Категорії
Факти для дітей

Цікаві факти про ожину

Цікаві факти про ожину

 – ожина є найближчою родичкою малини і відноситься до сімейства розоцвітих рослин.

 –  ожину вирощують зазвичай на своїх дачних ділянках, і зовсім даремно. Ягоди ожини мають загальнозміцнюючу властивістю для всього організму.

 –  за час дозрівання ягоди ожини кілька разів змінюють свій колір – спочатку вони зелені, потім поступово стають бурого кольору, а зовсім дозрілі вони мають чорний колір.

 – сік ожини володіє жарознижуючою властивістю. Це пояснюється вмістом біофлавоноїдів, які сприяють нормалізації температурного балансу тіла.

https://clout.com.ua/

 –  ожину наші предки називали їжак-ягодою. Таку назву вона отримала через велику кількість голок на стеблах.

 – ожина в Європі з’явилася лише на початку 18 століття.

https://clout.com.ua/

– існує легенда про появу ожини: колись давно зустрілася багата пані та бідний пастух, полюбили один одного, однак їм не судилося прожити життя разом. Пані довгий час журилася, що не може бути  поруч з пастушком і попросила у природи хоч якусь “втіху”. Природа подарувала їй чудову кисло-солодку ягоду ожину.

 – батьківщиною ожини по праву вважається Америка. Там ця ягода росте практично на кожній присадибній ділянці.

 – у ожини досить глибоко в землі розташовується коренева система, тому вона набагато легше переносить посуху, ніж малина.

 –  у народі є повір’я, за яким збирати ожину після 29 вересня небезпечно для здоров’я. Якщо ви знаєте причину, то напишіть в коментарях!