Категорії
Пам’ятки Цікаві факти

Цікаві факти про Берлін

Берлін – це сучасний європейський мегаполіс, що поєднує в собі як риси середньовіччя, старовинні споруди і сучасні архітектурні комплекси. Берлін – столиця Німеччини. Із середньовіччя до наших днів дійшли такі туристичні пам’ятки, як: Церква святої Марії, Берлінський собор, Оперний театр, Бранденбурзькі ворота, Червона ратуша, Палац Бельвю.

Цікаві факти про Берлін

 1. До 9 листопада 1989 Берлін розділяла на Західний і Східний 160-кілометрова Берлінська стіна. За всю історію її існування 1245 людей були вбиті при спробі її перетину. Після падіння стіни її фрагменти стали історичними експонатами, а 650 вівчарок, які охороняли стіну, були розпродані. На збережених ділянках стіни художники з усього світу залишили свої малюнки.
 2. Берлін в 9 разів більше за площею ніж Париж (892 квадратних кілометри) і випереджає за цим же показником один з найбільших американських міст – Нью-Йорк.
 3. За чисельністю населення Берлін знаходиться на 2-му місці, поступаючись Лондону.
 4. Цікаво, що у світі ще 117 населених пункти носять назву Берлін.
 5. Берлін розташований на берегах двох річок: Шпрее і Хафель, у зв’язку з чим його оточують і перетинають 1700 мостів. Це навіть більше ніж у Венеції.
 6. 180 кілометрів водних шляхів дають можливість подорожувати по Берліну на човні. Цікаво, що Берлін часто називають “Spree Athen”, що перекладається як “Афіни на Шпрее”.
 7. 368-метрова телевізійна вежа в Берліні Berliner Fernzehturn – це найвища конструкція в Німеччині і одна з найвищих споруд у Європі.Цікаві факти про Берлін
 8. Берлін – це мультикультурний мегаполіс. 3.5 мільйони жителів включаючи 470 000 резидентів представляють 184 національностей.
 9. Найцікавіше, що в Берліні найчисленніша турецька діаспора, тобто найбільше турків (поза Туреччиною) живе саме в Берліні.
 10. У Берліні нараховується 175 музеїв. Жартують, що кількість музеїв в Берліні більша ніж кількість дощових днів у році.
 11. В одному з історичних музеїв Берліна можна побачити унікальний експонат – головний убір Наполеона, втрачений ним під час битви при Ватерлоо.
 12. Цікаво, що в Берліні квартири та апартаменти не нумеруються. Їм присвоюється ім’я власника і це ім’я і служить для ідентифікації житлового приміщення.
 13. В аптеках Берліна разом з покупкою дають безкоштовні паперові гігієнічні серветки.
 14. Цікаво, що перші громадські туалети з’явилися саме в Берліні в 1878 році і називалися вони “Caf Achteck”, так як в основному вони були призначені для витирання слідів від кави.
 15. Цікаво, що при вході і виході на громадському транспорті немає ніяких квиткових обмежувачів, тобто система розрахована на сумлінних пасажирів які придбають квиток на станції для поїздки заздалегідь.
 16. Звичайно періодично проводиться контроль наявності квитків, проте сама система передбачає добровільне дотримання правил – цим берлінці дуже пишаються.
 17. До речі, з приводу траспортної системи можна додати, що перший в Європі світлофор був приведений в дію в Берліні і сталося це в 1924 році.
 18. Для любителів шоколаду буде цікаво дізнатися, що в Берліні знаходиться найбільший у світі будинок шоколаду – «Schokoladenhaus Fassbender & Rausch», де можна спробувати шоколадні Бранденбурзькі ворота, Рейхстаг і навіть Титанік.
 19. Цікавий парадокс: не дивлячись на те, що самі німці вважають Берлін найбруднішим містом в Німеччині, ці ж німці називають його зеленим містом. Справа в тому, что загальна площа зелених парків, скверів та місць для відпочинку складає 5500 гектарів, а разом з озерами і каналами міста це становить 30% міської території.

Ось і всі цікаві факти про Берлін. Якщо Вам сподобалась стаття про Берлін, то ознайомтесь з іншими цікавими фактами в нашому розділі.