Категорії
journal

8 речей, які нещасні люди відмовляються визнавати

«Більшість людей щасливі настільки, наскільки вони вважають себе щасливими».
– Авраам Лінкольн.

У кожного з нас бувають випадки, коли ми відчуваємо себе нещасними, але є велика різниця між тимчасовими та постійними переживаннями. Постійні переживання – це те, що роблять хронічно нещасливі люди. І хоча багато з них бояться зізнатися в цьому, переважна більшість їх нещасть пов’язані з їх власними переконаннями і поведінкою.

Протягом багатьох років, Енжел і я допомогли тисячам нещасних людей заново навчитися посміхатися і, в процесі цього, ми дізналися багато нового про негативні переконання і поведінку, які зазвичай утримували їх від цього. Навіть якщо ви щаслива людина, погляньте на список нижче. Багато хто з нещасних людей, з якими ми працювали, спочатку відмовлялися визнати, що вони вірили в ці переконання і відповідну поведінку, навіть коли докази проти них були незаперечними. Подивіться, чи не заважає вам будь-який з цих пунктів відчувати більшу кількість радості, ніж ви відчуваєте зараз.

1. Вони борються з почуттям власної гідності

В цю ж хвилину вирішіть для себе більше ніколи ні в кого не просити любові, поваги і уваги, які ви повинні давати самі собі. Будьте своїм власним кращим другом. Довіряйте своєму внутрішньому духу і слідуйте своїм інстинктам. Прийміть себе повністю, хорошим і поганим; внесіть ваше життя такі зміни, які ВИ вважаєте потрібними. Це не тому, що ви думаєте, що хто-небудь хоче, щоб ви відрізнялися від інших, а тому що ви знаєте, що це правильно і що це потрібно зробити для ВАС САМИХ.

Будьте особистістю і ви будете щасливо жити протягом всього вашого життя. Знайте, що наша перша і остання любов це завжди любов до себе самого, і якщо ви не можете любити і поважати себе, ніхто інший не зможе любити і поважати вас.

2. Вони постійно переживають про те, що інші подумають про них

Коли ви перестанете думати про те, що подумають оточуючі і почнете робити те, що всім серцем хочете –  ви нарешті відчуєте свободу і душевний спокій. Ви можете позбутися від половини ваших неприємностей вже зараз, більше не дозволяючи іншим людям говорити вам, чого ви повинні хотіти.

Ви повинні взяти своє життя в руки. Інші можуть деякий час підтримувати ваше щастя, але тільки ви можете зробити його постійним.

3. Вони тримаються за старі образи

Ви ніколи не знайдете спокою, поки не навчитеся, нарешті, відпускати ненависть і образу, які живуть у вашому серці. Життя надто коротке, щоб пам’ятати образи. Прощення – справа тих, хто впевнено стоїть на своїх ногах і може рухатися далі.

Для того щоб рухатися далі, ви повинні знати, чому ви відчували себе так. Мова йде про те, що треба прийняти минуле, залишити його в спокої, і рухатися вперед лише з хорошими думками. Ніщо не дозволяє вашим здібностям поліпшуватися і рости так, як ваша любов і прощення.

4. Спосіб життя, якого вони дотримуються, позбавляє їх волі

Пам’ятайте, що той шлях, якого ви дотримуєтесь, далеко не єдиний. Малоймовірно, що ви будете шкодувати хоча б про одну з таких речей. Наприклад, у 70 років про те, що не випили досить пива в 20 років, або про те, що не часто відвідував нічні клуби протягом багатьох років. Але жаль про втрачені можливості – це отрута.

Суть в тому, що ви задовольнили свої потреби у випивці і кинули її. Не треба думати про латте, ви вже випили його достатньо. Настав час, щоб з’ясувати щось ще. За кожним кутом або на кожній вулиці, по якій ви йдете, вас чекає новий досвід. Ви просто повинні побачити можливість і бути настільки заповзятливим, щоб розвивати її.

5. Є дуже багато того, що вони не можуть контролювати (навіть якщо намагаються)

Життя часто непередбачуване. Деякі моменти у вашому житті трапляються не обов’язково тому, що ви щось зробили для цього – вони можуть стаютися випадково. Хоча це не означає, що ви не можете нічого зробити, щоб вплинути на хід свого життя. Навпаки, ви повинні діяти і ви будете діяти. Але не забувайте, що в будь-який день ви можете вийти з вхідних дверей, і все ваше життя може змінитися за одну мить – на краще або гірше.

