Категорії
Освіта за кордоном

Система вищої освіти в США: що потрібно для вступу в університет

Вища освіта в США

Молодь прагне отримати вищу освіту за кордоном. Причини прості: диплом вузу зі світовим ім’ям гарантує працевлаштування у відомих компаніях і високі заробітки. Але виникає питання: навчальному закладу якої країни віддати перевагу?

Можна довго вибирати і сперечатися, але факти невблаганні: більшість місць у рейтингах найпрестижніших вузів світу міцно утримують університети США. В коледжах і вузах Америки викладають 75% Нобелівських лауреатів. Іноземні студенти, маючи успіхи у навчанні, спорті, музиці чи танцях, можуть отримати стипендії на навчання в США, що покривають до 100% вартості курсу. Всі ці факти стали причиною того, що все більше наших співвітчизників вибирають американські вузи і коледжі для продовження навчання. Середня та вища освіта за кордоном

Як влаштована система освіти в Штатах?

Вся система вищої освіти в США побудована на базі коледжів і університетів, причому відмінність полягає лише в тому, що коледж часто дає базову вищу освіту за 2 роки, і ще за 2 – спеціальну, а університет більше спрямований на отримання магістерського і докторського ступеня за вже обраною спеціальностю. Також в університетах США обов’язково ведуться наукові дослідження, є аспірантура, чого не можна сказати про коледжі.

Чим відрізняються вузи між собою?

Всі вузи Америки поділяються на приватні і державні. Державні університети зазвичай знаходяться під владою штатів і ніяк не пов’язані між собою єдиною системою вищої освіти США, як в нашій країні. Кожен ВНЗ має свою програму навчання, що включає кілька обов’язкових предметів, які входять у перші два роки навчання. Освіта скрізь платна, але варто відзначити: безкоштовну вищу освіту в США отримати все ж можливо. Для цього студенту потрібно проявити себе, показати відмінні знання, або мати значні успіхи в спорті чи музиці. Таких обдарованих учнів всіляко підтримують, виділяючи їм стипендії, якими можна оплатити своє навчання. Середня та вища освіта за кордоном

Які навчальні заклади вважаються найкращими?

Кращі університети США належать до так званої «Ліги плюща». Це вісім приватних вищих навчальних закладів, освіту в яких по праву називають найкращою в світі. В їх число входять Гарвардський університет США, Єль, Прінстон, Університет Колумбії та інші, менш відомі вузи. Отримати освіту в одному із закладів Ліги вважається дуже престижно, так як це відкриває величезні перспективи в плані кар’єри.

Як вступити до вузів Америки?

Отримати вищу освіту в США може абсолютно кожен: досить володіти необхідною сумою на навчання і здати вступні іспити, які можуть бути як із загального курсу, так і з конкретних предметів. При прийомі абітурієнта враховують безліч факторів: оцінки з шкільного атестата, рекомендації вчителів середньої школи, досягнення в спорті, а також важливі таланти майбутніх студентів. Якщо Ви замислюєтеся про те, як вступити до внз США, то Вам слід пам’ятати, що для вступу в будь-який коледж або університет Америки Вам необхідно подати письмово або в електронному вигляді заяву, мати атестат про середню освіту, а також обов’язково надати свої результати мовного іспиту TOEFL. Багато вузів вимагають ще і результати здачі іспиту SAT. Для вступу в будь-який вуз Вам будуть потрібні: Середня та вища освіта за кордоном

  • Заява;
  • Мотиваційний лист;
  • Документ про сплату реєстраційних зборів (у середньому до 90$);
  • Копія документа, завірена нотаріально, зі списком всіх оцінок, отриманих за останній рік навчання у вузі;
  • Сертифікат з результатами проходження тесту TOEFL/IELTS;
  • Засвідчений нотаріально переклад атестата або диплома про вищу освіту (бакалавра);
  • Рекомендаційні листи від викладачів. Краще буде мати кілька листів від наставників різних напрямків (літератури та математики, фізики та малювання);

Продовження навчання у вузах Америки

Якщо ви вирішили отримати в США вчену ступінь після отримання базової вищої освіти в Україні, то вас в обов’язковому порядку чекає процедура нострифікації вашого диплома. Питання про те, як підтвердити диплом в США турбує багатьох людей, що закінчили вуз на батьківщині, і тих, що продовжують навчання в Штатах. Ця процедура виконується агентствами, які приймають письмову заяву і копію диплома. Комісія оцінює Ваш диплом, вирішує, які оцінки можна зарахувати і виносить вердикт про визнання Вашого диплому. Іноді ступінь диплома знижується. Наприклад, Ви закінчили магістратуру на батьківщині, але вам визнають освіту на рівні бакалавра. Це нормальна практика, так як рівні вузів США та України сильно відрізняються.

Чи можна вчитися дистанційно?

Якщо ви хочете підвищити свій рівень освіти, закінчивши один з вузів Америки, то у Вас є така можливість. Деякі коледжі США надають можливість дистанційного навчання. Це унікальний шанс отримати вищу освіту в іншій країні світу, не покидаючи при цьому Україну. Цю систему називають освітою майбутнього, так як за її допомогою всі бажаючі можуть здійснювати дистанційне навчання в США за допомогою сучасних засобів комунікації. Подавши документи, ви можете бути зараховані в коледж або університет, де за вами буде закріплений професор. Також у вас буде свій наставник тут, в Україні, з яким Ви можете консультуватися. Вам потрібно буде закінчити 12 курсів за 2,5 місяці кожен, щоб отримати ступінь магістра. Причому всі іспити, тести і курсові ви будете здавати безпосередньо в американський університет, використовуючи електронну пошту. Таким чином, вам стають доступні кращі університети США, не виходячи з дому.

