Категорії
Освіта за кордоном

Програми для студентів за кордоном: навчання і робота

Програми для студентів за кордоном

Багато студентів хотіли б мати можливість навчання за кордоном, ознайомитися з культурою західних країн, а також отримати досвід роботи і хорошу зарплату на час перебування за кордоном. Не всі можуть дозволити собі навчатися в Європі або США. Сьогодні цю проблему можна вважати вирішеною — в Україні діє багато програм для студентів за кордоном, де вони можуть отримати максимум того, що планували від поїздки за кордон. Які існують стипендіальні програми, в чому їх особливості, а також які існують варіанти для виїзду студента за кордон? Середня та вища освіта за кордоном

Які є програми для студентів за кордоном?

Існуючі програми обміну для студентів і фахівців надають унікальні можливості для недорогого, цікавого та прибуткового проведення часу за кордоном. Основною метою освітніх програм є збільшення знань, покращення мовних навичок, а також отримання максимальної кількості позитивних емоцій і відчуттів від перебування за кордоном. Багато програм передбачають не тільки можливість навчання, але і заробітку. Всі існуючі програми обміну для студентів можна умовно розділити на кілька категорій:

  • Культурний обмін. Програми діють для школярів і студентів. Основна мета — ознайомлення з культурними особливостями країни і поглиблене вивчення іноземної мови. Заробіток в процесі перебування в країні є відмінним шансом зануритися в національні особливості країн і покращити комунікативні навички з іншими людьми.
  • Стажування за кордоном. У даному випадку мова ведеться про спеціальні стипендіальні програми, за якими студенти і молоді фахівці можуть отримати практичні навички, досвід і знання по своїй спеціальності. Такі програми передбачають навчання у навчальних закладах інших країн, так і роботу в професійній галузі.

Як перший, так і другий тип програм користуються великою популярністю у наших співвітчизників, тому численні туристичні агентства і організації укладають договори на співпрацю з іноземними вузами і також є учасниками подібних програм.

Як діють програми?

Кожна програма має свої характерні особливості — в цьому читачі зможуть переконатися нижче. Якщо ж об’єднувати всі програми, що належать до певної категорії, можна вивести загальні закономірності функціонування програм: Середня та вища освіта за кордоном

  • Програми для студентів, що передбачають культурний обмін, полягають у наступному: студент вибирає конкретну програму і країну, а також умови участі та перебування за кордоном. Як правило, програми полягають у наступному: студенти перебувають за кордон і підселяються в сім’ї, після цього — влаштовуються на певну роботу (варіанти працевлаштування надаються за програмами), в залежності від власного рівня знань, а також можуть приймати участь в освітніх програмах, які надаються за основною програмою.
  • Програми стажування та навчання за кордоном полягають у наступному: студент або молодий фахівець вибирає відповідну стипендіальну програму, яка надається навчальними закладами в зарубіжних країнах. Після цього він готує всі необхідні документи для участі в програмі і подає заявку. Якщо студент вибирає програму, то йому надаються всі необхідні умови для отримання практичних навичок та досвіду роботи за обраною спеціальністю, надається можливість проживання в кампусах навчальних закладів та навчання в них.

У чому полягають переваги програм для студентів?

Програми для студентів за кордоном володіють наступними перевагами: Середня та вища освіта за кордоном

  • Отримання досвіду роботи за фахом;
  • Можливість навчання в закордонних університетах;
  • Занурення в національний колорит країни;
  • Ознайомлення з культурними особливостями;
  • Поліпшення мовних навичок;
  • Можливість отримання хорошої заробітної плати.

За кожною програмою стоять кілька основних переваг, інші-другорядні. В залежності від вибору студента, можливо або вивчення культурних особливостей і колориту країни, або навчання та робота за спеціальністю і т. д.

Які є популярні програми для студентів за кордоном?

Розглянемо, які стипендіальні програми навчання за кордоном, а також спільні програми для студентів є найбільш популярними і які варіанти студент може вибрати для того, щоб реалізувати можливість навчання, відпочинку і роботи за кордоном.

Work and Travel USA

Вперше програма розпочала свою діяльність ще в 1957 році. Ця молодіжна програма студентського обміну є найпопулярнішою в світі (за даними за 2014 рік). Work and Travel дає можливість студентам кілька місяців жити в США, працювати в американських компаніях, покращувати власні мовні навички і отримувати хорошу заробітну плату. Середня та вища освіта за кордоном

Крім переваг, у програми є і недоліки — учасники можуть бути тільки студенти стаціонарного навчання, є вікові обмеження, а для участі потрібні вкладення коштів (які згодом окупаються).

Au-Pair

Програма, що діє в США і Європі. До появи Work and Travel була найпопулярнішою серед студентів. Студенти можуть стати учасниками програми в Німеччині, Франції або США. Учні на рік вирушають за кордон, де проживають в сім’ях, отримують кишенькові гроші, мають можливість вступити до вузу. Учасники можуть бути не тільки студентами, а капіталовкладень практично не потрібно.

Серед недоліків програми — необхідність виконання домашніх обов’язків у сім’ї та догляду за дітьми, а також заборона на роботу.

Освітні програми

Існує величезна безліч стипендіальних і освітніх програм для студентів з усього світу. Як приклад, розглянемо програми, які існують в Канаді та Німеччині.

У Канаді існують десятки навчальних закладів, які пропонують навчання (як повністю, так і умовно безкоштовне) для вітчизняних студентів. Наприклад, для бакалаврів стипендії надають Conestoga College, University of British Columbia, York University, Concordia University, Dalhouse University, Vancouver Island University та інші. Кількість стипендіальних програм у навчальних закладах — від декількох десятків до 280 в коледжі Conestoga. Середня та вища освіта за кордоном

У ФРН існує спеціальна Служба академічних обмінів (DAAD) та численні фонди для студентів, які хочуть навчатися в Німеччині. Найбільш відомими фондами є фонд Конрада Аденауера, фонд Фрідріха Еберта, фонд Гайнріха Бьолля, університетські програми Бонна і Гогенхайма.

Крім перерахованих вище, спеціальні стипендіальні програми існують у вузах практично всіх європейських країн, США та багатьох країн Азії (наприклад, КНР виділив 57 стипендій для студентів на 2015-16 рік).

Як стати участником програми навчання за кордоном?

Для участі в зарубіжній програмі навчання для студентів необхідно вибрати саму програму, яка найбільше підходить для власних цілей. Після цього слід ознайомитися з вимогами, які висуваються згідно з програмою, а також документацією, яка повинна бути подана для участі у програмі. У всіх випадках необхідні документи різняться, тому єдиний перелік скласти неможливо.

У всіх випадках від студентів вимагають документи, які підтверджують факт здобування освіти у вітчизняних вузах. Крім того, стипендіальні програми передбачають відмінне знання, як мінімум, англійської мови, закріплене сертифікатами IELTS/TOEFL. Третє загальне умова — наявність закордонного паспорта з візою. У всіх інших випадках вимоги різняться.

Вартість навчання за закордонними програмами

Є повністю безкоштовні і платні програми. Наприклад, стипендіальні програми в США можуть коштувати від 2 до 7 тисяч доларів, в Канаді — від 1 до 9 тисяч канадських доларів. Відповідно, в інших країнах розцінки також різняться в залежності від різновидів і умов стипендіальних програм.