Певною мірою у Всесвіті є план, який завжди у русі. Починається холодний дощ – це неприємна думка, але це частина життєвого циклу. Все це маленькі частинки машини, яка постійно працює – іноді вона змушує вас боротися, а іноді змушує повірити, що ви опинилися саме в потрібний час в потрібному місці.

6. Вони дозволяють своїм страхам викликати таке заціпеніння, що перестануть помічати добро

«Заціпеніння» це будь-яка діяльність, яку ви використовуєте для того, щоб зменшити рівень ваших почуттів настільки, що ви вже не будете відчувати уразливість або біль. Але позбавляючи себе від почуття уразливості, ви змушуєте себе не помічати любов, належність до чого небудь, емпатію, творчість, пригоди та інші форми добра в житті.

Пам’ятайте, що кожна справа життя – глибока любов, дружба, новий бізнес і т.д. – це страшно. Ці речі є ризикованим. Вони небезпечні. Ці речі не для слабкодухих. Вони вимагають мужності. І найголовніше, вони не можуть співіснувати зі страхом.

Коли ви відкриваєте для себе великі життєві можливості і задоволення, це також означає, що ви даєте можливість зламати ваше життя, але ви вірите, що цього не трапитися. Пам’ятайте, це ризик, що вартий нагороди.

7. Вони звикають уникати самих себе

Це те, з чим ми всі іноді боремося. І воно також є майже основною причиною всіх наших нещасть.

Одна з найважчих задач, що стоять перед нами в житті, жити в нашій «власній шкурі» – просто бути прямо тут, прямо зараз, незалежно від того, де ми знаходимося. Занадто часто ми марно відволікаємо себе всім на світі: їжею, випивкою, магазинами, телевізором, новинами, соціальними мережами, відеоіграми, стільниковими телефонами, плеєрами тощо – в основному все, що утримує нас від того, щоб повністю бути присутнім у даний момент.

Ми використовуємо захоплюючу роботу, цікаві заняття, любов тощо, щоб втекти від себе і реальності життя. Насправді, більшість з нас хоче уникнути почуття самотності в нашому розсіяному світі. Таким чином, ми погоджуємося спілкуватися з ким завгодно, лише б уникнути цього почуття. Бути наодинці з самим собою – це значить безпосередньо стикнутися з нашими щирими почуттями: страхом, тривогою, радістю, гнівом, радістю, образою, розчаруванням, очікуванням, смутком, тривогою, відчаєм і так далі і тому подібне.

І насправді не має значення, які наші почуття, позитивні чи негативні – вони пригнічують, вони виснажливі і тому ми воліємо як би «замкнути» себе від них. Суть в тому, що всі ми звикли уникати самих себе. Визнання цієї залежності є першим кроком до зцілення. Так що вже сьогодні відмітьте з цікавістю і без осуду всі способи, якими ви намагалися уникнути життя в «власній шкурі», прямо тут, прямо зараз, у цей момент, який ми називаємо життям.

8. Трава не зеленіша в іншому місці

Ви постійно відчуваєте, як пропускаєте що цікаве десь в іншому місці? – Ви не самотні в цьому. Всі ми іноді думаємо, що десь трава зеленіша. Але дозвольте мені запевнити вас: ви могли б бігти у всіх напрямках, намагаючись зробити все і відразу, подорожувати по всьому світу і завжди залишатися на зв’язку, бути на роботі і гуляти всю ніч без сну, але ви ніколи не зможете зробити все це одночасно. Ви завжди будете щось пропускати, і тому завжди буде здаватися, що щось чудове може відбуватися в іншому місці.

Так що забудьте про це і усвідомте все, що ви маєте прямо зараз. Найкраще в житті там, де ви знаходитеся в даний момент. Цей момент і те ким ви зараз є, абсолютно прекрасні. Зробіть глибокий вдих, посміхніться і зверніть увагу на зелену траву під вашими ногами.

Післямова

Дозвольте мені розповісти вам секрет, який я дізнався про щастя. Ніхто не щасливий весь час. Це абсолютно нормально відчувати різкі коливання рівня щастя з дня у день, з місяця в місяць, з року в рік. Справді, згідно з останніми науковими дослідженнями, загальний рівень щастя знижується в період з підліткового віку до 40-х років, а потім підвищується знову, поки людина не досягне 70-ти років. Таким чином, є ймовірність, що ваші щасливі дні ще попереду.

Ваша черга

Що б ви додали до списку? Яка поведінка і переконання часто стоять між вами і вашим щастям? Будь ласка, залиште коментар нижче, і поділіться своїми думками з суспільством