Категорії
Туристу

Де знаходиться Хорватія

Хорватія на карті світу розташована на півдні центральної Європи. Це невелика і досить молода республіка. До 1991 року вона була в складі Югославії, після розпаду якої здобула незалежність і отримала членство в ООН в 1992 р. Кілька років тому (2013р.), Хорватія стала частиною Європейського союзу.

Вам не важко буде розібратися, де знаходиться Хорватія на карті світу. Досить забити ці координати в інтернеті:

  • 45° 8’30” пн.ш. 16° 13’45” східної довготи

Територія країни і її межі

Політична карта світу відкриває країни, які межують з Хорватією. На півночі і сході її сусідами стали Угорщина та Сербія, на півдні – Боснія-Герцеговина з Чорногорією, а Словенія має спільний кордон із заходу. Є ще й Італія, але з нею межа на мапі проходить тільки морем. Загальна довжина берегової лінії складає 5835 км, з яких тільки 1778 км на материковій частині, решта — острови. Хорватія має одну з найбільш посічених берегових ліній в світі. Крім того, більше 11 сотень островів недалеко до берегів країни, 1000 з яких — безлюдні.

Яка вона?

За розмірами на карті території Хорватія займає 25-е місце серед країн Європи і 126-е — у світі. Її площа складає 56538 кв. км. Населення – 4 млн. 246 тис. чоловік (27 місце в Європі).

Столиця та найбільше місто в країні — Загреб. Адміністративно-територіальний поділ — жупанії (різновид наших областей). Всього їх в країні 21, а вони в свою чергу, поділяються на міста і громади. Статус «окремої жупанії» закріплений за столицею.

Найбільшою за площею вважається Личко-Сеньска, вона ж є наймен заселеною (50 тис. чоловік). Найбільшою є (не рахуючи Загреба) Сплітсько-Далматинська (близько 455 тис. жителів). Найменшою є Меджімурска (найпівнічніша жупанія в державі).

Всього на мапі Хорватії 6694 населених пункти, з яких 220 міст, решта – сільські поселення. Однак, є два винятки: Котара (самоврядні округи) – Глина та Кнін, які знаходяться під контролем сербського національної меншини.

Населення

Зараз в Хорватії проживає біля чотирьох мільйонів осіб. За даними 1857 року у всій країні проживало всього лише 2,1 млн осіб. З кожним роком цей показник зростав, за винятком воєнних років.

Максимальна кількість спальних місць зареєстровано в 1991 році. В той момент в Хорватії проживало 4 мільйони 700 000 чоловік. Після цієї дати смертність стала перевищувати народжуваність.

Середня тривалість життя в країні – 75,7 років, середній вік населення – 41 рік. У Хорватії проживає більше жінок, ніж чоловіків, але не набагато. На одну представницю жіночої статі припадає 0,93 чоловіків.

Майже 90% населення – це корінні хорвати, друге місце займають серби, їх в країні – 4,5 відсотка, 5,5% – жителі інших країн.