Категорії
Освіта за кордоном

Університети Туреччини: вступ до ВНЗ Стамбула, навчання

Вища освіта в Туреччині

В Туреччині є багато різних навчальних закладів, але сьогодні поговоримо про університети. В країні діє більше 150 університетів, приблизно третина з них — приватні, інші є державними університетами Туреччини. Всі вузи надають якісні послуги в сфері освіти, що відповідають світовим стандартам. Турецькі дипломи цінуються в США і європейських країнах. Розповімо про деякі навчальні заклади.

 • Бейкент університет відноситься до установ освіти приватного типу, який розпочав свою діяльність у 1997 році. На той момент в університеті діяли такі факультети: математика та інформатика, бізнес-менеджмент, архітектурний, підготовча програма школи іноземних мов. Кожен рік в установі відкриваються нові факультети. Викладання ведеться на турецькій і англійській мовах.
  Середня та вища освіта за кордоном
  Бейкент університет
 • Університет Білкент є першим приватним некомерційний турецьким університетом. Професор Іхсан Дограмачи заснував його в 1984 році, поставивши мету дати учням можливість отримувати освіту високої якості і проводити дослідження. У перекладі з турецького назва цього навчального закладу звучить як «місце вчення і науки». На даний момент в університеті налічується 9 факультетів, які включають понад 2 тисячі курсів, 5 професійно-технічних шкіл (2 з них з програмою навчання протягом 4 років і 3 — з дворічною програмою). У цьому навчальному закладі отримує освіту дуже багато студентів з усіх країн світу. В університеті дають знання студентам викладачі майже із сорока країн. Цей вуз потрапляє категорію «Кращі університети Туреччини».
 • Більшість іноземних абітурієнтів хочуть вступити в університети Туреччини в Стамбулі. Одним з найбільш відомих і великих вузів міста вважається університету Мармара, в якому здобувають вищу освіту понад 65000 студентів і працює більше 3000 викладачів, викладання в цьому вузі ведеться турецькому, англійською, німецькою та французькою мовами.
 • Кваліфікованих фахівців, затребуваних в багатьох частинах світу, готують медичні університети Туреччини. Якість турецьких медичних послуг завоювала високі позиції в світі, як і якість медичної освіти, яка знаходиться на дуже хорошому рівні. Медичні спеціальності студенти вивчають шість років, стоматологію і ветеринарію — п’ять років.

Багато молоді люди хочуть отримати освіту за межами своєї країни. Які ж переваги навчання є для студентів в Туреччині?

Середня та вища освіта за кордоном
Білкент університет
 • Висока якість навчання, отримання визнаних у всьому світі дипломів, що дає можливість випускникам бути конкурентоспроможними.
 • ВНЗ Туреччини мають багату сучасну науково-технічну базу.
 • Доступна у фінансовому плані освіта, на яку студенти витрачають в Туреччині набагато менше, ніж в інших країнах та в Європі. Що стосується проживання, то іноземні студенти можуть жити як в гуртожитках, так і за межами внз, знімаючи жилі приміщення у місті.
 • Тепла і дружня атмосфера. Багато вузів знайомлять студентів-першокурсників з інших країн з турецькими традиціями, організовуючи для цього всілякі ознайомчі заходи.
 • Хороші умови вступу. Документи подаються або безкоштовно, або вартість значно менше, ніж в інших країнах.

У чому складність навчання в Туреччині?

Труднощів у навчанні практично немає, за винятком мовного бар’єру, який студенти успішно долають, займаючись на курсах. Студенти з інших країн відчувають себе комфортно, адже викладачі, як і населення в цілому, налаштовані доброзичливо.

Як вступити в турецькі університети?

Молоді люди, які вирішили стати студентами ВНЗ Туреччини, повинні мати документ про середню освіту. Також іноземні абітурієнти повинні скласти вступний іспит (YÖS), що складається з двох тестів, за допомогою одного з них перевіряються базові знання. У цьому тесті даються пояснення як англійською мовою, так і турецькою. А ось питання другого тесту визначають глибину знання письмової турецької мови. Середня та вища освіта за кордоном

Необхідні документи для навчання у вищих навчальних закладах Туреччини

Для в’їзду до Туреччини абітурієнтам необхідно мати студентську візу і паспорт. Кожному турецькому вузу з 2010 року надано право встановлювати свої умови прийому іноземних студентів. Необхідні наступні документи:

 • атестат про здобуту освіту;
 • результати проходження національних і міжнародних тестів;
 • додаткові документи, необхідні деякими університетами.

Яка вартість навчання у вузах Туреччини

Вартість навчання, яку виставляють як університети, так і інститути Туреччини, в державних закладах нижча, ніж у приватних. У державних вузах вартість навчання протягом останніх років не змінюється.

Державні університети Туреччини пропонують таку вартість навчання на рік:

 • з турецькою мовою навчання: 80 — 250$ — для громадян Туреччини, 240-750$ — для іноземних громадян;
 • з англійською мовою навчання: 150-500$ — для турецьких громадян, 450-1500$ — для іноземних.

Вартість навчання на рік у приватних вузах коливається в межах від 5 до 12 тисяч доларів, також додатково знадобиться на кожен семестр сума в 100 — 150 доларів на книги і різні внески. Крім цих витрат, у місяць студентам необхідна сума в 300 — 400 доларів.

Якщо студенти проживають у гуртожитку, то для оплати цього житла їм знадобиться сума в межах 300 доларів, якщо знімають квартиру або кімнату – у межах 500 доларів.

Чи можна в вузах Туреччини навчатися безкоштовно?

Багато хто мріє про закордон, але це недешево. Однак у Туреччині діє програма «TurkiyeBurslari», якою щороку хочуть скористатися сотні тисяч абітурієнтів, але отримують таку можливість тільки десять тисяч. Згідно з цією програмою, буде безкоштовним

 • харчування та проживання в гуртожитку;
 • користування громадським транспортом;
 • навчання;
 • квитки на літак з дому, до того міста, де знаходиться навчальний заклад;
 • щомісяця видається стипендія в розмірі 450 лір.

Відгуки про навчання в турецьких вузах

Громадяни України, які отримують вищу освіту в Туреччині, задоволені якістю навчання.

Ганна з Полтави говорить про те, що вона вступала за спеціальною програмою і тепер навчається безкоштовно і отримує стипендію, а також у неї безкоштовне медобслуговування і курс турецької мови.

Дмитро з Тернополя розповідає про те, що його мрія отримати вищу освіту за кордоном здійснилася. Його навчання закінчується, і він скоро стане лікарем. Він чесно ділиться тим, що спочатку було дуже важко через погане знання турецької мови, але після проходження мовних курсів навчатися стало легше. Якістю навчання Дмитро дуже задоволений.

Анастасія з Києва розповідає, що навчається в університеті Туреччини вже третій рік. Викладацький склад має високу кваліфікацію і доброзичливо ставиться до іноземних студентів. Анастасія каже, що турки шанують свої традиції і якщо помічають зацікавленість іноземців історією їхньої країни, то всіляко допомагають розширити знання про Туреччину. Вчитися в Туреччині чудово!