Категорії
Освіта за кордоном

Безкоштовні університети: як вступити у ВУЗ за кордоном

Безкоштовна вища освіта за кордоном

Значна кількість абітурієнтів мріє отримати гарну освіту за кордоном і залишитися там жити. Однак, багатьох відштовхує ціна, адже, зазвичай виходить так, що гості країни платять за навчання більше, ніж жителі. Часто постає питання: чи можна отримати якісну освіту за кордоном безкоштовно?

Безкоштовна освіта в Данії

Данія – одна з країн, яка надає безкоштовну освіту для іноземних студентів. Вчитися в безкоштовних університетах Данії можуть тільки жителі країн Євросоюзу або студенти, що приїхали офіційно по обміну (між ВНЗ повинні бути оформлені домовленісті). У всіх інших випадках потрібно буде оплачувати навчання. Безкоштовне навчання пропонують вузи найкрасивіших данських міст: Копенгагенський університет, Ольбоге, вуз Орхуса і Оденсе. Навчання в цих вузах ведеться англійською мовою.

Освіта за кордоном, туризм та цікаві факти
Копенгагенський університет

Чому варто обирати для навчання саме Данію:

  • Данія має гарну освітню систему.
  • У кожному вузі є великий вибір спеціалізацій.
  • Процес навчання проходить англійською мовою.
  • Якщо ви громадянин ЄС або приїхали по обміну, то платити вам потрібно буде тільки за проживання в гуртожитку — 300 євро за семестр.
  • Університет дає можливість підробітку під час навчання.

Щоб оформитися в данська вуз, вам необхідно мати наступні документи:

  1. Атестат про середню освіту.
  2. Сертифікат про знання англійської мови. Його можна отримати безкоштовно.
  3. Рекомендаційний лист написаний мовою викладання (за місцем попереднього навчання).
  4. Лист-мотивація від вас англійською (розкажіть, чому варто вас вибрати, що ви вмієте і чого хочете навчитися).
  5. Обов’язкова наявність візи.
  6. Довідку з банку про стан рахунку (підтвердження, що вам вистачить грошей на проживання в чужій країні).

Перелік інших паперів потрібно уточнювати в адміністрації необхідного вам університету. https://clout.com.ua/

Безкоштовна освіта в Індії

Для отримання безкоштовних знань у цій східній країні, абітурієнту треба отримати довідку ITEC, яка підтверджує, що ви пройшли індійську програму технічного і економічного співробітництва. Кожен рік уряд Індії випускає указ з різними професіями, які підходять під цю програму. Найчастіше приїжджі подають заяву в Калькуттський університет, Мумбайський, Делійський і державний Індійський університет менеджменту. Перелік документів можна дізнатися в посольстві Індії в вашій країні, або ж на сайті того університету, де будете вчитися. У кожному вузі є свій перелік необхідних документів. Також вам необхідна віза.

Кожен охочий може оформитися в університет єдності в Індії, навіть якщо ви звичайний турист. Цей знаменитий заклад займається духовним розвитком людини, вивченням моральних цінностей світу. Університет ще називають «Золоте місто», його філії є в багатьох містах світу. Приїхати туди може кожен бажаючий. Гроші зазвичай йдуть лише на проживання та харчування.

Безкоштовна освіта в ОАЕ

Університети ОАЕ давно залучають учнів з усього світу. У цій країні їх декілька видів: державні (тільки для громадян ОАЕ), приватні (деякі з них тільки для громадян) і міжнародні університети. Ось саме останні і займаються безкоштовним викладанням. Вони мають зв’язки з багатьма вузами інших країн, тому розробляють безліч програм для іноземців. https://clout.com.ua/

Арабська мова є державною в ОАЕ, але навчання проходить англійською мовою.

Вчинити і отримувати знання безкоштовно можна тільки в тому випадку, якщо ви на відмінно здали вступні іспити. Але до цього ви повинні зібрати такі документи:

  • Атестат за 11 класів освіти в школі.
  • Сертифікат про знання англійської мови.
  • Навчальну візу.
  • Сертифікат про здачу державного тестування IELTS Academic або Internet Based TOEFL.

Іспити для вступу визначаються в залежності від професії.

Безкоштовна освіта в Балтійських країнах

Університети Латвії не дають безкоштовних знань приїжджим абітурієнтам навіть при здачі вступних тестів на відмінно. Вільні гранти та місця є тільки для громадян країни. Тому про вузи Латвії говорити немає сенсу.

А ось ВНЗ Литви та Естонії з відкритими дверима візьмуть на безкоштовне отримання освіти грамотних приїжджих студентів. Вам необхідно показати всі потрібні документи вчасно і здати вступні іспити на відмінно. Якщо все вдалося, ви можете сміливо подавати заявку на участь у конкурсі за грантом та на на отримання бюджетного місця. От які документи вам треба буде зібрати: https://clout.com.ua/

  • Атестат про закінчення середньої школи.
  • Заяву про прохання зарахувати в університети Литви та Естонії.
  • Мотиваційний лист для установи.
  • Сертифікати форми TOEFL або IELTS про знання англійської мови (якщо в обраному університеті буде викладатися англійською).
  • Копії паспорта та фотографії.
  • Довідку з банку про достатню кількість грошових коштів для життя в чужому місті (приблизно 100 євро на місяць).

Плюси отримання кваліфікації в Балтійських країнах:

  • Диплом котирується у всьому світі.
  • Університет зобов’язаний відправити вас на стажування.
  • Під час навчання до вас буде приставлено ментора — корінний житель міста, який буде допомагати вам розбиратися в системі.

Крім грантів Естонія та Литва часто фінансує кредити на навчання з подальшим відпрацюванням суми в компаніях з розподілу.

