Категорії
Цікаві факти

Цікаві факти про Шотландію

 

Шотландія – одна з найбільш автономних частин Сполученого Королівства Великобританії і Північної Ірландії. Тут є своя церква, свій парламент і правова система. Більше фактів Ви знайдете нижче в цій статті.

https://clout.com.ua/

Цікаві факти про Шотландію

 1. Як не дивно, офіційним символом Шотландії є міфічна тварина під назвою Єдиноріг. Вона символізує духовну чистоту і велику мудрість.
 2. На території країни діє особливий регулярний авіарейс між островами Westray і Papa Westray. Його довжина складає всього 2.4 кілометра. Середній політ триває 74 секунди! Згідно з офіційними даними, він є найкоротшим у світі.
 3. В Шотландії знаходиться знамените прісноводне озеро Лох-Несс. Світову популярність воно отримало завдяки легенді про чудовисько на ім’я Нессі, що живе у водах озера. В наші дні тут проводять спеціальні платні екскурсії, з допомогою яких люди можуть дізнатися цю легенду детальніше і, можливо, побачити саму Нессі.
 4. Вперше про Нессі заговорили ще в 565 році н. е, коли щось у водах озера Лох-Несс спробувало втопити супутника святого Колумба.
 5. Найбільша концентрація рудоволосих людей у світі знаходиться на території Шотландії. Цікаво знати, що 14% населення мають руде волосся, а близько 40% мають цей ген.
 6. Перший футбольний матч на міжнародному рівні був зіграний між Шотландією і Англією в 1872 році.
 7. Шотландське місто Абердін називають «нафтовою столицею Європи».
 8. Однією з найпопулярніших визначних пам’яток Шотландії є завод з виробництва віскі Edradour in Pitlochry. Щороку він привертає більше 100 тисяч туристів зі всього світу.
  https://clout.com.ua/
 9. Перша у світі служба пожежної безпеки була створена у місті Едінбург (столиця Шотландії).
 10. Гора Бен Невіс є найвищою точкою Шотландії (більш 1343 м).
 11. Країна займає площу 78 772 км2.
 12. Такі літературні генії минулого, як Вальтер Скотт, Артур Конан Дойл і Байрон були шотландцями.
 13. Національною квіткою Шотландії є будяк.
 14. Населення становить майже 5.3 млн. людей. Цікаво знати, що на території США і Канади проживає майже така ж кількість шотландців.
 15. Найстарішим банком Великобританії є Банк Шотландії. Він функціонує ще з 1695 року і був першою у Європі установою, яка друкує свої банкноти.
  https://clout.com.ua/
 16. Найвідоміші винаходи шотландців: телебачення (винахідник Джон Логі Берд, 1925), телефон (Олександр Белл, 1876) і пеніцилін (Олександр Флемінг, 1928). Також тут винайшли логарифмування в 1614 році і асфальт в 1820 році.
 17. Офіційні мови: шотландська і англійська. Ними вільно володіє все населення, а шотландською гаельською – всього 1% носіїв мови.
 18. На всій території Шотландії налічується 19 інститутів і університетів.
 19. Більшість речей, з якими асоціюється Шотландія, насправді з’явилися не тут. Наприклад, кілт придуманий в Ірландії, волинка бере свій початок у Центральній Азії, а тартар був відомий Європі ще з Бронзового століття.
 20. Шотландія займає площу, рівну площі ОАЕ, японському острову Хоккайдо, Чехії або Панамі.
 21. Перші прем’єр-міністри Канади Макдональд і Маккензі були шотландцями.
 22. Виявляється, шотландський напій віскі винайшли в Китаї! У XV столітті він з’явився в Ірландії і лише в XVI про нього дізналися в Шотландії.
 23. Девіз Шотландії «Nemo me impune lacessit» перекладається з латини як «Ніхто не зачепить мене безкарно». В наш час він використовується на офіційному гербі Великобританії в Шотландії.
 24. Найстарішим деревом Європи є кручений тис. Його історія тягнеться вже протягом 3000 років. Тут навіть ходять легенди, що в тінях тиса народився і виріс римський намісник Понтій Пілат.
 25. Плащ дощовик прилумаои в Шотландії в 1824 році відомий винахідник Чарльз Макінтош. В наш час шотландці називають плащ просто «Мак».
  https://clout.com.ua/
 26. Під проводом Роберта Брюса в 1314 році шотландська армія розгромила англійську і вперше отримала незалежність. Вона тривала до 1707 року, коли було утворено єдину Сполучене королівство під назвою Великобританія.
 27. На території країни налічується близько 750 островів (понад 130 є безлюдними).