Категорії
journal

12 речей, про які варто нагадувати собі щоранку

Кожен ранок знаменує для нас нові можливості. Те, що ви зробите сьогодні, вплине на ваше життя, і сьогоднішній день – ще одна можливість направити його туди, куди вам хочеться.

Так, нам не завжди подобається те, що відбувається навколо, але в глибині душі ми любимо і цінуємо магію самого життя. І в нас ніколи не згасає віра у те, що в ньому можливо все що завгодно.

На жаль, часто ми просто не віримо, що ці можливості існують, навіть коли щоб до них дістатися, варто простягнути руку. І проблема саме в цьому – ми не віримо. Ми вважаємо за краще вірити, що ми не здатні жити так, як нам хочеться, реалізувати весь наш потенціал. Ми самі, з власної волі приймаємо нашу реальність такою, якою її вважають інші люди.

Прокиньтеся!

Ми не повинні робити це з собою – ніхто з нас не має так робити. У нас є вибір. Ми неповинні підкорятися зовнішньому тиску. Не зобов’язані крокувати в ногу з усіма. Так чому б не змішати карти і не розкласти їх за власними правилами?

Настав час нагадати собі кілька простих істин – цього ранку і наступними:

 1. Сьогоднішній день може бути просто чудовим – але тільки якщо ви самі його таким зробите. – Чому ми часто відчуваємо себе такими безпорадними? Тому що ми себе в цьому переконали. Ми чекаємо, що нам хтось щось дасть – причому безоплатно. Але безкоштовний сир у цьому світі буває лише в мишоловці, і якщо ми чогось хочемо, ми повинні цим перейматися. І гарненько попрацювати. Те, яким буде цей день, залежить не від погоди. І не від вашого настрою – тому що над ним ви маєте більшу владу, ніж вважаєте. І вже тим більше він не залежить від тих, хто вас оточує. Хочете, щоб ваш день був якомога приємнішим і продуктивніше? Так зробіть його таким! Адже це залежить лише від вашого сприйняття і того, у що ви вирішите вірити і що будете робити.
 2. Вам підвладне не все, але багато. – Так, на багато що в цьому житті ми ну ніяк не можемо вплинути, але не дайте обдурити себе, вирішивши, що воно зовсім вам непідвладне. Якщо чесно, ваше життя зробили таким саме ви. Так-так, ви зробили безліч дрібних, часом навіть непомітних рішень, які в результаті і привели вас на той шлях, по якому ви крокуєте зараз. А всі ці розмови про те, що ваше життя, мовляв, вам непідконтрольне – це всього лише відмовки – це те, в чому ви переконали себе з подачі оточення, щоб їм було простіше змусити вас робити те, що потрібно їм.
 3. Вам не потрібно чиєсь постійне схвалення. – Жага схвалення схожа на пристрасті до якогось наркотику. На догоду цьому самому схваленню ви готові пожертвувати всім. Навіть власним щастям. Так не кладіть ж ключ до власного щастя в чиюсь кишеню. Навчіться говорити «Ні» людям і зобов’язанням, нічого не які привносять у ваше життя. Як говориться «Що б ви не робили сьогодні, це дуже важливо, адже ви пожертвували на це цілий день свого життя». Не чекайте від оточення дозволу хоч якось жити. Просто живіть.
 4. Не критикуйте, якщо не можете запропонувати альтернативи. – Не перетворюйтеся в зануду. Це не допоможе ні вам, ні вашим стосункам з іншими людьми. Якщо вам не подобається ситуація, спробуйте її змінити – але від того, що ви будете постійно на неї скаржитися, вона не зникне. Результат від постійних скарг може бути лише один – ніхто не захоче перебувати поруч з вами. Так що краще бути тим, хто може побачити позитив у будь-якій ситуації. А якщо ви знайдете проблему, що вимагає рішення, будьте тим, хто запропонує рішення. І пам’ятайте, скаржачись на вашу нинішню ситуацію, ви ні за що не зробите її такою, якою вам хотілося б її бачити. Кожен крок вашого життя готує вас до того, що піде за ним.
 5. Успіх – це стиль життя, а не результат. – Всі ми хочемо добитися успіху, проте варто пам’ятати, що успіх – це не одноразове досягнення. Це не перетин з останніх сил якоїсь умовної фінішної риси. Це здатність боротися з усіма негараздами, що кидає на нас життя сьогодні, завтра і взагалі з дня в день. Успіх – це сила, сила, що наповнює ваше життя сенсом і дозволяє вам проживати його на власних умовах. Успіх – це не кінцевий результат. Це стан душі. Ви не прагнете до успіху, Ви ним стаєте.
