Категорії
journal

11 легких способів зробити ваше життя простішим

https://clout.com.ua/

Простота – найвища вишуканість
~ Леонардо да Вінчі

Якщо розібратися, наше життя досить просте… тобто воно було б таким, якби ми не ускладнювали. Але зробити життя простішим досить легко, і для цього є кілька простих способів:

 1. Вчіться на помилках минулого, а потім швидше залишайте їх за спиною! – Помилки минулого повинні допомагати вам робити ваше майбутнє кращим, а не змушувати боятися його. Не несіть тягар помилок на плечах – краще покладіть їх собі під ноги і їдіть у світле майбутнє. І ні про що не шкодуйте. Якщо сталося щось хороше, тим краще. Якщо погане – що ж, це цінний досвід. Успіх визначається не тим, хто ви є зараз, а тим, що ви дізналися на шляху у сьогодення і як саме ви до нього добиралися.
 2. Зосередьтеся на тому, що є важливим насправді. – Виділіть для себе найбільш важливі цілі і постарайтеся прибрати з вашого життя якомога більше всього іншого. Менше даремно витраченого часу – менше роздратування, менше втоми, менше розчарувань.
 3. Продуктивність краще роботи. – Просто щось робити мало, треба робити те, що потрібно, і результат завжди важливіше витраченого на нього часу. Зупиніться на хвилинку і запитайте себе – чи варто те, що ви робите зараз, ваших зусиль? Робить воно вас ближче до мети? Не дозволяйте собі загрузнути в незначних справах, навіть в тих, що здаються терміновими.
 4. Досвід всю. – Ви зможете отримати значно більше від інших людей і від кожної ситуації, в якій ви опиняєтеся, якщо і самі будете давати, не економлячи. Почніть дотримуватися золотого правила: “Якщо ви хочете любові, любіть. Якщо вам потрібні друзі – будьте доброзичливі. Хочете грошей – доведіть, що чогось варті“. Це працює. І це дійсно так просто.
 5. Годі підлаштовуватися під всіх навколо. – Не намагайтеся потурати всім підряд і з усіма дружити. Краще підтримуйте справді близькі стосунки з кількома. Постарайтеся стати дійсно важливим для когось одного. Всім допомогти або всім догодити просто неможливо. Але зумійте всього одну людину посміхнутися – і ви побачите, як разом з цією посмішкою змінюється весь світ. Ну, може, й не весь, але частина – обов’язково. Так що зосередьтеся, і… будьте собою!
 6. Слухайте, що підказує серце. – Годі робити аморальні вчинки просто тому, що ви це можете. Будьте чесні з собою і зі всіма, хто поруч. Не обманюйте. Робіть правильні вчинки! Повірте, так жити значно простіше. Внутрішня цілісність – ключ до успіху в житті. Ну а якщо ви його порушуєте – складнощі не змусять себе чекати. Зробіть своє життя простіше, роблячи так, як підказує вам серце.
 7. Наведіть навколо себе порядок. – Розчистіть завали. Позбавтеся речей, якими ви не користуєтеся і розкладіть все, що залишилося, по поличках. Повірте, підтримувати ваш будинок і робоче місце в чистоті дуже важливо. Якщо навколо вас громадяться поклади і завали паперів, книг, одягу, ви куди частіше відволікається і накопичуєте стрес. Вільний простір навколо – наче порожнє полотно, придатне для створення шедевральної картини.
 8. Будьте ефективні. – Годі діяти неефективно лише тому, що ви завжди так робили і це вже увійшло у вас в звичку. Якщо ви продовжите чинити так, як раніше, то і результат буде абсолютно таким же. Ви бачили перший слайд на нашому сайті? Там йдеться про те, що не варто сподіватися на інший результат, якщо ви постійно робите одне й те саме. Ви можете легко зробити ваше життя простіше, знайшовши, як простіше і швидше виконувати рутинні завдання. Концентруйтеся на одній системі (системі прибирання, системі доручень, системи електронної пошти і так далі) і намагайтеся зробити її як можна простіше, ефективніше і логічніше. Ну а довівши її до досконалості – дотримуйтесь її.
 9. Не завжди все має бути ідеальним. – Посміхайтеся при першій можливості – не тому, що ваше життя просте, ідеальне чи взагалі таке, як ви очікували, – робіть це, тому що це ваш вибір – бути щасливим і вдячним за все хороше, що у вас є і всі проблеми, яких у вас немає. Ви повинні прийняти той факт, що життя не досконале і ніколи таким не буде, що люди теж не досконалі, та й ви самі – не втілення досконалості. І це нормально, бо реальний світ не вимагає досконалості. Йому потрібні хороші, чесні люди. А єдиний спосіб таким бути – це бути недосконалим 99% свого часу.
 10. Позбавтеся негативних емоцій та тих, від кого вони надходять. – Намагайтеся ніколи не плекати в собі негативні емоції на порожньому місці і не оточувати себе тими, хто так чинить. Вибирайте собі друзів, якими можна пишатися, якими ви захоплюєтеся, які люблять і поважають вас – загалом, тих, хто робить ваш день трішки яскравіше просто своєю присутністю. Але це не означає, що ви повинні відійти від людей, повних негативу, подалі – не треба відходити, а бігти, БІГТИ від них геть! Життя надто коротке, щоб витрачати її на тих, хто висмоктує з неї щастя.
 11. Забудьте про те, що про вас думають і чого очікують. – Часом істинно вільні лише ті, кому просто немає справи до того, що про них думають інші. Бувають часи, коли все, що вам потрібно – це вибратися на природу, вдихнути свіже повітря і нагадати собі про те, хто ви і ким хочете стати. І найкраще, що ви можете зробити в подібній ситуації – слідувати своєму серцю. Ризикувати. Не вибирати лише те, що простіше і безпечніше лише тому, що від вас цього чекають оточуючі або тому, що вам страшно. Не дозволяйте “дрібним людям” бентежити вас своїми думками про те, що ви робите.