Категорії
Визначні місця Пам’ятки Туристу

Тауерський міст – пам’ятка Лондона

Цей міст – справді унікальна пам’ятка Лондона, адже подібну споруду неможливо відшукати більше ніде в світі. Тауерський міст складається з двох веж, побудованих в готичному стилі, сполучених розвідними прольотами і пішохідними галереями, що дозволяють вільно переправлятися на той бік річки.

Історія Тауерського мосту

https://clout.com.ua/Тауерський міст – єдиний розвідний міст на Темзі і перший міст у напрямку від Північного моря. Цікаво і те, що Тауерський міст в Лондоні розташований ближче всіх до поверхні Темзи. Зовнішній вигляд цього шедевра архітектури теж представляє інтерес. Колись міст був темно-коричневим, але в 1977 році до дня святкування п’ятдесятирічного ювілею королеви Єлизавети II, він був символічно пофарбований у національні кольори Британії – червоний, білий і синій. При цьому, червоний колір можна побачити, тільки перебуваючи поруч з мостом. Увечері, коли запалюється синя підсвітка, міст перетворюється в особливо красиве, казкове місце.

Не складно здогадатися, що свою назву Тауерський міст отримав саме завдяки розташуванню. Одна із стін знаменитої лондонської в’язниці практично впирається в міст з півночі, а траса, що проходить через міст, огинає східну стіну Тауера.

Архітектура Тауерського мосту

https://clout.com.ua/Тауерський міст в Лондоні був побудований відносно недавно – у другій половині 19-го століття. У той час район Лондона Іст-Енд швидко розростався, населення зазнавало труднощі з переправою на інший берег Темзи. Спочатку під руслом річки планувалося пустити потяги метро, навіть був виритий тунель, який деякий час використовувався як пішохідна переправа. Коли стало ясно, що тунель все-таки незручний, міська влада організувала конкурс з будівництва мосту.

Для розгляду варіантів майбутньої споруди була організована спеціальна комісія. Проект Гораце Джонса, який зробив міст таким, яким ми бачимо його сьогодні, був обраний з більш ніж п’ятдесяти варіантів. Цікаво, що комендант Тауера, який обіймав цю посаду в той час, виступив проти будівництва мосту в цьому місці. Тим не менш, рішення про зведення споруди все-таки було прийнято, правда, з однією умовою – міст повинен гармоніювати з архітектурою самого Тауера. Будівництво почалося в 1886 році і тривало близько 8-ми років. Урочисте відкриття, яке відбулося в 1894 році, очолили Принц Уельський Едуард з дружиною Олександрою.

Тауерський міст – пам’ятка Лондона

https://clout.com.ua/Технічні характеристики тільки закріплюють за Тауерським мостом статус пам’ятки Лондона. Конструкція розведення приводиться в дію потужним гідравлічним механізмом.

Спочатку вся система функціонувала лише на вугіллі і пару. Більше двадцяти тонн вугілля спалювалося в печах для того, щоб зсередини підтримувати життя цієї прекрасної споруди! Для розвантаження такої кількості палива служив кран. Вода прямо з Темзи під тиском заповнювала величезні резервуари, з яких потім подавалася до поворотного механізму, приводячи його в рух. Геніальне інженерне рішення для того часу! Тим не менш, технології не стоять на місці. У 1976 році міст був оснащений електричними моторами і масляною гідравлікою.

Пішохідні галереї Тауерського мосту

https://clout.com.ua/

Як вже говорилося вище, планувалися галереї для того, щоб забезпечити безперебійний рух пішоходів навіть тоді, коли міст був піднятий. Висота розташування галерей – 45 метрів над поверхнею води. Тільки уявіть, яке сильне враження справляло це диво інженерії на людей того часу! Для того щоб оперативно доставляти людський потік наверх, вежі мосту були обладнані ліфтами, що вміщали до 40 осіб. Один з них працював тільки на підйом, інший – на спуск.

Так само в баштах перебували гвинтові сходи. Як відомо, в 1910 році галереї, стали місцем скупчення злодіїв і повій, тому їх довелося закрити. Знову доступними для відвідувачів вони стали тільки з 1982 року. Зараз пішохідні галереї служать оглядовими майданчиками, адже з такої висоти відкривається дійсно прекрасний вигляд на столицю Англії. Крім того, в них працює офіційний музей, присвячений Тауерського мосту. У ньому ви можете вивчити фотографії, на яких зображений процес зведення мосту. Крім того, широкому загалу представлені механізми, які в минулому забезпечували функціональність цієї приголомшливої споруди.

https://clout.com.ua/

Тауерський міст – пам’ятка Лондона

Цікава інформація про Тауерський міст – відомої пам’ятки Лондона. Історія, архітектура і таємниця назви Тауерського мосту.
Ключові слова: Тауерський міст,архітектура,пам’ятка,Лондон