 6. Те, що ви не здаєтеся – вже успіх. – Так, навряд чи ви будете це сприймати саме так, якщо ви все ще по вуха в… проблемах, але правда в тому, що ви з тих, кому вистачає сил і впевненості не відступатися від проблеми і не опускати руки, поки вона не буде вирішена. Багато людей здаються ще до того, як почнуть, але тільки не ви. Ні, кожен день ви прокидаєтеся і беретеся за справу. Якщо треба, ви повзете вперед сантиметр за сантиметром. Ви відмовляєтеся від посередності. Ви відмовляєтеся слухати тих, хто говорить, що у вас нічого не вийде. Ви продовжуєте боротися до останнього.
 7. В будь-якій складній ситуації намагайтеся насамперед згадувати про доброту. – Люди можуть ляпнути щось не те. Авіакомпанія може втратити ваш багаж. Водій може підрізати вас на дорозі в годину пік. Подібне відбувається з нами кожен день. Питання в тому, як на все це реагувати. Вашою першою реакцією на подібне, швидше за все, стане злість, але чи розумно це? Чому б не спробувати інший підхід? Адже ви знаєте, що злістю в подібних ситуаціях нічого не вирішити, а люди куди краще реагують на доброту. До того ж цілком можна бути добрим, не втрачаючи при цьому сили духу і не йдучи на поступки на шкоду собі. І повірте – це єдина поведінка, за яку вам не буде соромно потім.
 8. Тримайтеся подалі від хамів і “енергетичних вампірів”. – Часом буває так, що ми впускаємо в свої серця і життя абсолютно невідповідних людей. Як правило, нам доводиться мати справу з грубіянами і “енергетичними вампірами” кожен день – особливо якщо ми живемо у великому місті чи працюємо у великій компанії. І вони неодмінно спробують “прилипнути” до вас, немов п’явки, стати частиною вашого життя і постійно на вас впливати – адже їх власне життя їм уже набридло. Вони наповнили його отрутою до самих країв, а тепер намагаються зробити те ж саме з вашим. Не дозволяйте їм цього.
 9. Якщо хтось зробив вам боляче, не приймайте це близько до серця. – Якщо хтось зробив вам боляче, можливо, при цьому він поранив і себе. Так що намагайтеся нічого не сприймати надто серйозно. Не дозволяйте компліментам закрутити вам голову, а образам – отруювати вашу душу. Велика частина людей здатні ділитися з іншими тим, що отримували самі. Так, якщо ваші слова і вчинки будуть продиктовані любов’ю, так буде краще для всіх, але ви не завжди будете отримувати любов у відповідь – і це нормально. Як пояснив Мігель Руїс у своїй книзі «Чотири доводу», коли ви не сприймаєте будь-що близько до серця, ви звільняєте себе. Ви можете відкрити свою душу світу – і не хвилюватися про те, що подумають про це інші.
 10. Вміння повністю перебувати тут і зараз може бути дуже важливим. – Сучасні технології дуже змінили наше життя, і здебільшого в кращу сторону. Проте один аспект вкрай негативно впливає на наше життя, і особливо – на наші особисті стосунки. Не “прилипайте” до екрану настільки, щоб не помічати світ. Навчіться відключатися від мережі. Вчіться пригальмовувати, а не жити весь час в шаленому темпі. Даруйте людям вашу повну і неподільну увагу, коли вона їм потрібна. Забудьте про бездушні гаджети і згадайте про людей, яким ви не байдужі.
 11. Якщо не цінувати те хороше, що є у вашому житті, воно швидко закінчується. – Цінуйте те, що маєте, особливо, якщо воно дісталося вам без всяких зусиль. Так, це непросто – наш розум завжди схильний вважати, що там добре, де нас немає – але ви все-таки спробуйте. Пам’ятайте, щастя зовсім не в тому, щоб постійно прагнути до кращого. Щоб прожити по-справжньому щасливе життя, потрібно вміти цінувати і любити те, що у вас вже є. Якщо ви закохалися, цінуйте свою любов і не забувайте про неї. Не чекайте, поки щось хороше закінчиться, щоб зрозуміти, як вам його не вистачає.
 12. Кожен день – диво. – Подумайте про те, скільки людей помирає кожен день, кожну хвилину, і ви зрозумієте натсупне: ви прокинулися вранці – вже диво. На жаль, замість ідеального світу, в якому нам так хотілося жити, ми живемо в світі, повному хаосу. У ньому регулярно відбуваються нещасні випадки, в яких вкрай легко залишитися інвалідом або навіть загинути… Але тут і зараз ми живі, ми дихаємо, і у нас попереду все життя, яке можна присвятити щастю. І почати можна з цього самого дня!

А тепер – ваша черга…

Що б ви додали до цього списку? Про що б ви хотіли нагадувати собі щоранку? Залиште коментар, поділіться вашими думками!