Категорії
Цікаві факти

Незвичайні назви міст і смішні топоніми різних країн світу

Під час подорожей у віддалені країни світу часто можна помітити назви, знаки та топоніми, які звучать кумедно рідною або іншою мовою, якою Ви, безумовно, добре володієте. Не варто забувати, що деякі поселення і міста розраховують на туристів і спеціально з гумором підходять до назв і створенням унікальних знаків. Ми вирішили створити список найбільш цікавих туристичних та історичних місць, які, як мінімум, змусять Вас посміхнутися. 
Смішні назви міст: 10 незвичайних топонімів різних країн світу

1. Місто Why, Арізона, США

Маленьке містечко Why (англ. “чому”) (Арізона, США) з населенням всього в 116 жителів, отримало свою назву завдяки своєму розташуванню: центр містечка знаходиться на перетині двох основних автомагістралей (державні маршрути 85 і 86), візуально схожий на англійську букву “Y”. Оскільки під час її підставлення, закон Арізони вимагав, щоб ім’я міста складалося мінімум з 3 букв, назву доповнили і замінили словом “Why”, яке в англійській мові читається аналогічно.

2. Хед-Смешт-Ін-Баффало-Джамп, Альберта, Канада

У канадській провінції Альберта знаходиться об’єкт всесвітньої спадщини ЮНЕСКО з дуже екстравагантною назвою – Хед-Смешт-Ін-Баффало-Джамп. Індіанці сотні років використовували обрив Head-Smashed-In Buffalo Jump, щоб з мінімальними витратами сили полювати на бізонів. Сьогодні це місце є дуже привабливим для туристів і зовсім поруч знаходиться музей культури індіанців народу чорноногих.

3. Комуна Kissing, Німеччина

У Німеччині (земля Баварія) знаходиться комуна Kissing (Кіссінг). В англійській мові дієслово “kissing” означає “цілуватися”.

4. Try Again, Південна Африка

У Південній Африці знаходиться місто під назвою  Try Again (переклад з англійської – “спробуйте ще раз”).

5. Slime, Хорватія

У Хорватії дуже легко знайти місто під назвою Slime. Незважаючи на те, що це слово англійською мовою означає “слиз”, місто є дуже популярним туристичним місцем Хорватії і улюбленим місцем для рафтингу та інших екстремальних видів спорту.

6.  Hell, Кайманові острови

Жителі містечка Hell (англ. “пекло”) на Кайманових островах знайшли спосіб отримувати прибуток з дивного назви свого міста. Туристам, які приїжджають подивитися на незвичайні утворення гір і скель в регіоні, пропонують моторошну послугу – відправити лист або посилку з пекла.

7. Truth or Consequences, Нью-Мексико, США

7300 мешканців курортного містечка Hot Springs в результаті  домовленості з продюсерами популярного радіо-шоу Truth or Consequences 31 березня 1950 прокинулися в місті з новою назвою – Truth or Consequences. Так, популярне шоу отримало нове, брендове місце проведення, а мешканці міста – додатковий приплив туристів.

8. Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch, Уельс

Крихітне містечко в Уельсі відрізняється своєю до абсурду довгою назвою – Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch. Вітчизняні лінгвісти добре потрудилися і перевели його так: “Церква святої Марії в улоговині білої ліщини біля бурхливого виру і церкви святого Тисліо біля червоної печери”. Це містечко має найдовшу назву в Європі і другою за довжиною назвою в світі. А офіційний веб-сайт міста з приставкою .org.uk вважають найдовшим доменом в історії Інтернету.

9. Anus, Франція

В сільський населений пункт під назвою Anus у Франції рідко потрапляють туристи, може тільки ті, які хочуть розповісти кумедну історію про те, де їм судилося побувати.

10. Sweet Lips, США

У Теннессі знаходиться невелике містечко з назвою Sweet Lips (англ. солодкі губи). Першими жителями міста стали учасники американської громадянської війни, які марширували повз місця майбутнього міста, опустилися вниз до місцевого струмка, вода в якому здавалася надзвичайно солодкою при дотику з губами.

11. Крунг Тхеп (Бангкок), Таїланд

Найдовшу ж назву в світі носить Крунг Тхеп (в іноземній версії Бангкок). Його давня й оригінальна назва знаходиться в Книзі рекордів Гіннесса. Лінгвісти надали такий переклад повної назви міста: «місто ангелів, велике місто, місто — вічний скарб, неприступне місто Бога Індри, велична столиця світу, обдарована дев’ятьма дорогоцінними каменями, щасливе місто повне достатку, грандіозний Королівський Палац, що нагадує божественну обитель, де царює перевтілений бог, місто подароване Індрою і побудоване Вішнукарном».

12. Idiotville, Орегон, США

У 1970-х роках з’явилося поселення з дуже дивною назвою – Ідіотвілль. В окрузі Тілламук, що в штаті Орегон, почали активно пропонувати роботу на лісозаготівлі. Але місце було настільки віддаленим, що в народі говорили, що “Тільки ідіот зможе працювати там”. Дана фраза швидко закріпилася за новим поселенням працівників, тому на карті з’явився місто Ідіотвілль. Оскільки з часом роботи в цьому віддаленому регіоні ставало менше людей, Idiotville поступово став містом-привидом.

13. Crapstone, Англія

Crapstone це село в графстві Девон. Перекладається така назва як “паршивий/хр*новий камінь” – навіть на місцевих знаках написано “Їдьте обережно”.

14. Halfway, Орегон, США

Місто Halfway став першим поселенням, яке змінило свою назву взамін на фінансову винагороду. У 1999 році молода Інтернет компанія запропонувала за $110 тис і 20 комп’ютерів для місцевої школи та інші фінансові подарунки, якщо місто перейменують на Half.com на цілий рік.

15. Pity me, Англія

Біля англійського Дарема знаходиться приміське село під назвою Pity me (англ. “Пожалій мене”).