Категорії
Освіта за кордоном

Вивчення англійської мови в США: мовні школи та курси

Мовні курси в США

Вивчення англійської мови є актуальним питаня для мільйонів людей. Обумовлений такий інтерес тим, що саме англійська мова є інструментом міжнаціонального спілкування. А для того щоб навчитися говорити англійською, багато людей прагне поїхати в США – там є всі умови для вдосконалення знань. І для цього часто використовуються можливості мовних курсів. Але от як туди потрапити і що саме вони можуть дати?

Популярність мовних курсів

Відвідуючи такі курси в будь-якій школі США, людина повністю занурюється в мовне середовище. Таким чином, мовний бар’єр буде подолано в дуже короткі терміни, а навчання буде максимально ефективним.

Переваги такиї мовних курсів в США видно неозброєним поглядом. Насамперед, це перебування у сережовищі носіїв мови. На сьогодні англійською розмовляють у багатьох країнах світу. Однак класичну англійську мову можна почути лише у Великій Британії. Лідером стає американська англійська, яка і лежить в основі міжнародного спілкування. При цьому, в США ви можете вивчати англійську не в якійсь одній певній школі або в таборі, а вибрати для себе будь-який штат, оскільки варіантів тут безліч. Це допомагає попутно вивчити звичаї і побут жителів Сполучених Штатів, а також і географію країни.

До переваг відноситься і можливість поєднувати вивчення англійської мови та яких-небудь інших дисциплін і предметів (історія, культурологія). Якщо ж людина займається бізнесом, то таке навчання допоможе ефективно поєднувати відвідування мовних курсів з пошуком нових компаньйонів і просуванням своєї фірми у міжнародному рівні.

Різноманіття курсів: які обрати?

Якість викладання на курсах англійської в Північній Америці ніхто не ставить під сумнів. Тут діє безліч різних мовних шкіл для різного рівня підготовки учнів за спеціальними навчальними програмами. Як правило, викладають мову на таких курсах не аматори, а професійно підготовлені вчителі. Додаткової популярності курсам англійської мови в США додає і той факт, що плата за навчання рідко буває високою. За помірну вартість можна отримати серйозні і знання в бізнес-лексиці і в розмовній англійській.

Скільки насправді в Сполучених Штатах існує мовних шкіл, сказати ніхто не зможе, адже їх дійсно багато. В якому б місті ви не опинилися, напевно там знайдеться табір, школа або просто навчальний заклад. Можна виділити кілька відомих шкіл для вивчення англійської мови в США:

Це далеко не всі школи, де вивчається сучасна англійська мова Сполучених Штатів. Існують мовні курси і в невеликих американських містечках, тому людині, що вирішила взятися за вивчення цієї мови, зовсім не обов’язково вибирати тільки відому і розрекламовану школу.

Крім вибору курсів, школи або табори, де можна вивчати англійську, необхідно знати і те, що розроблено чимало різноманітних програм вивченя англійської мови в США. Всі ці програми діляться на своєрідні категорії:

 • Вивчення загальної англійської мови (інтенсивний варіант та стандартний);
 • Спеціалізоване вивчення англійської (ділової, академічної);
 • Дитячі навчальні програми канікулярного характеру;
 • Курси англійської мови екзаменаційні.

Терміни і вартість

Навчальні програми, в рамках яких можна займатися в США англійською мовою, можуть відрізнятися не тільки за напрямами. Тут враховується і інтенсивність самих занять, їх тривалість і, зрозуміло, вартість.

