Категорії
Освіта за кордоном

Університети Словаччини: умови вступу, особливості навчання

Вища освіта в Словаччині

Освіта у вузах Словаччини досить якісна, щоб багатьом абітурієнтам хотілося отримати диплом вищого рівня акредитації, який не потребує підтвердження в Європі, за невеликі гроші. Ціни на харчування та проживання в країні скромні. Вибір спеціальностей у вищих школах Словаччини порівняно широкий, якість освіти і технологічна база в повній мірі відповідає європейським стандартам.

Які університети працюють на території Словаччини?

У Словаччині сьогодні працює більше двадцяти державних і приватних вищих навчальних закладів. Розглянемо найпопулярніші серед приїжджих студентів вузи, що пропонують найбільш вигідні умови для отримання знань і ступенів за розумними цінами.

Словацький сільськогосподарський університет, що базується в місті Нітрі, випускає успішних біотехнологів, менеджерів та економістів, садівників, агрономів та ін Середня та вища освіта за кордоном

Бажаючі отримати освіту в сфері мистецтв віддають перевагу Академії Мистецтв, яка розташована в місті Банська Бистриця. Академія готує артистів театру і кіно, музикантів і критиків.

Вищу економічну освіту пропонує отримати Університет економіки, територіально розташований в Братиславі. У вузі функціонують факультети економіки, торгівлі, кібернетики, менеджменту та міжнародних відносин.

Католицький університет готує бакалаврів у філологічних спеціальностях, теології, педагогіки та середньої кваліфікації охорони здоров’я (медична сестра, акушер-гінеколог). Географічно університет розташований у місті Ружомберке.

Крім перелічених вище навчальних закладів з іноземними студентами працюють ще більше десятка вузів країни.
Вартість навчання в університетах Словаччини майже рівна. Для іноземних студентів, які не знають державну мову, переважно європейців, рік навчання коштуватиме від 590 до 2000 євро, залежить від кафедри, класу вузу і навчання англійською мовою. Для українців і жителів інших країн СНД навчання у вузах Словаччини абсолютно безкоштовне, але отримувати освіту доведеться державною мовою країни.

Основні переваги навчання в Словаччині

Переваг отримання вищої освіти в Словаччині чимало, особливо для українців. Середня вартість проживання студента у Словаччині – 250-300 євро за місяць. Для порівняння, житло в Англії обходиться студенту в 500-700 євро.

Левова частка словацьких ВНЗ передбачає для студентів можливість персонального коригування програми освіти. Крім основних програм кожен студент вибирає і додаткові, наприклад, лінгвістичні курси. Інститути Словаччини гарантують успішним студентам працевлаштування в одній з країн Європейського Союзу. Середня та вища освіта за кордоном

Оплата спального місця може бути єдиною статтею витрат, бо вступ для абітурієнтів, які закінчили підготовчі курси, буде без вступних іспитів. А окупити витрати на проживання можна підробляючи.

Згідно з останніми змінами в законодавстві країни, приїжджі з СНД можуть отримати вищу освіту абсолютно безкоштовно. Одна умова – навчання буде словацькою мовою. При цьому словацька система освіти відповідає європейським стандартам, а диплом випускника котирується практично у всьому світі.

Як вступити в один з університетів Словаччини?

До кінця лютого (іноді квітня) кожен абітурієнт, незалежно від громадянства, може подати будь-яку кількість заяв на вступ до бакалаврату чи магістратури за обраною спеціальністю. Послуга подачі заяви платна, вартість її коливається в межах 50-80 євро за одну заяву. Точні терміни реєстрації заяв потрібно уточнювати на сайтах вибраних вузів, вони можуть відрізнятися. Також іноді комісію з прийому документів закривають по мірі набору охочих навчатися у вузі. Вступні іспити зазвичай представлені у форматі тесту на комп’ютері. Додатково вимагають сертифікат про знання державної словацької мови. Середня та вища освіта за кордоном

Паралельно з подачею заяви доведеться підтвердити свої документи про здобуту освіту. Проводиться процедура в Міністерстві освіти Словаччини. Переклад документів також важливо виконувати на території Словаччини, перекладені документи треба завіряти у державного перекладача.

Документи, необхідні для навчання у вузах Словаччини:

  • Заява на вступ з квитанцією про оплату;
  • Студентська віза, яку отримують в консульстві (потрібно замовляти після подання заяви);
  • Довідка про стан здоров’я і наявність пільг;
  • Дипломи та сертифікати, перекладені на державну словацьку мову.

Найпростіше подавати документи через спеціальні агентства для студентів. Послуга платна, але позбавляє вас від тяганини. Якщо немає бажання платити посередникам, то доведеться передати документи через посольство і відправити авіапоштою.

Чи можна в вузах Словаччини вчитися безкоштовно?

У Словаччині право на безкоштовне здобуття вищої профільної освіти мають місцеві та іноземні абітурієнти, готові підтвердити свої знання мови та пройти курси. Курси часто платні, але вступ після них гарантується.

Курси, як правило, платні. Але їх вартість порівняно мала з грошима, які доведеться витратити на отримання освіти в будь-якій іншій країні Старої Європи. У програмі навчальних курсів наголос робиться на вивчення і практику мови, але й багато уваги витрачається на актуалізацію вже наявних знань і підготовку абітурієнтів до особливостей роботи місцевих вищих шкіл.

Також безкоштовне навчання та стипендії доступні для переможців конкурсів, яких в країні проводиться майже сотня кожен рік. Видачею стипендій студентам займаються державні та приватні фонди. Стипендіатам платять від 80 євро в місяць, що дозволяє частково покрити витрати на харчування та життя в країні. Після отримання словацького диплома можна легко влаштуватися в одну з європейських корпорацій.