Категорії
Цікаві факти

Як дивитися українське ТБ після кодування супутників

Переважна більшість українських телеканалів вирішила закодувати власний сигнал для прийому супутниковими тарілками. Це означає, що з 20 січня 2020 року безкоштовний перегляд українських каналів через супутникові тюнери (надалі: тюнери, приставки, ресивери, приймачі – це одне і те ж) буде неможливим.

Отож, які у нас залишаються варіанти, щоб продовжити дивитися українське телебачення?

Найдешевший спосіб перегляду ТБ після кодування супутнику

Як ви вже певно знаєте, нещодавно Україна повністю перейшла на цифровий стандарт передачі телеканалів. Таким чином якість картинки під час передачі сигналу повітрям фактично зрівнялася з супутниковою якістю. Тож за умови, що ви знаходитесь в зоні прийому цифрового телевізійного сигналу — саме Т2 стає найдешевшим способом переглядати українське телебачення.

Чому так? Бо Т2 залишається безкоштовним, тож все що нам потрібно – це антена і приймач цифрового сигналу телебачення. На пром.юа ціни на такі тюнери стартують від 200 грн і здатні показувати якісну картинку в HD якості.

Т2 тюнери для прийому цифрового телебачення
Ціни на Т2 тюнери

“Але ж якщо я перейду на Т2 – моя супутникова тарілка залишиться без діла?”, – резонно зауважите ви. Не обов’язково! Тюнери прийому Т2 бувають і комбінованого типу, тобто можуть приймати DVB-S2 (супутниковий сигнал) і DVB-T2 (цифрове телебачення). Щоправда ціна на такі комбіновані приймачі на тому ж пром.юа стартує вже від 450 грн. Головне переконайтеся, що ваш комбінований ресивер підтримуватиме одночасно 2 стандарти: DVB-S2 і DVB-T2.

Платні способи прийому супутникового сигналу

Наразі у нас є лише 2 оператори платного супутникового телебачення: XtraTV та Viasat. Щоб до них підключитися потрібно придбати спеціальні ресивери. Обидва оператори пропонують ресивери по ціні від 1100 грн.

Однак XtraTV окрім стандартних ресиверів також підтримує карти, тобто cam-модулі. Це означає, що можна придбати дешевший тюнер з роз’ємом під цей модуль, або використовувати ваш наявний ресивер, якщо він підтримується провайдером XtraTV.

Порівняння тарифів платного супутникового телебачення

За дивовижним збігом базовий тариф для перегляду українських телеканалів у обох провайдерів стартує з 69 грн/міс.

Звісно, існують також різноманітні акції типу “55 грн/міс на перші 3 місяці”.

Набір каналів приблизно один і той же, єдиною значною відмінністю є те, що через оператор Viasat вочевидь не можна підключити канали “Футбол 1 / Футбол 2”. Оператор XtraTV пропонує пакет з “футболами” за 99 грн/міс.

Які ще залишають альтернативи? Можна перейти на кабельне телебачення, також чимало інтернет-провайдерів пропонують пакети “телебачення-через-інтернет”. Загалом, варіантів доволі багато, обирайте котрий вам зручніший.