Категорії
Освіта за кордоном

Вивчення англійської мови в Англії: мовні школи, курси

Мовні курси у Великій Британії

В сучсному світі англійська мова є просто необхідним інструментом спілкування. Починаючи з того, що ми періодично зустрічаємося з нею у побуті — закінчуючи масштабними планами переїзду в англомовні країни. На сьогоднішній день є безліч способів вивчення англійської мови. Але по-справжньому добре оволодіти розмовною мовою можуть допомогти тільки мовні курси в Англії. Що необхідно для вивчення мови за кордоном і яка вартість курсів та їх особливості? Зараз дізнаємося. Середня та вища освіта за кордоном

Що потрібно для вивчення мови за кордоном?

Поїздка за кордон — завжди проблематична справа. Особливо, коли мова йде про оформлення документів. Це займає досить багато часу, тому потрібно подбати заздалегідь. Ось стандартний список документів для проходження курсів за кордоном:

 1. Кольорова копія закордонного паспорта.
 2. Віза. Якщо ви їдете на навчання, то часто приймаюча сторона спрощує процес отримання візи.
 3. Заповнені анкети, які були вам надані організацією, де ви плануєте проходити навчання.
 4. У деяких випадках — результати здачі іспиту IELTS або іншого іспиту на визначення рівня володіння мовою.

Вибір курсів англійської за кордоном великий. Віддавши перевагу тому чи іншому варіанту, ви зможете дізнатися більш детальний і конкретний список необхідних документів, тому що часто він дещо відрізняється.

Вибір мовних шкіл

Вивчення англійської мови за кордоном простіше і приємніше ще й тому, що існує безліч курсів для різних категорій громадян. Таким чином, кожен може вибрати для себе кращий варіант. Курси бувають для наступних вікових категорій — діти (6-11 років), підлітки (11-16 років), студенти (16-24 років), дорослі (25 років і старше). Крім цього, ви зможете підібрати мовний курс до вашого рівня знань.Середня та вища освіта за кордоном

Також курси бувають різними за тривалістю — короткострокові і довгострокові. Спеціальні агентства з організації курсів (як, наприклад, Embassy) надають також і вибір міста для навчання. Зазвичай популярністю користуються найбільш відомі — Лондон, Вестмінстер, Брайтон, Оксфорд та інші. Агентства надають унікальну можливість не тільки значно підтягнути свій рівень мови, але і подивитися міста з їх унікальними пам’ятками.

Вартість навчання

Вартість навчання  – ключовий параметр вибору мовної школи в Англії. Кожна школа влаштована по-різному: в загальну суму буде входити не тільки вартість занять, а й додаткові витрати на документи, переліт і т. д. Загальна вартість курсів складається з таких ключових пунктів:

 1. Якщо розмова йде про підготовку до іспиту, то популярність іспиту і його складність стають дуже важливими критеріями. Наприклад, в деяких випадках вартість підготовки до іспиту IELTS обходиться в 2 рази дорожче стандартної програми. Середня та вища освіта за кордоном
 2. Вік учня. Наприклад, вартість курсів для дітей починається від 160 фунтів стерлінгів на тиждень, а для дорослих від 60 фунтів за годину. Курси для вчителів вважаються найдорожчими.
 3. Тривалість курсів. Очевидний критерій. Хоча в деяких випадках, вартість за годину вивчення англійської протягом семестру помітно нижче, ніж на тижневих курсах.
 4. Кількість учнів у групі. Ви можете самостійно вибрати групу або вибрати індивідуальний план занять.
 5. Сезон, в який ви плануєте своє вивчення англійської мови в Англії. У канікулярний період вартість помітно перевищує стандартну. Припустимо, літні мовні школи в Англії є дорожчими, ніж осінні.
 6. Престижність школи або ВНЗ, що надає дану послугу.
 7. Мета вивчення мови. Освоєння азів англійської, здача іспиту, підготовка до навчання у Вузі або переїзд — вартість буде суттєво відрізнятися.

Крім цього враховуйте супутні витрати. Так, деякі агентства піклуються про місце проживання учня, підбираючи або безкоштовне, або дешеве житло. Якщо ж даної послуги немає, вам доведеться самим подбати про це. Те ж саме стосується і питання харчування. Зазвичай, найкраще проживати в наступних місцях:

 • Шкільні резиденції.
 • Спеціалізовані студентські гуртожитки.
 • Приймаючі сім’ї.
 • Проживання з викладачами.

Не забудьте про оформлення закордонного паспорта, візи, а також про вартість квитків та транспорт. Вам можуть знадобитися гроші на супутні витрати — наприклад, екскурсії або культурно розважальні програми. Таким чином, пам’ятайте, що вартість мовних курсів в Англії складається з багатьох підпунктів, які необхідно враховувати. Навіть якщо пропонуються курси англійської за кордоном безкоштовно, то без супутніх витрат, про яких ми згадували раніше, ви все одно не обійдетеся. Середня та вища освіта за кордоном

Ефективність курсів

Ефективність мовного стажування в Англії є максимальною порівняно з іншими варіантами. На якому б рівні англійської мови ви не знаходилися, перебування в мовному середовищі стане кращим вчителем. Ось які результати демонструють курси англійської за кордоном:

 1. Освоєння розмовної мови.
 2. Можливість прямого спілкування з носіями мови.
 3. Чітке і конкретизоване розуміння граматичних норм.
 4. Привілей для майбутньої роботи пов’язаною з мовою (перекладач, викладач та ін)
 5. Можливість близького знайомства з культурою, традиціями, звичаями країни.

Найбільш позитивно відгукуються студенти про курси в Лондоні. По-перше, це столичний мегаполіс, візитною карткою якого є двоповерхові автобуси і червоні телефонні будки – це створює неповторну атмосферу. “Екскурсії по місту — справжнє задоволення” — розповідають студенти. Ну і, звичайно, доброзичливі і освічені викладачі, а також гарні умови проживання. Головний мінус цього мегаполісу — висока вартість послуг і проживання.

Відгуки учнів показують, що в принципі рівень освіти не залежить від міста Англії. У Лондоні або Брайтоні — вивчення англійської мови дуже плідне, корисне і ефективне.

Часті питання про вивчення англійської мови в Англії

Незважаючи на те, що курси англійської в Англії користуються популярністю у всіх країнах світу, у людей існує багато питань та сумнівів щодо них. Зараз ми спробуємо дати відповіді на найпоширеніші питання.

 1. Чи потрібна віза для вивчення англійської у Великій Британії? Так, віза необхідна всім нерезидентам.
 2. Чи захищений студент від несподіваного банкрутства організації, яка надає послугу? Так, цей пункт слід заздалегідь прописати у вашому договорі. Зазвичай, якщо організація закривається в період перебування учня за кордоном, то йому надається можливість закінчити навчання в іншій організації. Учень нічого не втрачає.
 3. Наскільки висококваліфікованими є фахівці, які проводять навчання? З освітою і рівнем знань спеціалістів ви зможете ознайомитися при виборі програми. Але більшості випадків послуги надають високоосвічені, кваліфіковані викладачі з гарним досвідом роботи.
 4. Як буде проходити мій вільний час після занять? Зазвичай, коли мова йде про довгострокові курси, для учнів проводяться екскурсії, поїздки, відвідини культурно-масових заходів і т. д.