Категорії
Визначні місця Туристу

Піраміди майя

У 2012 році скрізь сурмили про те, що за календарем майя 21 грудня настане кінець світу. Багато скористалися цими чутками як рекламним ходом, продаючи товари зі слоганами типу «встигни купити до кінця світу», пропонували оренду місць в бункерах на випадок кінця світу. Найчастіше це були товари, які знадобляться для створення запасів на випадок стихійного лиха. Багато хто навіть зробив хороший бізнес “на кінці світу”, але ніхто навіть не уявляв, звідки прийде та руйнівна сила, в яку вірили Майя.

Хто такі майя?

Все почалося з того, що дата кінця світу була прописана в календарі майя. Але насправді на цій даті просто закінчувався їхній календар з невідомих причин. Хто ж такі майя? Їх називають племенами, але насправді, це була ціла цивілізація, яка досягла досить високого рівня розвитку. Вони жили в Центральній Америці. Досі невідомо, як з’явився цей народ на Землі і куди він зник.

https://clout.com.ua/Нащадки майя – це гватемальці, жителі Сальвадора та Белізу, а також безліч народів південної Мексики.

Досягнення Майя

Перш за все дивують феноменальні пізнання майя в астрономії і те, як вони нанесли на карту схему руху Сонця і Місяця, а також інших планет. Півострів Юкатан Майя населяли протягом 8000 років, відомі храми міста, які з’явилися за цей час – це Ушмаль, Паленке, Копан та інші. Протягом багатьох тисячоліть Юкатан був найважливішим місцем паломництва.

Храм Кукулькана в місті Чичен-Іца

Саме майя створили той самий загадковий і дуже точний календар, в якому поєднуються прекрасні знання з математики й астрономії, складний алфавіт і безліч нерозгаданих досі креслень. Саме майя залишили після себе набагато старіші та загадковіші піраміди, ніж всесвітньовідомі піраміди Єгипту. Однією з найбільш відомих археологічних пам’яток періоду майя є місто Чичен-Іца. Воно було побудовано відповідно до священного вірування індіанців. Міста держави Юкатана будувалися на основі розміщення різних астрономічних об’єктів на нічному небі.

https://clout.com.ua/

В 12 столітті Юкатан спорожнів, а до часу іспанських завоювань у 16 столітті, півострів уже був руїною. Знамениті піраміди Чичен-иці були виявлені в результаті розкопок разом з іншими архітектурними пам’ятками тих часів на цій території. Найбільш відомою пірамідою майя є Храм Кукулькана, який складається з 9 ступенів заввишки 24 метри.

Цікавим фактом є те, що під час весняного і осіннього рівнодення сонце освітлює сходи піраміди так, що з’являється зображення семи рівнобедрених прямокутників. Вони утворюють 37-метрову змію, яка повзе до своєї голови, яка була виточена в камені біля основи ступенів по мірі переміщення сонця.

Загадкові храми майя

Піраміда з 4 ступенями вміщує на собі Храм воїнів Чичен-Іца. Поруч з ним знаходиться Храм Ягуарів, а також обсерваторія Майя Караколь. Під час розкопок міста археологи виявили 7 полів для гри у футбол – це означає, що майя все-таки грали в м’яч та розважалися не менше нашої цивілізації. Статуї богів, кухонне начиння та багато інших предметів знаходились поряд з пірамідами.

https://clout.com.ua/На мові тольтеків, які в свій час були завойовниками Юкатана, назва піраміди Кукулькана звучить як Кетцалькоатля. Ця піраміда Майя увійшла в новий перелік семи чудес світу. Серед інших будівель міста Чичен-Іца можна виділити також Храм Черепів, Храм Воїнів, Групу тисячі колон, Давню обсерваторію.

Піраміди майя

Майя залишили нам сотні загадок і гіпотез, тому їх колись навіть називали інопланетянами. Дивовижно, але вони створили астрономічний календар та залишили після себе неймовірні піраміди.
Ключові слова: Майя,храм,світло,піраміди