичними експонатами, а 650 вівчарок, які охороняли стіну, були розпродані. На збережених ділянках стіни художники з усього світу залишили свої малюнки.
- Берлін в 9 разів більше за площею ніж Париж (892 квадратних кілометри) і випереджає за цим же показником один з найбільших американських міст – Нью-Йорк.
- За чисельністю населення Берлін знаходиться на 2-му місці, поступаючись Лондону.
- Цікаво, що у світі ще 117 населених пункти носять назву Берлін.
- Берлін розташований на берегах двох річок: Шпрее і Хафель, у зв’язку з чим його оточують і перетинають 1700 мостів. Це навіть більше ніж у Венеції.
- 180 кілометрів водних шляхів дають можливість подорожувати по Берліну на човні. Цікаво, що Берлін часто називають “Spree Athen”, що перекладається як “Афіни на Шпрее”.
- 368-метрова телевізійна вежа в Берліні Berliner Fernzehturn – це найвища конструкція в Німеччині і одна з найвищих споруд у Європі.
- Берлін – це мультикультурний мегаполіс. 3.5 мільйони жителів включаючи 470 000 резидентів представляють 184 національностей.
- Найцікавіше, що в Берліні найчисленніша турецька діаспора, тобто найбільше турків (поза Туреччиною) живе саме в Берліні.
- У Берліні нараховується 175 музеїв. Жартують, що кількість музеїв в Берліні більша ніж кількість дощових днів у році.
- В одному з історичних музеїв Берліна можна побачити унікальний експонат – головний убір Наполеона, втрачений ним під час битви при Ватерлоо.
- Цікаво, що в Берліні квартири та апартаменти не нумеруються. Їм присвоюється ім’я власника і це ім’я і служить для ідентифікації житлового приміщення.
- В аптеках Берліна разом з покупкою дають безкоштовні паперові гігієнічні серветки.
- Цікаво, що перші громадські туалети з’явилися саме в Берліні в 1878 році і називалися вони “Caf Achteck”, так як в основному вони були призначені для витирання слідів від кави.
- Цікаво, що при вході і виході на громадському транспорті немає ніяких квиткових обмежувачів, тобто система розрахована на сумлінних пасажирів які придбають квиток на станції для поїздки заздалегідь.
- Звичайно періодично проводиться контроль наявності квитків, проте сама система передбачає добровільне дотримання правил – цим берлінці дуже пишаються.
- До речі, з приводу траспортної системи можна додати, що перший в Європі світлофор був приведений в дію в Берліні і сталося це в 1924 році.
- Для любителів шоколаду буде цікаво дізнатися, що в Берліні знаходиться найбільший у світі будинок шоколаду – «Schokoladenhaus Fassbender & Rausch», де можна спробувати шоколадні Бранденбурзькі ворота, Рейхстаг і навіть Титанік.
- Цікавий парадокс: не дивлячись на те, що самі німці вважають Берлін найбруднішим містом в Німеччині, ці ж німці називають його зеленим містом. Справа в тому, что загальна площа зелених парків, скверів та місць для відпочинку складає 5500 гектарів, а разом з озерами і каналами міста це становить 30% міської території.
Ось і всі цікаві факти про Берлін. Якщо Вам сподобалась стаття про Берлін, то ознайомтесь з іншими цікавими фактами в нашому розділі.