Категорії
journal

Як навчитися запам’ятовувати імена. 7 порад.

Всі ми потрапляли в незручні ситуації, коли забували імена людей. Окрім внутрішнього відчуття дискомфорту, яке виникає в цих ситуаціях така забудькуватість ще й шкодить спілкуванню. І мабуть це не так страшно, якщо мова йде про нетривале знайомство, але буває і так, що ми не запам’ятовуємо ім’я людини, яка може бути важливою для нас – наприклад потенційний клієнт або новий керівник. Звичайно, можна знайти різні виходи з таких ситуацій, проте дуже хотілося б просто в них не потрапляти.

Для початку давайте розберемося чому нам важко запам’ятати ім’я нового співрозмовника. Опитування дослідників показали, що на публічних виступах близько 70% слухачів запам’ятовують посади, захоплення, професію оратора, або навіть в якому місті він народився. А ім’я або прізвище виступаючого здатні запам’ятати тільки 30% слухачів.
Чому так відбувається? Мабуть справа в тому, як влаштовано наше мислення. Людина мислить образами, а слова і звуки служать лише для передачі інформації. Більшість імен не викликають у нас якихось автоматичних асоціацій. Наша свідомість лише зазначає, що почуті звуки, але вони не запускають апарат уяви.

Як же навчитися запам’ятовувати імена людей, зробивши ваші здібності до комунікації ефективнішими?

Розглянемо кілька способів вирішення цього завдання:

  1. Насамперед наберіться рішучості виробити в собі звичку запам’ятовувати імена. Пам’ятайте, ми всі складаємося з звичок, а їх можна культивувати. Очевидно, що люди, які вміють запам’ятовувати імена, здатні досягти кращих результатів у спілкуванні. Досить згадати Суворова, якого дуже любили солдати, за те, що він міг звернутися на ім’я до рядового.
  2. При зустрічі зосередьтеся на процесі знайомства.
  3. Якщо є можливість, запишіть ім’я.
  4. Під час розмови обов’язково вимовте кілька разів ім’я людини вголос.
  5. Корисно буде пов’язати ім’я нового знайомого, з вже добре знайомими вам людьми. Наприклад, подумати про людину з таким ім’ям: «Його теж звати Сергій, але він відрізняється від мого друга Сергія зростом.»
  6. Спілкуючись із новим знайомим, спробуйте створити асоціацію між його ім’ям і зовнішністю : «Микола дуже схожий на боксера, а Світлана на балерину…»
  7. Якщо вже так сталося, що ім’я співрозмовника все ж прослизнуло повз вашої свідомості, не соромтеся перепитати – почувши ім’я знову, ви його запам’ятайте напевно.

Використовуючи ці поради протягом певного часу, ви обов’язково отримаєте правильну звичку та істотно поліпшите власну здатність до запам’ятовування імен.

Успіхів у спілкуванні!