Категорії
Цікаві факти

Цікаві факти про Колумбію

Нижче наведено список цікавих фактів про Колумбію. В кінці статті Ви зможете поділитися нашою статтею з друзями, а також написати свої цікаві факти.

Цікаві факти про Колумбію

 1. Богота – столиця і найбільше місто Колумбії. Богота – третє за величиною місто в світі! Його площа становить 1775,98 км2.
 2. Колишня назва столиці – Санта-фе-де-Богота.
  https://clout.com.ua/
 3. Населення столиці Колумбії становить 10 763 453 осіб.
 4. Щорічний приріст становить 1.2% населення. Кожна колумбійка в середньому за життя народжує двох дітей.
 5. Середня тривалість життя чоловіків становить 71 рік, а у жінок – близько 78 років.
 6. Міське населення країни складає 74%.
 7. Грамотність у колумбійців становить близько 91%
 8. Цікавий факт: місто розташоване на висоті 2640 м над рівнем моря!
 9. Колумбія має в своєму розпорядженні великі покладами корисних копалин. Цікаво, що на експорт йде срібло, платина, кам’яне вугілля, нафта, природний газ, смарагди і золото.
 10. Країна межує з Венесуелою, Бразилією, Еквадором, Перу і Панамою.
 11. Цікавий факт: Колумбія – відомий південноамериканський центр туризму, основною якого є різні фестивалі. Одним з найбільш відомих і популярних серед туристів є фестиваль квітів.
 12. Ще один цікавий факт: Колумбія – країна вічного літа. Тут цілий рік світить спекотне тропічне сонце. Це пояснюється розташуванням країни на екваторі.
 13. Відомим фактом є те, що на Колумбію припадає 12% світового виробництва кави. До речі, вона є другим у світі експортером кави. За рік країна експортує більше 672 млн. кг кави! Перше місце за кількістю експортованої кави належить Бразилії.
 14. Аеропорт Боготи є найбільшим в Латинській Америці
 15. Колумбія займає шосте місце в списку найщасливіших країн світу!
 16. Цікавий факт: найменший чоловік у світі – колумбієць! Його зріст становить 70 см, а вага всього 10 кг
 17. Цікаво знати, що країна займає 1 138 910 км2,  що складає два Техаси або дві Португалії, а також Іспанію і Францію разом узяті! Майже 9% площі становить водна поверхня.
 18. Піко Крістобаль Колон – найвища гора на колумбійській території і п’ята в світі! Її висота становить 5700 м над рівнем моря.
 19. https://clout.com.ua/

  Цікавий факт про Колумбію: населення складає 46 271 958 осіб. За кількістю жителів країна займає 28 місце в світі. Її сусідами в цьому списку є Іспанія та Україна.

 20. Цікаво знати, що відсоток колумбійців від усього населення Землі складає всього 0,67%.
 21. Густота населення становить 37 осіб/км2
 22. Назва Колумбії пішла від імені відомого мореплавця-першовідкривача Христофора Колумба, який у 1492 році відкрив Америку. За свою історію назву кілька разів змінювалося, але вже в 1886 році було остаточно прийнято називати країну Республіка Колумбія.
 23. На всій території країни із сотень індіанських мов на даний момент залишилося тільки 75 і з кожним роком їх кількість скорочується. Цікаво знати, що на території Колумбії проживало близько 80 корінних народів, які розмовляли на більш ніж 180 мовами.
 24. Цікавий факт: За даними Міжнародного союзу охорони природи і природних ресурсів, на колумбійській території живуть 593 зникаючі види тварин.
 25. Чи знаєте Ви той факт, що в цій країні видобувається 95% смарагдів в світі!
 26. Кумедний факт: за підрахунками фахівців, колумбійці щороку випивають близько 400 млрд. чашок кави! Кількість випитої кави поступається лише обсягам випитої води.
 27. Колумбія займає перше місце в світі за кількістю видів орхідей (3500) і птахів (1754 види). Також вона займає 2 і 3 місця за кількістю видів амфібій і рептилій відповідно.
 28. https://clout.com.ua/

  Офіційною мовою є іспанська. Певною популярністю користується англійська, проте деякі штати Колумбії активно вводять її в якості обов’язкової для вивчення у навчальних закладах.

 29. Цікавий факт: до 1957 року колумбійським жінкам не можна було голосувати на виборах! Зняв заборону Рохас Пінілья – відомий політик і президент країни у 1953-1957 рр.
 30. Цікавим фактом є те, що країна входить в трійку світових лідерів виробництва жіночої нижньої білизни.
 31. Цікавий факт: Колумбія є першою демократичною країною в Латинській Америці.
 32. На всій території країни нараховується 15 активних вулканів.
 33. За весь час участі в олімпійських іграх, колумбійці змогли завоювати тільки 1 золоту медаль! Першого місця домоглася Марія Уррутія у 2000 році (важка атлетика).
 34. Цікавий факт: 70% квітів в США завезені саме з цієї країни.
 35. За неофіційними підрахунками, колумбія виробляє 545 тонн чистого кокаїну на рік! Країна є найбільшим у світі виробником коки.
 36. Переважна більшість колумбійців – католики, проте лісові індіанці зберегли свої традиційні давні вірування.
 37. Андійський кондор є національним символом Колумбії. Цей птах є найбільшим у світі!

З задоволенням читали цікаві факти про Колумбії? Тоді Вам буде цікаво ознайомитися з іншими фактами розділу!

 

Цікаві факти про Колумбію

Ця стаття присвячується цікавим даними та фактами про Колумбію – унікальну південноамериканську країну! Інформація приємно оформлена і забезпечена неповторними фотографіями Колумбії.