Категорії
journal

10 простих порад, як підвищити самооцінку

https://clout.com.ua/

В будь-якій життєвій ситуації людині необхідно вірити в себе. Наприклад, на роботі, вдома, серед друзів або навіть вирушаючи у відпустку не завжди вдається впоратися з власною самооцінкою, від чого в результаті ми можемо не отримати позитивного результату.  Але насправді бути впевненим у собі не складно і цілком реально, от тільки це може зайняти час.

А допоможуть у цьому кілька порад, як підняти самооцінку:

1. Ніколи не порівнюйте себе з іншими.

Всі люди відрізняються один від одного і кожному властиві різні якості і здібності. І якщо порівнювати себе з кимось іншим, то завжди можна знайти безліч супротивників, яких буде неможливо перевершити або досягти результатів.

2. Ніколи не лайте себе.

Висловлюючи негатив стосовно самих себе і своїх здібностей, буде неможливо досягти будь-яких результатів. Краще похваліть себе, навіть за малозначний успіх.

3. Дякуйте за комплімент на вашу адресу.

Якщо відповідати на комплімент фразою на кшталт: «Та нічого особливого», то ви психологічно заперечуєте похвалу і вже в підсвідомості концентруєтеся на думці, що не гідні, щоб вас хвалили. А це в свою чергу сильно занижує самооцінку.

4. Підвищуйте свою самооцінку різними твердженнями.

Розмістіть на самому видному місці фрази: «У мене все вийде», «Я варта/вартий найкращого в житті», «Я люблю себе» та інші. Може спочатку це здасться безглуздим, але з часом ви помітите, як ваша самооцінка почне підніматися.

5. Збирати навколо себе позитивно налаштованих людей.

Постарайтеся вибрати у своєму оточенні впевнених у собі і позитивно налаштованих людей, які здатні вас підтримати в будь-яку хвилину. У компанії негативу, де вас і ваші ідеї будуть придушувати, про високу самооцінці і говорити нічого.

6. Напишіть список своїх досягнень.

Почати список можна з найпростішого, і на перший погляд дріб’язкового. Не варто спочатку вишукувати монументальних досягнень у своєму житті. Невеликий успіх – теж успіх. Як підняти самооцінку? А почати можна, наприклад, з того, що навчилися їздити на велосипеді, щоранку приділяєте зарядці і т.д. Цей список треба кожного тижня переглядати і перечитувати – намагатися згадати і відчути ті емоції, які ви відчували.

7. Запишіть всі свої позитивні якості.

І не варто бути занадто самокритичними, навпаки трішки лестощів тільки допоможуть вам повірити в себе. Знайдіть в собі хоча б 15 позитивних якостей. Цей список також необхідно читати досить часто.

8. По можливості займайтеся тим, що вам подобається.

Досить важко підтримувати в собі позитивний настрій і високу самооцінку, коли людина займається не своєю справою і ненавидить свою роботу. Свою самооцінку можна підняти тільки, якщо займатися тим, що приносить задоволення, дозволяє відчувати себе необхідним і навіть цінним.

9. Залишайтеся вірними собі.

Тобто живіть своїм життям, не покладаючись на думку інших людей, ким би ці люди не були: рідними, друзями або колегами по роботі. Тільки приймаючи рішення самостійно, можна залишатися вірними самим собі і підняти рівень самооцінки.

10. Діяти, діяти і ще раз діяти!

І це найважливіша порада. Сидячи на одному місці, ви нічого не зміните і не зможете підняти свою самооцінку. У бездіяльності, страху або з іншої причини, людина починає впадати в апатію або депресію, що само собою приведе до зниження самооцінки. А діючи, навіть при незначних результатах на початку, ви поступово покращуєте своє ставлення до себе і підвищуєте самооцінку.