Категорії
Пам’ятки Туристу

Незвичайні арт-істаляції і кращі художні проекти сучасності

Сучасна творчість різноманітна і багатогранна. З її допомогою художники не тільки отримують естетичну насолоду, а й привертають увагу громадськості до дуже важливих проблем нашого часу. Ми вирішили зібрати найбільш яскраві, незвичайні і красиві арт-проекти, які дивують не лише своєю складністю, але і глибоким змістом.

1. “Райдужна панорама”, Данія

Арт-проект ісландського художника Олафура Еліассона під назвою “Райдужна панорама” розмістився на вершині музею ARoS в Орхусі (Данія) та надає відвідувачам унікальну можливість насолодитися барвистим краєвидом міста на всі 360. Ця арт-інсталяція розмістилася на 150 метровому майданчику, має діаметр 52 метри, ширину проходу і висоту 3 метри.

2. Фестиваль мистецтв Агитагуеда, Португалія

Вже 3 роки поспіль учасники фестивалю мистецтв Агитагуеда (Agitagueda) в Португалії створюють дуже цікаву арт-інсталяцію: одну з вулиць міста Агеда прикрашають різнокольорові парасольки. Така проста, але дуже креативна інсталяція приносить яскравий сплеск емоцій всім жителям і туристам з різних країн і, звичайно ж, створює настільки необхідну тінь в жарку пору дня.

3. Kinematope, Франція

Іспанський художник і архітектор Пабло Вальбуена, який сьогодні працює у Франції, використовував платформу занедбаного залізничного вокзалу Аустерліц для створення світло-звукового арт-проекту під назвою Kinematope. Відвідувачі можуть бачити, як миготливі вогні вокзалу світять з наростаючою швидкістю до настання абсолютної темряви, створюючи атмосферу загадковості з допомогою просторових ефектів, які обманюють людське око.

4. Сіан Каан, Мексика

Сіан Каан це надзвичайно гарний тропічний заповідник ЮНЕСКО, який розтягнувся уздовж Карибського узбережжя Мексики. Але навіть у такому тропічному раю чути відгомони сучасної цивілізації – до берегів Сіан Каан хвилі приносять сміття з 50 різних країн і 6 континентів. Художник Alejandro Duran працює в Брукліні (Нью-Йорк) – збирає сміття і використовує його у своїх арт-інсталяціях, щоб привернути увагу до конфлікту між світом дикої природи та сучасної цивілізації.

5. Vivid Sydney, Австралія

Раз в рік, Сідней прикрашають гарними вогнями та яскравими художніми інсталяціями в рамках фестивалю Vivid Sydney. На фестивалі одночасного відбуваються десятки заходів, але найбільш вражаючим є світлове шоу. Талановиті художники і оператори зі всього світу створюють приголомшливі світлові арт-інсталяції під відкритим небом. Навіть знаковий Сіднейський оперний театр прикрашають незвичайні яскраві вогні.

6. Фігури з кольорових ниток, США

Мексиканський художник Gabriel Dawe працює в Далласі і нещодавно представив свій художній спосіб відтворення веселки у приміщенні. Він створює ретельно продумані мережі з кольорових ниток, які пофарбовані в квіти веселки. Свої інсталяції художник розміщує на великих майданчиках, яким архітектура будівлі забезпечувала досить багато природного світла, що дозволяє підкреслити надзвичайну деталізацію робіт.

7. “Intersections”, Гранд-Рапідс, США

Проект “Intersections” пакистанської художниці Anila Quayyum Agha представляє собою великий куб з лазерним різьбленням. Якщо правильно підвісити його у центрі кімнати і правильно розмістити світло, кімната наповниться химерними тінями і візерунками. Цей арт-проект спирається на чистоту і внутрішню симетрію геометричного дизайну, а також інтерпретацію глядачами тіней і створені просторових ілюзій. У 2014 році на виставці Artprize художниця Anila Quayyum Agha за проект “Intersections” отримала головний приз.

8.  День пам’яті, Лондон, Великобританія

У День пам’яті 11 листопада вшановують пам’ять жертв Першої світової війни. Навколо Лондонського Тауера створили арт-інсталяцію з 888 246 червоних маків ручної роботи, кожен з яких представляє того, кого забрала війна. Кураторами та дизайнерами проекту були Paul Cummins Tom Piper, а червоні керамічні маки висаджувалися з допомогою 8000 волонтерів.

9. Кімната дощу, Лондон, Великобританія

Студія Random International створила для відвідувачів Лондона кімнату, де можна відчути справжню дощову лондонську погоду. Для створення “Кімнати дощу” використовували сучасні дизайнерські та ІТ рішення, оскільки тут можна прогулятися під стіною з дощу, але вийти назовні абсолютно сухим – сучасні 3D сенсори аналізують рух відвідувача і відключають воду там, де він стоїть.

10. 1600 панд, Пауло Гренгеон

Пауло Гренгеон – художник з Франції, який підтримав місію Всесвітнього фонду дикої природи (WWF) по залученню уваги громадськості до загрози вимирання великих панд з допомогою свого арт-проекту. У 2008 році він почав світове турне зі своїм проектом – інсталяція з 1600 панд (фігурки з пап’є-маше), кожна з яких представляє одну з панд, що залишилися в дикій природі.

11. LED транспорт, Будапешт, Угорщина

Транспортна компанія Будапешта дуже серйозно підходить до Різдвяних свят. З 2009 року на кілька тижнів трамваї покривають світлодіодними лампами (до 30 тисяч ламп на кожному). Такий мерехтливий транспорт надзвичайно веселить туристів та жителів міста, а якщо робити фото такого трамвая з довгою витримкою, то він стає схожим на транспорт з майбутнього.