Категорії
Цікаві факти

Цікаві факти про вулкани

Вулканічна активність останніх років вказує на те, що дослідження цієї галузі все ще є актуальним, адже руйнівна загроза виявилася не тільки з боку активних вулканів, але і тих вулканів, які до недавнього часу вважалися згаслими або неактивними. Ми проаналізували різноманітні наукові джерела, щоб вибрати найбільш цікаві факти про вулкани і показати, як вчені характеризують їх вплив на планету Земля.

Цікаві факти про вулкани

вулкани на clout.com.ua

Нижче представлений список цікавих фактів про вулкани:

1. Вулкан Олімп (Марс)

Цікавий факт: найвищий вулкан в Сонячній системі знаходиться не на Землі, а на Марсі. Олімп – це щитовий вулкан заввишки 21 км, що більше ніж вдвічі перевищує висоту найбільший вулкан на Землі – Мауна-Кеа. Такі розміри Олімпу пояснюються тим, що Марс не має тектонічних плит.

2. Вплив вунканів на захід Сонця

Цікавий факт: Вулкани роблять заходи сонця ще більш барвистими. У 2008 році після виверження вулкана Kasatochi, що на Алясці, люди в усьому світі бачили надзвичайно красиві помаранчеві і коралові відтінки заходу сонця. Цей візуальний феномен є результатом дії дрібних часток попелу, які розсіюють сонячні промені в атмосфері.

3. Формування вулканічного скла

Цікавий факт про вулкани: Гавайські вулкани можуть утворювати тип вулканічного скла, яке називають волосся Пеле. Ці довгі, тонкі скляні нитки названі на честь гавайської богині вулканів, утворюються в результаті впливу сильних струменів газів і вітрів на лавові фонтани.

4. У чому небезпека супервулканів?

Цікавий факт: Виверження супервулкану може призвести до викиду тисяч кубічних кілометрів пилу і лави, і навіть до зміни клімату на планеті. На планеті Земля існує близько 20 відомих супервулканів. У середньому виверження відбуваються раз в 100 тисяч років, але є підозри, що деякі з них ще не проявили свою справжню активність.

5. Життя біля Етни

Цікавий факт про вулкан Етна. Етна – це один з найактивніших вулканів в історії людства. Але, незважаючи на періодичні виверження, які тривають вже більше 3500 років, у вулканічних регіонах Італії знаходяться багато будинків, виноградників і садів.

6. Вулканічна активність

Цікавий факт: науковці припускають, що понад 80% поверхні Землі сформовані в результаті дії вулканів. Магма і розплавлена порода з вулканічних вивержень сформували безліч островів, гір, плоскогір’їв і рівнин.

7. Тихоокеанське вогняне кільце

Цікавий факт: У всьому світі налічується близько 540 вулканів, велика частина яких утворює так зване вогняне кільце. Це вулканічне кільце формують 328 наземних діючих вулканів, розташованих по периметру Тихого океану.

8. Вулкан, який виріс на очах

Цікаві факти про вулкани: хоча формування багатьох вулканів може займати тисячі років, в історії є випадок, коли вулкан практично ріс на очах. Наприклад, вулкан Парікутин з’явився в мексиканському кукурудзяному полі після виверження 20 лютого 1943 року. Всього лише за тиждень висота вулкана досягла розмірів 5-поверхового будинку, а до кінця року Парікутин досяг вже 336 метрів.

Читайте інші цікаві факти в спеціальному розділі Цікаві факти.