 1. Стандартна англійська мова. У середньому, курс складається з 20 занять, можуть проводитися також і додаткові уроки протягом тижня. Такі мовні курси ідеально підійдуть для людей, які хочуть не тільки оволодіти розмовною англійською, але і познайомитися з носіями мови, з географією країни, з її традиціями. Основне завдання курсів – щоб ви якомога швидше почали розмовляти, прищепити навички читання, письмової англійської. Проходження такого курсу буде достатнім для того, щоб невимушено і легко спілкуватися американською англійською.
 2. Інтенсивна англійська мова. Середній обсяг занять – 30-35 уроків. Курс побудований так, щоб у мінімальні терміни досягти ефективного результату. В рамках інтенсивного курсу студенти вивчають не тільки вимова і граматику, але й істотно розширюють словниковий запас, а крім того, деякі програми передбачають цілеспрямоване знайомство з культурою та історією країни, вивчення американської літератури і мистецтва.
 3. Бізнес-англійська мова. Обсяг цього курсу може доходити до 40 уроків, тривалість – різна. Тут не тільки навчаються швидкої розмовної мови, але приділяють найпильнішу увагу тренінгам, які присвячені розробці різних ситуацій у бізнесі та спілкування в їх рамках. Максимальна кількість занять відводиться вивченню переговорів англійською мовою з партнерами по бізнесу, поглиблено вивчається також переписка в офіційному та діловому стилі.
 4. Екзаменаційна англійська мова. Багато мовних шкіл у США проводять підготовку до іспитів GRE і GMAT. Ці курси в основному відвідують люди, які отримують у Сполучених Штатах вищу освіту. Проходження таких іспитів забезпечує допуск до отримання вчених ступенів. Обсяг таких курсів в середньому може складатися з 20-35 уроків, протягом занять студенти основну увагу приділяють розбору стратегій майбутнього іспиту, вони повністю зосереджені на особливостях проходження тесту та співбесіди.
 5. Канікулярна англійська мова. Ця програма призначена здебільшого для дітей і школярів, які можуть приїхати у країну на канікулах. Протягом 20 уроків вивчається граматика, правопис, письмова та розмовна мова, підвищуються навички швидкого мовлення. Дуже часто така програма використовується в літній час в мовних таборах США. Діти активно вивчають англійську і при цьому повноцінно відпочивають.

Тривалість мовних курсів може також відрізнятися. Найчастіше це двох – або тритижневі курси, проте навчання буває і довгостроковим. Тепер про вартість: вона може бути різною, проте в середньому студент платить від 200 до 400 доларів на тиждень. Однак варто враховувати, що крім плати за саме навчання доведеться вносити гроші за переїзд, проживання, медичну страховку, методичні матеріали. Сюди ж входить і плата за реєстрацію на курсах. Так що остаточна сума витрат, до якої треба бути готовим, може досягти 1500-5000 доларів.

Як записатися на мовні курси

Англійську мову в США можна вивчати завжди. Програми навчання розраховані і на дітей, і на студентів, які ставлять собі за мету поглиблене вивчення мови, щоб потім продовжити отримувати освіту. Дорослі люди, переважно приїжджають в Сполучені Штати для того, щоб покращити свої знання мови, щоб досягти більшого у кар’єрі – знання американської англійської допоможе їм у подальшому отримати роботу в серйозній компанії або налагодити контакти з американськими партнерами по бізнесу.

Почати вчити англійську мову в США нескладно. Сьогодні можна знайти безліч компаній, які спеціалізуються в наданні навчальних мовних програм. Вам треба тільки вибрати компанію, якій ви безумовно довіряєте, і подати заявку на участь. А щоб вибір компанії виявився правильним, достатньо почитати на сайтах коментарі та відгуки тих, хто вже пройшов такі курси.

Щоб бути учасником мовних курсів в США, найкраще отримати студентську візу. Для цього потрібно зібрати чималий пакет документів, зокрема:

 • Паспорт (громадянина України та закордонний);
 • Фотографія (анфас);
 • Документи, що підтверджують ваші доходи (довідка про доходи, довідка про стан банковського рахунку);
 • Документи, що підтверджують вашу освіту (шкільна довідка, студентський квиток, шкільний атестат, диплом і так далі);
 • Документ про візові та консульські збори;
 • Документи про нерухомість і наявність автомобіля (якщо є).

Якщо в США виїжджає дитина, обов’язким є надання документа про те, що батьки згодні на виїзд (завіреного нотаріусом), копії паспортів і віз батьків, свідоцтво про народження.

Конкретний перелік документів та поетапне пояснення студентської візи можна отримати в компанії, куди ви вирішили звернутися. Співробітники компанії також дадуть відповіді на запитання, що стосуються навчання та проживання, підберуть для вас оптимальну програму. І після проходження курсів англійської мови в США весь світ здасться вам інших!