Категорії
Цікаві факти

Цікаві факти про Шотландію

Шотландія – одна з найбільш автономних частин Сполученого Королівства Великобританії і Північної Ірландії. Тут є своя церква, свій парламент і правова система. Більше фактів Ви знайдете нижче в цій статті.

https://clout.com.ua/

Цікаві факти про Шотландію

 1. Як не дивно, офіційним символом Шотландії є міфічна тварина під назвою Єдиноріг. Він символізує духовну чистоту і велику мудрість.
 2. На території країни діє особливий регулярний авіарейс між островами Вестрей і Папа Вестрей. Його відстань складає всього 2.4 кілометра. Середній політ триває 74 секунди! Згідно з офіційними даними, він є найкоротшим у світі.
 3. В Шотландії знаходиться знамените прісноводне озеро Лох-Несс. Світову популярність воно отримало завдяки легенді про чудовисько на ім’я Нессі, що живе у водах озера. В наші дні тут проводять спеціальні платні екскурсії, за допомогою яких, люди можуть дізнатися цю легенду детальніше і, можливо, побачити саму Нессі.
 4. Вперше про Нессі заговорили ще в 565 році н. е, коли щось у водах озера Лох-Несс спробувало втопити супутника святого Колумба.
 5. Найбільша концентрація рудоволосих людей у світі знаходиться на території Шотландії. Цікаво знати, що тут 14% населення мають руде волосся, а ще близько 40% мають цей ген.
 6. Перший футбольний матч на міжнародному рівні був зіграний між Шотландією і Англією в 1872 році.
 7. Шотландське місто Абердін називають «нафтовою столицею Європи».
 8. Однією з найпопулярніших визначних пам’яток Шотландії є завод з виробництва віскі Едрадур в місті Пітлохрі. Щороку він зустрічає більше 100 тисяч туристів зі всього світу.
  https://clout.com.ua/
 9. Перша у світі служба пожежної безпеки була створена у місті Едінбург (столиця Шотландії).
 10. Гора Бен Невісз висотою 1343 м. є найвищою точкою Шотландії.
 11. Країна займає площу 78 772 км2. Це за розміром точнісінько як Київська, Житомирська і Черкаська області України разом.
 12. Такі літературні генії минулого, як Вальтер Скотт, Артур Конан Дойл і Байрон були шотландцями.
 13. Національною квіткою Шотландії є будяк.
 14. Населення складає близько 5.5 млн. людей. Цікаво знати, що на території США і Канади проживає майже така ж кількість шотландців.
 15. Найстарішим банком Великобританії є Банк Шотландії. Він функціонує ще з 1695 року і був першою у Європі установою, яка друкує свої банкноти.
  https://clout.com.ua/
 16. Найвідоміші винаходи шотландців: телебачення (винахідник Джон Логі Берд, 1925), телефон (Александер Белл, 1876) і пеніцилін (Александер Флемінг, 1928). Також тут винайшли логарифмування в 1614 році і асфальт в 1820 році.
 17. Офіційні мови: шотландська і англійська. Ними вільно володіє все населення, а шотландська гаельська досі має 1% населення Шотландії в якості носіїв цієї стародавньої мови.
 18. На всій території Шотландії нараховується 19 інститутів і університетів.
 19. Більшість речей, з якими асоціюється Шотландія, насправді з’явилися не тут. Наприклад, кілт придуманий в Ірландії, волинка бере свій початок у Центральній Азії, а тартар був відомий Європі ще за Бронзової доби.
 20. Шотландія займає площу, рівну площі Об’єднаних Арабських Еміратів, японському острову Хоккайдо, Чехії чи Панамі.
 21. Перші прем’єр-міністри Канади Макдональд і Маккензі були шотландцями за походженням.
 22. Виявляється, шотландський напій віскі винайшли в Китаї! У XV столітті він з’явився в Ірландії і лише в XVI про нього дізналися в Шотландії.
 23. Девіз Шотландії «Nemo me impune lacessit» перекладається з латини як «Ніхто не зачепить мене безкарно». В наш час він використовується на Королівському гербі Шотландії.
 24. Найстарішим деревом Європи є кручений тис. Його історія починається аж понад 3000 років тому. Тут навіть ходять легенди, що в тінях тиса народився і виріс римський намісник Понтій Пілат.
 25. Плащ дощовик придумав в Шотландії в 1824 році відомий винахідник Чарльз Макінтош. В наш час шотландці називають плащ просто «Мак».
  https://clout.com.ua/
 26. Під проводом Роберта Брюса в 1314 році шотландська армія розгромила англійську і вперше отримала незалежність. Вона тривала до 1707 року, коли було утворено єдине Сполучене королівство під назвою Великобританія.
 27. На території країни нараховується близько 750 островів (понад 130 не мають постійного населення).