Категорії
Цікаві факти

Цікаві факти про коней. Презентація на тему

Ще 10 тисяч років тому монгольські племена стали першими, у кого вийшло приручити коня. З того часу ці тварини стали незамінними помічниками людини в багатьох аспектах його життя. Але, незважаючи на великі історичні заслуги і значимість коней в наш час, багато людей часто не володіють достатньою інформацією про особливості цих тварин і потенційну небезпеку для окремих підвидів. Ми вирішили трохи виправити цю ситуацію і створили добірку цікавих фактів про коней і цікавих особливостей цих тварин.

20 цікавих фактів про коней

Нижче представлена підбірка 10 цікавих фактів про коней.

1. Печерні малюнки коней

Печерні малюнки є доказом того, що коні були, ймовірно, одомашнені в Євразії близько 10 тис. років тому. Відомості про них є в Китайській і Грецькій міфології: у багатьох культурах на коней покладалися мандрівники і селяни протягом тисяч років. Коні були також задіяні майже в кожній задокументованій війні в історії.

2. Особливості очей коня – цікавий факт

Коні мають найбільші очі серед всіх ссавців, які мешкають на суші. Ці тварини здатні рухати ними незалежно один від одного. А, завдяки розміщенню очей, коні мають панорамний зір майже на 360 градусів (є тільки такі сліпі зони – під підборіддям і за потилицею.

3. Цікавий факт про коня: вираження емоцій

Коні здатні виражати свої емоції за допомогою міміки, рухів вухами і ніздрями. Вони також добре сприймають емоції людини і навіть дублюють їх. Тому якщо Ви перебуваєте в гарному настрої, то Ваш кінь буде спокійніший, – цікавий факт.

4. Значення кольорів для коней

  • Стрічки на хвості коня мають певні значення:
  • Червона: будьте обережні, кінь брикає;
  • біла означає, що кінь виставлений на продаж;
  • рожева означає, що це кобила;
  • синя чи жовта – це жеребець;
  • зелена: кінь молодий і вимагає досвідченого наїзника.

5. Потреба у сні

Коні, як правило, сплять від 3 до 4 годин на день, але цей час розділений на короткі відрізки по 10-15 хвилин, – цікавий факт.

6. Коні в кіно

Кінопродюсери, щоб помістити текст про те, що “жодна тварина не постраждала” під час зйомок дотримуватися багатьох правил по поводженню з тваринами. Наприклад, у США організація American Humane Society повинна проінспектувати місце перебування тварин і потенційно небезпечні сцени, наприклад родео або гонитва, а також упевнитися, що коні не отримають порохових опіків під час зйомок військових сцен, – цікавий факт про коней.

7. Коні Пржевалського

У кінці двадцятого століття на територію відчуження були завезені коні Пржевалського для подальшого їх розмноження і відновлення рослинного покриву. На превеликий подив учених, ці червонокнижні тварини добре прижилися в зоні відчуження. В даний час у світі є не більше 1500 коней в зоопарках і розплідниках, тому це дуже хороша новина, – цікавий факт про коней.

8. Найшвидший кінь

Winning Brew – це найшвидша кінь сучасності. 14 травня 2008 року він пробіг чверть милі (402 м) за 20,57 с. і досяг максимальної швидкості в 70,76 км/год. Середньостатистичний галоп становить 44 кілометрів на годину.

9. Найменьший і найбільший кінь

Цікавий факт: за даними книги рекордів Гіннеса (7 липня 2006 року), карликового міні-коня по імені Thumbelina вважають найменшим у світі: ріст – 43 см і вага – 26 кг. А титул найбільшого коня носить Big Jake. За даними 2012 року, за 11 років свого життя цей кінь доріс до позначки в 210.2 см і ваги 1179 кг..

10. Кінська сила

Вчені під кінською силою розуміють роботу, яку варто витратити на щосекундне підняття вантажу вагою до 75 кг на висоту 1 м. Але ще в 20 столітті вчені провели дослідження, яке показало, що потужність середньостатистичної скаковой коня становить ~10 кінських сил, а максимальна потужність цілих 14,9, – цікавий факт про коней.

11. Транспорт у Лондоні

Незважаючи на різноманітні технології і створення інфраструктури для транспорту майбутнього, транспорт у центрі Лондона рухається з такою ж швидкістю, як і кінні екіпажі понад століття тому.

12. Трагічний випадок

У 1923 році жокей Франк Хейс під час гонки переніс серцевий напад, але не отримавши належної допомоги, помер ще до закінчення заїзду. Його кінь виграв гонку, тому Франк це єдиний жокей, який виграв гонку і навіть не встиг її відсвяткувати, – цікавий факт про коней.

13. Кінь посміхається?

Цікавий факт: коли вам здається, що кінь сміється або посміхається, є її природною реакцією на незнайомі запахи або смаки. Коли кінь надає своєму носу таке спеціальне положення, то він вловлює запахи.

14. Спосіб вимірювання росту тварини

Історично склалося, що ріст коней вимірюється в долонях – в одній долоні 4 дюйми (10,16 см). Ріст коней різних порід і підвидів може сильно різнитися. Середня висота коня становить 16 долонь (1,6 м), для поні – 14,2 долонь (1,44 м).

15. Потреба у воді

Коні споживають близько 95 літрів води в день, а в теплому кліматі ще більше, – цікавий факт про коней.

16. Сприйняття сонця

Кінь з рожевою шкірою може отримати сонячні опіки.

17. Гібриди коней

Цікавий факт: Зеброїди – результат схрещування різних особин родини конячих з зебрами. В залежності від виду схрещування бувають зебрули або зорси (гібриди зебри і осла), зоні (зебра і поні), зорси або зебрини (гібриди самця зебри і самки коня), зедонки (гібриди самця зебри і ослиці),.

18. Соціалізація

Коні є соціальними тваринами: в самоті вони можуть сумувати або ж оплакувати втрату компаньйона.

19. Тривалість життя

Хоча більшість коней живуть 25-30 років, найстарішим конем став “Старий Біллі” (Old Billy), який народився в Англії і дожив до віку 62 роки, – цікавий факт про коней.

20. Дивні закони

Існує кілька божевільних законів, пов’язаних з кіньми, у тому числі один закон міста в Кручі (штат Юта, США), де незаміжня жінка може отримати тюремний термін за верхову їзду в неділю. А в кількох містах на всій території Сполучених Штатів нещодавно одруженим чоловікам не дозволяється їздити поодинці, якщо його весілля відбулося менш, ніж 12 місяців тому, – цікавий факт про коней.