Найпрестижніші напрямки освіти в Сполучених Штатах Америки

Як відомо, будь-яка освіта потрібна для того, щоб у майбутньому не мати фінансових труднощів та отримати престижну роботу. Виходячи з пропозицій на ринку праці, найбільш прибутковими і виправданими будуть інвестиції в медичну освіту в США, а також у всі курси, пов’язані з юриспруденцією. Америка — країна судів і адвокатів, а значить, хороший юрист не залишиться без роботи. Середня та вища освіта за кордоном

Так само справа йде і з лікарями: медичні послуги в Штатах досить дорогі, тому що діють переважно приватні клініки. Лікарі заробляють величезні гроші, а значить, освіта медика завжди буде затребувана. Для того, щоб лікар міг самостійно практикувати, йому потрібно навчатися від 10 до 15 років, і лише потім він отримує право відкрити власну справу або приступити до роботи в лікарні. Схожа ситуація чекає й тих, хто вирішив отримати юридичну освіту в США. Єдиною відмінністю буде тривалість навчання, яка для майбутніх юристів складає 7 років, після чого необхідно здати іспит на право вести власну практику. Отримавши таке право, перед Вами відкриються двері престижних і дорогих юридичних фірм світу.

Окремо варто згадати музичну освіту в США. Вже з 8 класу середньої школи, діти вивчають музику як один з профільних предметів, а пізніше вступають в коледжі, де є факультети, що дають вищу музичну освіту. Серед найвідоміших вузів цього напрямку варто відзначити Музичний Інститут в Голлівуді, Тенглвудський музичний коледж, і, звичайно ж, музичний коледж Берклі.

Розцінки на навчання у вузах Америки

Незважаючи на поширену думку про неймовірно високу вартість вищої освіти в США, ціни лише трішки вище середніх у світі. Проте якість освіти в вузах Америки буде на порядок вище, і дасть величезні перспективи в плані подальшого працевлаштування та кар’єри. У середньому, вартість року навчання коливається від 17000$ за рік в коледжах США, до 30000$ на рік за отримання знань в університеті. Найдорожчі спеціальності можуть коштувати більше 50000$. Це медицина, IT, юриспруденція і різні бізнес-напрямки.

Найпопулярніші вузи в Сполучених Штатах

Єльський університет США – один з найстаріших вузів країни. Входить до Ліги плюща і «Велику трійку» (разом з Гарвардом та Прінстоном). Викладацький склад закладу: практикуючі вчені, а також з лектори, які є кращими представниками бізнесу, політики і науки. Середня вартість навчання за рік – близько 44000$, в залежності від спеціалізації. Середня та вища освіта за кордоном

Північно-Західний університет США – найбільший університет країни, навчальний з понад 20 тисячами студентів. Має бюджет більше 9 мільярдів доларів, що дозволяє впроваджувати безліч нових програм навчання. Університетом заснована премія Неммерса за досягнення в сфері математики, щорічно вручається найвидатнішим вченим. Вартість навчання у виші починається від 40000$.

Корнельський університет, США – один з членів «Ліги плюща», а значить – один з найпрестижніших вузів у країні. Розташований у місті Ітака, Нью-Йорк. Примітно, що серед випускників цього закладу 43 Нобелівських лауреати. 23 тисячі студентів отримують знання на 14 основних напрямках. Вартість року навчання становить приблизно 65000$.

Університет Дюка в США входить в 15 кращих університетів країни, і 30 кращих вузів світу завдяки своїй медичній та бізнес-школі. Навчання в даному вузі також не безкоштовне, початкова вартість приблизно 38000$, однак університет надає безліч програм і грантів на навчання, тому майже 50% студентів оплачують лише частину вартості курсу.

Університет Нотр-Дам у США славиться своєю бізнес школою. Регулярно займає місця в рейтингу 20 кращих вузів країни, імає безліч відомих випускників, серед яких Кандоліза Райз і Філ Донахью. Освіту отримують близько 10000 студентів по 5 основним напрямам. Приблизна вартість року навчання в цьому виші починається з 36000$, однак обдарованим студентам доступні стипендії. Середня та вища освіта за кордоном

Бард коледж США – приватний коледж, основним напрямком якого є гуманітарні науки і мистецтво. Завдяки своїм невеликим розмірам, в цьому вузі на 2050 студентів доводиться 260 викладачів, тому якість освіти знаходиться на дуже високому рівні. Кожному студенту приділяють увагу, намагаючись розкрити всі грані молодих людей. Приблизна сума, яку потрібно заплатити за рік навчання – 61000$.

Військово-морська академія США – основний військовий вуз, що поставляє офіцерів ВМС і Корпус морської піхоти. Потрапити туди досить складно, так як основна маса абітурієнтів повинна мати рекомендації конгресменів США. Один з 8 федеральних вузів країни. Пред’являє дуже жорсткі вимоги до претендентів, так як отримати військову освіту в США вважається престижно.