Категорії
Факти для дітей

Цікаві факти про фігурне катання

Цікаві факти про фігурне катання

 – Фігурне катання є самим «старим» видом спорту, включеним в програму зимових Олімпійських ігор.  Сталося це ще в 1908 році.

 – Ковзани отримали свою назву через те, що раніше їх передню частину прикрашали фігуркою голови коня.

 – В Росію вперше ковзани привіз Петро 1. Він же і придумав нове кріплення   – лезо ковзанів кріпилося відразу до підошви.

https://clout.com.ua/
– Існує одиночне, парне, синхронне катання, і танці на льоду є ще й маловідоме катання «четвірок». У змаганнях виступають дві пари. Найбільш поширені змагання  у цьому виді фігурного катання в Канаді та Америці.

 – Знаменитий фігурист Олексій Ягудін став чотириразовим чемпіоном світу, триразовим чемпіоном Європи та Олімпійських ігор в 2002 році, жодного разу не виграв домашній чемпіонат.

 – В 1882 році пройшло перше в Європі Міжнародне змагання з фігурного катання у Відні.

 –  Найдавніші ковзани були виготовлені з  кістки коня і знайдені недалеко від Одеси, на березі Бугу. Однак у тому вигляді, який вони мали, вони ще були непридатні для фігурного катання. Швидше їх використовували для прискорення пересування у полюванні або подорожі.

https://clout.com.ua/
-Коротка спідниця у фігуристок з’явилася ще в 19 столітті. Раніше, коли не було кольорових телевізорів,  коментатор змагань ще й описував костюми фігуристів.

 – В 1838 році з’явився підручник для фігуристів, який називався «Зимові забави і мистецтво бігу на ковзанах