Категорії
Освіта за кордоном

Дистанційне навчання за кордоном: країни та особливості

Дистанційна освіта за кордоном

Провідні світові університети та бізнес-школи надають студентам усього світу можливість навчатися дистанційно. Отримати гідну освіту, не виходячи з дому, та ще й у відомому закордонному ВНЗ — звучить заманливо! Але потрібно знати відповіді на ці питання:

 • Чи вигідно проходити дистанційне навчання?
 • Чи складно пройти дистанційне навчання за кордоном?
 • Чи є у мене шанс досягти успіху у навчанні при такій формі отримання знань?
 • Чи дасть онлайн-освіта достатній рівень підготовки?
 • Чи котируються подібні дипломи у роботодавців? Середня та вища освіта за кордоном

Навчання, по праву, вважається одним з найскладніших видів людської діяльності. Більшість випускників полегшено зітхають після захисту дипломів і відчувають себе набагато впевненіше в робочому процесі.

Проблема вітчизняної вищої освіти — відірваність від реальності. Студент роками отримує застарілі або малоефективні знання, не маючи можливості реалізувати їх на практиці.

Дистанційне навчання дозволяє грамотно планувати своє життя:

 • Спокійно працювати, покращуючи свою фінансове становище і професійні навички.
 • Вдумливо вчитися, розширюючи сферу професійної компетентності, готуючи фундамент для кар’єрного зростання.

Особливості дистанційного навчання

Дистанційне і заочне навчання – абсолютно різні поняття. Заочна освіта за кордоном передбачає відвідування університету. Далеко не кожна людина може дозволити собі кілька разів на рік виїжджати за кордон для здачі екзаменів, захисту дипломних проектів, проходження практики. Простіше, дешевше і зручніше отримати вищу освіту за кордоном дистанційно!

Що таке дистанційне навчання?

Дистанційна освіта передбачає практично повну незалежність студента від жорсткого регламенту навчального процесу. Учень сам планує щоденну зайнятість, спираючись на вимоги університету. Все навчання відбувається у віддаленому режимі – за допомогою сучасних комп’ютерних технологій. Середня та вища освіта за кордоном

Навчальний план включає в себе прослуховування/перегляд певної кількості лекцій з різних предметів, виконання різних проектів, контрольних робіт і тестів, періодичну здачу іспитів. Семінарські заняття, проходять з широким колом студентів, найчастіше проводяться у зручний для учнів час. Такий варіант підвищення кваліфікації вкрай зручний для працюючих і сімейних людей.

Ефективність дистанційного навчання

Чи варте своїх грошей онлайн навчання за кордоном? При здоровому і обдуманому підході – безумовно! Особливість західної освіти полягає в тому, що студент впливає на формування власного навчального плану.

Навчальний план складається виходячи з двох критеріїв:

 • Стандартний набір обов’язкових до вивчення предметів
 • Індивідуальний вибір студента

Подібна гнучкість з одного боку, гарантує університету випуск добре підготовленого фахівця. А студенту – отримання сучасних знань в найбільш цікавих для нього сферах.

Що таке кредитно-модульна система?

Європейська система освіти відрізняється простотою та логічністю. В процесі навчання студент зобов’язується набрати певну кількість балів з кожного предмета, що входить в його навчальний план. Реалізується так звана кредитно-модульна система, головним поняттям якої є ECTS –кредит. Середня та вища освіта за кордоном

ECTS –кредит – це показник успішності студента, обчислюють виходячи з його навчального навантаження. Проходження певної частини навчальної програми (модуля) дає студенту певну кількість ECTS –кредитів. «Прохідний» річний бал становить 60 ECTS-кредитів, що дає учневі можливість «виїхати» за рахунок найбільш цікавих предметів.

Ступінь бакалавра присуджується студенту, який успішно набрав понад 180 ECTS-кредитів. Для отримання магістерського ступеню буде потрібно додаткове навчання – потрібно набрати понад 300 ECTS-кредитів.

Вартість дистанційного навчання за кордоном

Розрахунок вартості онлайн-навчання залежить від:

 1. Навчального плану.
  Вартість безпосередньо пов’язана з кількістю ECTS –кредитів. Чим більше предметів вибирає студент, тим дорожче обійдеться йому навчання.
 2. Елітарності вищого навчального закладу.
  Відомі університети мають можливість завищувати ціни на навчання. Наприклад, найдорожчим буде дистанційне навчання в Англії в університеті Open University, який входить у ряди найбільших вищих навчальних закладів світу! Настільки ж престижним вважається дистанційне навчання у Німеччині у державному університеті Fern University.
 3. Країни навчання. Середня та вища освіта за кордоном

  Найбільш дорогими країнами для отримання онлайн-освіти є (у порядку убування): Велика Британія, США, Німеччина, Канада, Франція. З перерахованих країн найдоступнішим вважається дистанційне навчання в Канаді. Його особливість – інтеграція двох освітніх моделей (європейської та американської).Цілком доступну вартість і гідний рівень надають університети Польщі, Чехії, країн Балтії.

  Дистанційне навчання у Польщі добре не тільки лояльними цінами, але і широкими можливостями виходу на європейські гранти і стипендії. Поширеною практикою є надання бакалаврам можливості безкоштовного очного навчання в одній з європейських країн, терміном від 2-3 тижнів (виїзні семінари, конференції) до півроку (захист дипломних проектів, наукова робота, виставкова діяльність).

 4. Успішності проходження навчання

Дистанційне навчання за кордоном може обійтися набагато дешевше спочатку запланованих витрат. Багато університетів мотивують студентів можливістю безкоштовного навчання при високих показниках академічної успішності та особистих досягнень (особливо в творчих професіях).

Чи можна навчатися дистанційно безкоштовно?

Чи реально отримати дистанційну освіту за кордоном безкоштовно? Отримати безкоштовно вищу освіту фактично неможливо. Зате підвищити кваліфікацію – цілком. Безкоштовний освітній сегмент представлений різноманітними онлайн-семінарами, курсами, доступною для вивчення літературою (даними досліджень, новітніми навчальними посібниками).

Цілий рік проходять різні освітні вебінари від всіляких бізнес-шкіл (наприклад, MBA), медіа-холдингів, промислових підприємств і, зрозуміло, вищих навчальних закладів. Середня та вища освіта за кордоном

Як потрапити на дистанційне навчання?

Дистанційне навчання у солідних університетах вимагає досить серйозної підготовки. Кожен університет пред’являє певний набір вимог до кандидатів (для дистанційної форми навчання перелік обмежень мінімальний).

Після подачі заявки на навчання, необхідно перерахувати на рахунок університету оплату за навчання (повністю або частково). Важливо пам’ятати, що причастковій оплаті навчання, потрібно строго дотримуватися термінів – інакше вас можуть автоматично відрахувати за несплату.

Дистанційне навчання — ідеальний варіант для цілеспрямованих людей. Маєте цілі та ідеї, але відчуваєте брак актуальних знань? Нема чого витрачати час на вітчизняні вузи. Отримуйте знання онлайн і відразу ж реалізуйте їх у своїй роботі!