Категорії
Факти для дітей

Цікаві факти про тигрів

– двох тигрів з однаковими смужками зустріти неможливо. Смугастий малюнок тигра складає понад 100 смужок. І що цікаво, у тигрів смугасте не тільки хутро, але й сама шкіра.

– тигр може прожити без їжі близько тижня, але за один прийом їжі тигр середнього розміру з’їдає близько 30-40 кілограм м’яса.

– оскільки тигр – це хижа тварина, він може з перекусити хребет майже кожній тварині на землі. Ікла у тигрів виростають до 7 сантиметрів у довжину.

– середня тривалість життя тигра – 15-20 років в дикій природі, а ось в неволі вони можуть прожити і до 25 років.

– тигри є чудовими плавцями, при чому плавають вони не тільки, коли треба. Підводне плавання і занурення приносить цим тваринам справжнє задоволення.

– тигри занесені до Червоної книги через загрозу зникнення. Вчені-зоологи підрахували, що в світі залишилося близько 6 000 тигрів. А всього десятиліття тому на нашій Землі їх було в два рази більше.

https://clout.com.ua/

Ще кілька цікавих фактів

дорослі тигри, як правило, свого постійного  притулку не мають.  Відпочивають вони зазвичай біля своєї жертви. А ось тигриці для народження малят влаштовують лігво у важкодоступному місці, щоб убезпечити своїх дитинчат від стороннього втручання.

– тигренята народжуються сліпими і безпорадними, їх середня вага при народженні становить 0,8 – 1 кг. А ось до 11 місяців вони вже можуть самостійно полювати і добувати собі їжу.

– за один рік тигр в середньому з’їдає 50 копитних, але що найцікавіше він ніколи не вбиває більше, ніж може з’їсти, на відміну від вовків, які душать стільки, скільки встигнуть, тим самим часто підриваючи поголів’я копитних.

https://clout.com.ua/

 – у тигрів надзвичайно сильні зв’язки і сухожилля. Бували навіть випадки, коли вбитий тигр продовжував стояти на лапах.

https://clout.com.ua/

Особливості тигрів

гарчання тигра – це його секретна зброя, яким він може вводити свою жертву в ступор. Вчені вважають, що ці смугасті мисливці  використовують інфразвуки, частота яких не перевищує 16 Герц, і ними вводять свою жертву в ступор. Його гарчання можна почути на відстані до півтора кілометри.

– існує 9 підвидів тигра. А найбільший з них – сибірський. Представник цього виду може досягати 230 сантиметрів в довжину і ваги майже в 300 кілограм! А ось найдовший хвіст у амурського тигра. Довжина його хвоста сягає 120 сантиметрів.

– тигри є денними тваринами. Пік їхньої активності припадає на світанок і захід сонця.

– завдяки особливому пристрою очей, а саме зіниць, тигри в 6 разів краще людини бачать у темряві.

– тигри позначають свою територію з допомогою кігтів і сечі. За відбитками пальця на корі дерев можна сказати про розміри та соціальне положення тварини.