Категорії
Освіта за кордоном

Середня освіта в Канаді: приватні і державні школи

Шкільна освіта в Канаді

Немає іншої країни у світі, де освіта має таке велике значення, як у Канаді. Вся система освіти, а особливо шкільного віку, спрямована на формування високоінтелектуальної і розвиненої особистості. Вільний вибір програми підготовки дітей дозволяє підібрати оптимальні шляхи для досягнення необхідних результатів. Витрати держави на шкільну освіту в Канаді величезні. За цим показником країна вже давно і впевнено займає перше місце. Є дуже багато причин, через які варто відправити дитину вчитися саме туди.

Особливості організації канадської освіти в школах

Канадська територія поділяється на 10 провінцій. У кожній з них існують свої територіальні особливості організації шкільної освіти. Центральна влада, в особі міністерства освіти, має обмежені повноваження у цій сфері. Через це термін отримання середньої освіти в Канаді варіюється від 10 до 12 років. Це залежить від законів провінції, в якій знаходиться школа. https://clout.com.ua/

Початковий рівень освіти в Канаді

Вся освітня система цієї країни складається з 3 ступенів: початкова, середня і вища. Початкова школа в Канаді у більшості провінцій складається з 6 ступенів. Навчання в ній триває з 6 до 12 років. Однак, в деяких провінціях початковою вважається 8 річна освіта. Особливою ознакою на даному етапі є невимушений ритм занять з дітьми. Учні, особливо перші 2 роки, не стільки опановують предмети, скільки вчаться спілкуванню в колективі, пізнають навколишній світ, формують свої творчі здібності. Ця обставина дозволяє не руйнувати психіку дитини, оберігаючи її від надмірних навантажень і сприяє формуванню позитивного ставлення до навчання. Elementary School залишає багато вільного часу для занять спортом та творчістю. Завдяки цьому, отримання початкової освіти в Канаді є нескладною справою для будь-якого учня.

Середній рівень освіти в Канаді

Тривалість отримання середньої освіти змінюється від 4 до 6 років. Це залежить від регіону. Підходи до навчання кардинально відрізняються від українських. Учень може сам обирати предмети для вивчення в будь-якій послідовності. За освоєння кожного курсу присуджуються бали (кредити). Для отримання диплома про закінчення школи в Канаді необхідно набрати певну кількість цих кредитів. У разі недобору учень може продовжити навчання ще на один рік.

Така система дуже зручна, оскільки дозволяє максимально повно вивчати ті предмети, які будуть необхідними для успішного вступу до внз. Крім того, школярі можуть коригувати напрямок своїх пізнань в залежності від зміни профорієнтації протягом всього курсу навчання. https://clout.com.ua/

Навчання іноземців в Канадських школах

Державні та приватні школи в Канаді надають можливість отримати освіту не тільки громадянам цієї країни, а й іноземцям. Навчання канадських підданих в державних освітніх установах безкоштовне. Іноземцям така пільга не передбачається. Приватні школи бувають денні та з повним пансіоном. Навчаються в них діти заможних громадян. Якість підготовки в них часто не краща, ніж у державних. Перевагою є можливість цілодобового перебування для тих, кому це необхідно. Саме цією можливістю користуються ті, хто бажає відправити свою дитину вчиться до цієї країни.

Переваги отримання середньої освіти в цій країні обумовлені наступним:

  1. Адаптація дитини до місцевих погодних умов буде дуже швидкою і непомітною.
  2. Повна свобода вибору предметів для вивчення. Немає необхідності оплачувати отримання непотрібних в майбутньому знань.
  3. Можливість вступу до університетів і коледжів по всьому світу. Випускники шкіл мають рівні можливості при здачі вступних іспитів.
  4. Наявність великої кількості мовних курсів, що дозволяють швидко освоїти одну з державних мов, на якій ведеться викладання. https://clout.com.ua/

Існують і складності, пов’язані з одержанням освіти в цій країні. В Канаді є дві офіційні державні мови – англійська і французька. Тільки на них ведеться викладання в школах. Необхідно знати, що найбільша провінція країни – Квебек населена французькомовними громадянами, а інші провінції переважно англомовні. Цю обставину краще враховувати під час вибору школи. Для того, щоб почати навчання, потрібно освоїти мову. В іншому випадку в школу не візьмуть. Тут можуть знадобитися численні мовні та підготовчі курси.

Особливості вступу та навчання іноземців

Іноземні громадяни можуть навчатися в будь-якій школі, як державній, так і престижній приватній, за умови володіння мовою. Вартість навчання в більшості приватних шкіл з цілодобовим проживанням складає біля 22000 доларів за навчальний рік. Є престижні старі школи, які мають столітню історію, за навчання в яких доведеться викласти 45000 доларів за рік. Державні освітні установи пропонують свої послуги за $12000 з проживанням у патронатній сім’ї за $8000. Безкоштовне навчання для іноземців не передбачено, хоча є дуже невеликий шанс потрапити в благодійний проект або програму.

Для вступу до державної чи приватної школи Канади необхідно пройти кілька процедур і виконати певні умови.

З чим потрібно визначитися. Що потрібно виконати. Які документи надаються.
З мовою викладання. Пройти стандартний мовний тест (IELTS чи TOEFL). Сертифікат про проходження тесту на знання мови.
З кількістю коштів, які готові віддати на навчання і проживання. З’ясувати вартість навчання в конкретній школі, проживання в родині. Порахувати витрати на квитки.
З типом школи і ухилом викладання, умовами проживання (пансіон або патронатна сім’я). Заповнюється анкета на шкільному сайті ($200) мовою викладання. Вони є на всіх популярних школах країни. Анкета в електронній формі надходить до школи. У разі відмови, гроші за анкету не повертають.
Пройти тестування з загальноосвітніх предметів за затвердженими тестами. Бланки тестів передаються чи надсилаються адміністратору тестування.
Зробити в своїй школі підсумкові табелі за 2 останніх роки. Перевести їх на відповідну мову. Надіслати табелі в школу. Оригінали надати після приїзду.
З правилами та статутом школи. Вони дуже суворі, можуть вигнати за грубі порушення, такі, як вживання алкоголю. Зайти на сайт школи і ознайомитися.
З умовами повернення грошових коштів у тій чи іншій ситуації. Даний пункт є в освітньому договорі.
З умовами оформлення медичної страховки та її вартості. Якщо школа не надає таку послугу за рахунок коштів на навчання, то про це потрібно подбати самостійно. Вартість від $65 до $600 за навчальний рік.
Звернутися в посольство або консульство Канади для отримання візи та дозволу на навчання. Тимчасова віза, дозвіл на навчання, яку видають на термін до 3 років.

Процес вступу до канадської школи досить клопіткий і витратний, але все це окупається з лишком капіталом тих знань і можливостей, які отримає випускник.