Безкоштовна освіта в Греції

Університети Греції надають можливість безкоштовного навчання тільки іноземцям! Перелік переваг здобування вищої освіти в Греції: https://clout.com.ua/

  • Все, аж до харчування та освіти є безкоштовним для приїжджих студентів.
  • Реєстрація в університеті здійснюється в ході конкурсу атестатів. На цьому етапі в країну можна навіть не приїжати.
  • Знання грецької не є обов’язковим.
  • Грецькі дипломи затребувані у всьому світі.

Для цього потрібно внести тільки одну оплату через підбір факультету і допомогу в підписанні паперів. Чим раніше абітурієнт задумається про це, тим меншою буде сума. У різних ВНЗ Греції різні суми.

Щоб отримати освіту в Греції безкоштовно, ви повинні надати:

  • Атестат про середню освіту з гарною успішністю.
  • Довідку з банку про матеріальне положення сім’ї студента.
  • Мотиваційний лист.

Решту документів можна дізнатися на сайті обраного університету.

Безкоштовна освіта в Бельгії

Труднощі отримання знань в університетах Бельгії полягають у тому, що туди беруть лише 2% приїжджих студентів. А це означає, що відбір дуже жорсткий.https://clout.com.ua/

Щоб отримати своє місце, громадянин іншої країни може внести додатковий внесок — 2000 Євро. Але зробити це потрібно за 10 місяців до початку зарахування на курс.

Іноземним гостям Бельгійського університету, звичайно ж, дають гранти на отримання знань і безкоштовні місця. Просто після здачі вступних іспитів потрібно дати заявку на участь у конкурсі НАТО, ВООЗ, ЮНЕСКО та ООН. Всі умови можна знайти на сайтах цих організацій. Кожен претендент в обов’язковому порядку повинен володіти англійською мовою.

Безкоштовна освіта на Балканах

ВНЗ Сербії дають своїм іноземним абітурієнтам гранти на отримання знань. У бюджетне місце входить отримання стипендії, безкоштовне навчання і медичне страхування. Але ось отримати такий грант не просто. Вам потрібно зібрати наступні папери: https://clout.com.ua/

  • Атестат про закінчення школи або сертифікат про вже здобуту вищу освіту.
  • Довідку з банку, що підтверджує платоспроможність.
  • Довідку про те, що ви не судимі.
  • Медичну довідку.
  • Паспорт (копію та оригінал).

Крім цього проходять вступні іспити, які і визначають, чи буде абітурієнт платити за навчання чи ні. Якщо у вас не вийшло вступити в якийсь університет, ви можете надіслати папери ще в 16 сербських вузів.

В університетах Румунії та університетах Угорщини такі ж закони. А от університети Хорватії та університети Словенії не можуть надати можливість безкоштовної освіти студентам з інших країн. Там за рік навчання в звичайному вузі потрібно буде віддати приблизно 2000-2500 євро.

Безкоштовне навчання в Португалії

Якщо ви громадянин Євросоюзу або відправляєтеся за знаннями в Португалію по обміну з іншого вузу — то ви можете сміливо претендувати на безкоштовне місце. Вступникам з СНД туди так просто не пробитися. Але безкоштовні місця все ж таки є.

До приїжджих студенів вимог нітрохи не менше, ніж до місцевих. Ви повинні здати на відмінно тести з  португальської мови і культури народу. Це враховується і при здачі вступного тестування. До нього вам потрібно показати перелік документів: https://clout.com.ua/

  • Атестат про середню освіту.
  • Медичне страхування.
  • Довідку з банку про фінансові можливості.
  • Пройдений тест на володіння португальською мовою.
  • Візу.

Щоб отримати відмінну оцінку про володіння португальською мовою, можна заздалегідь записатися на курси, які проводяться при вибраному вами ВНЗ. Краще всього починати готуватися до вступу заздалегідь, а не за кілька тижнів до подачі заявки.

Але є й інші країни, які користуються популярністю серед іноземних абітурієнтів. Так, наприклад, університети Мексики, Бразилії, Таїланду не надають грантів та бюджетні місця для приїжджих вступників, але там можна отримувати стипендію. Таким чином, хоч якісь гроші повертаються на руки. Почати навчання в вузах не важко, скрізь потрібні однакові документи, головне закінчити навчання.

Університети Ірландії та вузи Ісландії також не мають можливості безкоштовного навчання. Рівень викладання та освітньої системи у цих державах в змозі конкурувати з системою викладання, наприклад, в Британії.

Звичайно, чимало вузів за кордоном, чекають приїжджих вступників. Багато варіантів отримати бюджетні місця чи гранта на навчання. Не забувайте, що здобувати вищу освіту за кордоном можна лише при наявності візи, яка не закінчиться посеред семестру. Якщо це станеться, то відновитися в навчальному закладі буде важко.

Безкоштовне навчання за межами вашої країни — це цілком реально!

Відгуки учнів

Багато студентів, які здобувають знання закордоном, залишають позитивні відгуки про свої вузи.

Марія: «Після 11 класу я поїхала вчитися в Бельгію. Зі вступом проблем не було — подала всі потрібні папери, мою кандидатуру розглянули одразу. Зараз я на 2 курсі. Викладання відрізняється від нашого. Тут все за європейським стандартом, та й знань дають більше».

Артур: «Коли я закінчив 11 клас, поїхав у Грецію. Спочатку не вірив, що мені дали грант, але зараз я вже на 3 курсі і отримую знання безкоштовно. Потихеньку освоюю менеджмент і грецьку мову».

Оля: «Вчуся 3 рік у Литві. Вже майже вивчила мову. До речі, не можу натішитись безкоштовній освіті».