Категорії
journal

10 маленьких звичок, які крадуть ваше щастя

1. Фокусуватися на житті інших людях і не думати про своє

Не варто задовольнятися життям інших людей і робити для них все, при цьому забуваючи про своє власне життя. Кожна людина має все необхідне, щоб досягти успіхів у житті. Адже прекрасні зміни відбуваються лише тоді, коли люди вирішують взяти відповідальність за своє життя. Починають менше брати і більше давати. Відмовляються від звички бути веденим, не дозволяють мислити, говорити і вирішувати за вас.

При цьому доводиться вчитися прислухатися до себе, поважати і використовувати власні ідеї та інтуїцію, тільки так можна сформувати свій підхід до життя. Ті, хто бажає підкорювати нові висоти, повинні розчистити шлях, позбавиться від минулого, яке тисне і заважає злетіти. Свої бажання і цілі потрібно тримати поблизу і щодня виділяти час для їх реалізації. Якщо дійсно піклуватися про свої цілі і старанно працювати для їх досягнення, то немає майже нічого, чого не можна досягти.

2. Чекати ідеального моменту

Не варто вірити міфу про ідеальний момент. Не існує ідеального моменту, вони стають ідеальними, коли людина починає щось робити. Багато людей чекають, поки зірки вишикуються в правильну композицію, що б почати діяти. Ідеальний момент, ідеальна можливість, ідеальний стан життя і так далі. Прокиньтесь! Ідеальний момент – міф, його не існує.

Досягнення свого власного успіху безпосередньо пов’язано з готовністю діяти в умовах, коли доводиться не чекати ідеальних моментів. Можна довго чекати і не дочекатися ідеального моменту. І навчившись це бачити – можна почати свій шлях до розвитку.

3. Працювати заради зарплати

Якщо людині не цікава робота, то й сприймається як в’язниця. Навіть якщо немає можливості зайнятися професійною діяльністю на повну котушку, можна хоча б проявити зацікавленість. Життя людини, де робота є лише джерелом страждань і необхідністю щодня відвідувати робоче місце заради отримання коштів для оплати рахунків і покупки продуктів… такі люди врешті відчувають, що витрачають своє життя даремно.

Задумайтеся над цим питанням. Час, проведений на роботі, становить значну частину життя людини. Адже це розмова не про гроші, а про ваше життя. Не варто звертати увагу на людей, які кажуть: «Робота не є визначальним чинником життя», «Я буду виконувати роботу, яка зробить мене великим». У підсумку, коли людина починає просто працювати для виживання, робота стає в’язницею, а не її бажанням і людина відчуває себе спустошеною.

Підсумок: Інтерес до роботи робить її виконання якіснішим, а її виконавця щасливішим. Не варто погоджуватися тільки на зарплату, шукайте навколо, змінюйте місце роботи поки не знайдете саме те, що буде цікавим для Вас.

4. Приховувати почуття ненависті

Мартін Лютер Кінг колись висловив приголомшливу ідею: «Темрява не може прогнати темряву, тільки світло може зробити це. Ненависть не може вигнати себе з вашого серця, на це здатна тільки любов». Коли ми відкриваємося ненависті, вона починає витягати найкраще з нас. Це почуття починає контролювати нас. І люди починають ненавидіти будь-кого тільки тому, що ненавидять, без причини… тільки заради самої ненависті. Це призводить до того, що людина починає відчувати це деструктивне почуття по відношенню до себе.

Всі люди і всі речі, які ви ненавидите, постійно живуть у вашій голові і серці, і займають там багато місця. Щоб почати рухатися далі, вимкніть це почуття і ніколи не озирайтеся назад.

5. Триматися за турботи і страхи

Одного разу поглянувши на прожите життя, ви зрозумієте, що всі минулі турботи, тривоги і побоювання ніколи не були реалізовані, вони не мали під собою ніякого змісту. Так чому ж не прокинутися і не зрозуміти це зараз. Озирнувшись назад, можна побачити, як багато можливостей радіти життю було знищено через непотрібні тривоги і негатив. І якщо з минулими втраченими можливостями все зрозуміло – вони безповоротно втрачені, то дуже багато можна зробити для тих подій, які все ще в майбутньому.

Ви колись зрозумієте, що просто необхідно дати деяким речам піти, тому що вони важкі для серця і душі. Відпустіть їх. Не треба затискати щиколотки кайданами страхів і побоювань. Це просто – забути про них і насолоджуватися життям прямо зараз, незалежно від ситуації. Для цього всього лише треба відпустити дурість, яка тисне своєю вагою і тягне вниз.

Необхідно відпустити всі турботи, страхи, гнів і ревнощі, так само як і потребу завжди бути правим і управляти іншими людьми. Треба залишити свої претензії до життя. Під цими шарами дурниць ховається щаслива і продуктивна людина. Коли ви починаєте розгрібати все це сміття і просто цінувати все те таким, яке воно є, ви зрозумієте, що життя може приносити задоволення.

6. Говорити про проблеми

Поганий день – це просто поганий день і не треба робити з цього подію. Звичайно, важкі часи неминуче впливають на життя і роботу, але все ж ви не повинні дозволити їм впливати на те, хто ви є насправді. Потрібно приймати невдачі і пристосовуватися до них, але не накручувати себе, робити їх більшою частиною вашого життя.

Кожен день – джерело нових уроків і нових можливостей. Завжди є спосіб зробити наступний крок на своєму шляху. Події можуть бути жахливими і неминучими, але людина завжди має вибір здатися або терпіти і йти вперед.

7. Постійно шукати швидкоплинне задоволення

Є два варіанти задоволення в житті: швидкоплинне і довготривале. Швидкоплинне досягається в моменти матеріального комфорту, а довготривале є наслідком саморозвитку. Моментами це може важко зрозуміти, однак з часом стає очевидно, що останнє набагато сильніше.

8. Намагатися змінити світ і оточуючих

Хто хоче змінити ситуацію в світі, повинен починати з світу навколо себе. Створення глобальних змін зазвичай неможливе, тому процес починає сильно напружувати. Але змінювати кожну мить життя зазвичай досить легко. Можна зосередитися на спілкуванні з однією людиною і змінювати відносини з нею.

Така робота буде поширюватися, як кола на воді і зміни пройдуть природним шляхом. Якщо є бажання змінити думку і настрій людини, потрібно міняти в першу чергу настрій людей навколо неї. Якщо ви змусите посміхнутися одну людину, її посмішка може заразити щастям всіх навколо. Таким тонким способом можна змінювати маси, не виділяючи себе.

9. Триматися за тих, хто вам шкодить

Іноді потрібно йти від людей не тому, що ви не хочете дбати про них, а тому що вони не роблять це для вас. Коли хтось постійно, знову і знову заподіює вам біль, потрібно прийняти факт що ця людина ніколи не буде піклуватися про вас. Це гіркі ліки, але це потрібно прийняти. Не витрачайте більше час, щоб довести їм щось чи навіть перевиховати їх – ви не зможете цього зробити. Забудьте про них і ніколи не згадуйте.

10. Перебільшувати значення фізичної привабливості

Вибирати собі пару на підставі виключно зовнішнього вигляду, це те саме, що і вибирати їжу тільки на підставі запаху без урахування смаку. Це безглуздо. Це всього лише спадкові характеристики, які створюють враження привабливості. Хтось любить запах м’яти, а інші воліють корицю. Звичайно, є певна магнітна складова, яка притягує нас до якостей окремих людей, місць або речей, це можуть бути навіть шрами. Віддаючи душу тільки за зовнішність люди ви створюєте кайдани, які можуть тримати багато років…