Категорії
journal Подорожі

4 важливих складових туристичного спорядження

Як відомо, туризм – заняття не для кожного, адже труднощі тут долати доводиться досить часто. І ті, хто починає займатися туризмом, не завжди знають, чи сподобається він їм. І якщо новачок зібрався в похід, то різко з’являється питання про те, де дістати потрібне спорядження. Експерти в галузі туризму радять: не потрібно бігти в магазин і купувати дороге спорядження. Можна позичити більшість речей у знайомих туристів. Або ще один вихід із ситуації – можна узяти спорядження на прокат в якомусь спеціалізованому клубі. У більшості компаній, які займаються активним відпочинком також доступна така опція.

Але коли береш напрокат дороге обладнання, то отримуєш «кота в мішку». Тому попередньо необхідно вивчити технічні особливості усього обладнання, що вам знадобиться, а також приблизні температурні умови майбутнього походу. Ось основні елементи туристичного спорядження і короткі коментарі до них:

  1. Туристичний рюкзак. Спинка цього рюкзака повинна мати можливість регулювання, а також систему вентиляції – не варто ходити зі спітнілою спиною. Лямки теж повинні підганятися до потрібної довжини.
  2. Намет. Краще брати намети, розраховані на 2 місця. Конструкію краще обирати з дюралюмінію. Тканина повинна бути непромокаючої, довговічною. Обов’язково потрібно переконатися в наявності чохла, а також у можливості прикріплення цього чохла до рюкзака.
  3. Спальний мішок. Існує безліч видів спальників. Розраховуйте завжди із запасом – бо жаркий спальник завжди можна розстібнути, а холодний може призвести до переохолодження.
  4. Туристичний килимок. Ці килимки, або ж каремати, складаються з пінополіуретану, потрібні для комфортнішого сидіння на землі та спання у спальнику. Тут також потрібно звертати увагу на наявність чохла.

Ще раз варто підкреслити, що до вибору спорядження та потрібно підходити дуже серйозно і завчасно. Адже саме від  їх зручності і якості великою мірою залежить загальне враження від походу або подорожі.