Категорії
journal Подорожі

Туреччина. 5 важливих порад туристу

https://clout.com.ua/

Країна східних солодощів, апельсинів і готелів на будь-який смак дуже любить приймати гостей. За останній час тут побувало таке різноманіття та кількість туристів, що будь-який курорт мріє про таку популярність. Напевно, тільки сліпий не бачив усього цього різноманіття рекламних пропозицій. Туреччина має свої культурні та історичні особливості. В ній гармонійно співіснують всі релігії світу.

Якщо ви запланували відвідати Туреччину, то ось важливі поради туристам:

1. Робимо копії документів

Перша порада – обов’язково мати при собі три – чотири копії документів, що підтверджують особу, а також право на перебування в країні. Обов’язково зберігайте їх окремо. Одну копію залиште в номері, іншу на ресепшині, третю віддайте вашому гіду, а одну тримайте при собі. Тоді, у разі втрати одного з них, у вас буде запасний варіант.

2. Формуємо аптечку будинку

Це навіть не обговорюється. Перед поїздкою формуємо аптечку з препаратів, які необхідні для членів сім’ї, а також просто обов’язкові: знеболюючі препарати, засоби для обробки ран, пластир. І тоді, в разі неприємностей зі здоров’ям, ви не будете шукати в чужій країні аптеку з фармацевтом, які володіють мовою.

3. Міняємо гроші тільки в спеціалізованих обмінних пунктах

Грошова одиниця Туреччини – ліра. Але ви можете оплатити необхідні товари або послуги в євро і доларах США. Якщо виникла необхідність в лірах, йдіть тільки в спеціалізовані пункти обміну валюти.

4. Як бути з чайовими

Багатьох туристів хвилює питання чайових. Така традиція у пострадянських країнах, як правило, не застосовується, хіба що в ресторанах. Однак у безлічі країн світу давати чайові за будь-які послуги є нормою. Як бути в Туреччині – вирішувати вам. Тут два варіанти: або без чайових, а якщо вам подобається обслуговування, то пару лір не буде для вас накладними.

5. Поважаємо релігію

Рекомендації, які необхідно врахувати. Під час святкування Рамадану заборонено як для туристів, так і для місцевих голосно слухати музику і шумувати. В цей час весь турецький народ постить, тому краще не вживати їжу, заборонену під час посту. Плануючи свій відпочинок, враховуйте особливості, зазначені вище. Також є варіант перенести відпустку на інший час.

Туреччина справді чудова країна для відпочинку.
Приємного вам відпочинку в цій чудовій країні!