Категорії
Цікаві факти

Цікаві факти про Мадагаскар

 

Нижче наведено добірку цікавих даних і фактів про Мадагаскар. Також Ви зможете ознайомитися з прекрасними фотографіями цього острова.

Історичні факти про Мадагаскар

https://clout.com.ua/
 1. Мадагаскар – дивовижна острівна держава в Індійському океані, розташована у південно-східному узбережжі Африки. Мільйони років тому острів був частиною єдиної землі Гондвани, а приблизно 60 млн. років тому він першим відокремився і став першим островом на Землі.
 2. Відомо, що перші люди потрапили на острів всього 2000 років тому.
 3. Цікавий факт: вперше Мадагаскар був помічений на початку XVI століття португальським мореплавцем Дієго Діасом. З того часу острів став одним з найважливіших пунктів торгівлі на шляху в Індію.
 4. У 1896 році весь острів став французькою колонією, а вже в 1946 отримав статус заморської території Франції.
 5. Острівна держава отримала повну свободу і незалежність в 1960 році від Франції.
 6. Чи знаєте Ви, що Мадагаскар був двічі перейменований? Вперше це відбулося в 1975 році, коли було прийнято офіційну назву Демократична Республіка Мадагаскар. А другий раз в 1993 році перейменували на вже звичну для нас назву “Республіка Мадагаскар”.
 7. У 1990 році після майже 20 років правління марксизму, в Мадагаскарі знято заборону на опозиційні партії. А вже в 1993 році обрали нового президента.

  Цікаві факти про Мадагаскар

 8. Офіційними мовами є малагасійська, французька й англійська мови.
 9. Мадагаскар є четвертим за величиною островом в світі після Гренландії, Нової Гвінеї і Борнео. Його берегова лінія становить 4828 км.
 10. Цікавий факт: на острові мешкає близько 12 000 видів тварин і рослин, з яких понад 10 000 є унікальними і більше ніже не зустрічаються! Тільки тут Ви зустрінете величезні папоротеві дерева та пальми, дивовижні пустельні рослини і таких тварин як лемури! Сотні видів знаходяться під загрозою зникнення, так як понад 90% їх природного середовища існування було знищено несприятливими природними умовами і людиною.
 11. Середня густота населення становить 33 людей/км2.
 12. Більшість населення сповідує місцеву релігію, яка базується на зв’язку між живими і мертвими. Проте 40% населення є християнами Римсько-Католицької Церкви. Цікаво знати, що велика кількість населення намагається поєднувати дві релігії. В кінці 90 – на початку XXI століття почали активно поширюватися іслам і православ’я.
 13. На всій території острова живе понад 30 різних видів лемурів – цікавий факт!
 14. Близько половини видів хамелеонів (понад 60) зустрічаються тільки в цій острівній державі.
  https://clout.com.ua/
 15. Мадагаскар часто називають Великий Червоний Острів. Це пояснюється тим, що грунт в тутешніх краях багатий на залізо і алюміній.
 16. За останніми оцінками, населення острова складає більше 21.5 млн. людей.
 17. Цікавий факт: Королівська гора Амбохиманга є найважливішою історичною пам’яткою Мадагаскару. Цей об’єкт занесений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Пам’ятка є унікальним місцем поклоніння для корінного населення, значущим культурним і релігійним надбанням країни.
 18. Площа Мадагаскару становить 587 040 км2
 19. Чи знаєте Ви, що середньостатистична мешканка Мадагаскару за все своє життя народжує більше 5 разів! За цим показником держава займає 20 місце в світі – цікавий факт.
 20. На всій території острова немає жодного лева, жирафа, зебри або гіпопотама.
 21. Цікавий факт: найвищою точкою Мадагаскару є згаслий вулкан Марумукутру. Його висота становить 2876 м над рівнем моря. Назву «Maromokotro» дослівно перекладається як «гай фруктових дерев».
 22. Столицею і найбільшим містом Мадагаскару є Антананаріву. Назва дослівно перекладається як «місто тисячі воїнів». У різних мовах його також перекладають як «тисяча сіл». Населення міста коливається в межах 1.5 млн. чоловік. Він був заснований ще в 1625 році. З тих пір столиця пережила найтрагічніші події за всю історію Мадагаскару.
 23. Міське населення коливається в межах 30% населення.
 24. https://clout.com.ua/

  У чоловіків середня тривалість життя становить 61 рік, а у жінок – 65 років!

 25. Країна є найбільшим у світі виробником і експортером ванілі.
 26. Цікаво знати, що найбільшим хижаком Мадагаскару є фосса. Ця тварина має тіло як у кота, а ніс як у собаки, але вони не родичами і ніколи ними не були. Фосса – це зникаючий вид, найближчим родичем якого є мангуст! Хижак приблизно в 2 рази більше домашньої кішки. Він залюбкиться на птахів і лемурів. Довгий хвіст допомагає їм тримати рівновагу на деревах високо над землею – кумедний факт про Мадагаскар.
 27. Більше 40% території острова покрито лісами.
 28. Мадагаскар не дуже привабливий для туристів, бажаючих вивчати пам’ятки. Проте в столиці Антананаріву є кілька цікавих історичних місць, а також безліч археологічних розкопок. Туристів більше ваблять тропічні пляжі, смачна їжа, національні парки, де можна побачити диких тварин і фантастичні пейзажі, гори, а також поспілкуватися з доброзичливими і привітними місцевими жителями. На Мадагаскарі вас здивує професійний персонал та якісне обслуговування!
 29. Цікавий факт про Мадагаскар: місцеві жителі дуже люблять торгуватися! Особливо яскраво це виражено в невеликих магазинах, готелях і навіть ресторанах.
 30. Всім туристам потрібно знати, що в будь-якому закладі харчування чайові не подаються!