Коти живуть з людиною вже тисячі років, але до сих пір дивують своєю незвичайною поведінкою і здібностями. Іноді їхні вчинки здаються смішними і безглуздими, і їм складно знайти розумне пояснення.
Своїми витівками вони можуть довести господаря до сказу або викликати у нього напад бурхливих веселощів. Чому ж вони так себе поводять? Що змушує їх скидати зі столу предмети, залазити в тісні коробки і робити всю решту дивовижних вибриків? Про це ми поговоримо в цій статті про цікаві факти про котів.
Чому кішки скидають речі зі столу?
Таким химерним чином в домашній кішці знаходить вивільнення її мисливський інстинкт. Так вона перевіряє, чи не подасть якась дрібниця ознак життя, чи не спробує втекти. Але кішки – тварини розумні, і вони швидко розуміють, що хорошого полювання від цих дрібничок чекати не варто.
Тим не менш, вони продовжують скидати речі з високих поверхонь через те, що їм нудно. А таке заняття цікаве само по собі. Особливо якщо господар при цьому звертає увагу на кішку і бурхливо реагує. Пізніше, коли кішка розуміє, що скинута річ гарантує хазяйський інтерес, вона використає цей прийом, щоб привернути до себе увагу.
Чому коти люблять картонні коробки?
У невеликому закритому просторі всередині коробки кішка відчуває себе в безпеці. З усіх боків вона ніби оточена стінами , які її захищають. У неї складається враження, що це місце належить їй, і вона повністю його контролює. Дослідники помічали, що кішки краще і швидше освоюються у нових господарів, якщо виділити їм картонну коробку.
Крім того, господарі і самі нерідко заохочують подібну поведінку. Побачивши кота, утиснутого в коробочку, вони висловлюють захоплення і розчулення. Котам це подобається. Додатковий бонус – в тісному просторі добре зберігається тепло, а кішки люблять поніжитися в теплому місці.
Чому коти бояться огірків?
Частіше за все котів лякає не сам огірок. Їх лякає те, що якийсь незнайомий об’єкт абсолютно несподівано опинився поряд з ними. Зазвичай господарі непомітно підкладають його, поки кішка їсть. Вона повертається і бачить, що щось невідоме потайки підкралося до неї і тепер знаходиться так близько, що вже немає часу на аналіз ситуації і треба щось вирішувати. Інстинкт спонукає негайно відскочити, адже з котячої точки зору їхнє життя може бути в небезпеці.
Підсилює паніку і те, що огірок в цьому випадку може нагадувати змію. Він довгий і темний, ще й підкрадається тихо і непомітно. Для кішки це стресова ситуація, про яку вона не відразу забуває. Якщо подібні “розваги” повторюються, квартира вже не здається їй безпечним місцем.
Чому коти не люблять купатися?
Кішкам не подобається відчуття мокрої шерсті. Зазвичай їхній верхній шар шерсті відштовхує воду, але під час купання вона повністю намокає. Через це кішки відчувають себе важкими і неповороткими, а не спритними і граційними, як вони до того звикли.
До того ж мокра шерсть не дає їм підтримувати високу температуру тіла, тому після купелі їм ще довгий час холодно. Додає неприємних емоцій і той факт, що господар сам вирішує коли кішці купатися, а не тоді коли вона може вирішити, що це хороша ідея.
Чому кішки завжди приземляються на лапи?
Насправді це відбувається не завжди, але зазвичай це дійсно так. У кішок добре розвинений вестибулярний апарат, вони легко орієнтуються в просторі і навіть при падінні розуміють, де верх, а де низ. Крім того, у них дуже гнучке тіло. Це дозволяє їм швидко орієнтуватися і ставати в правильне положення.
Кішки – тварини маленькі і легкі. Крім того, при падінні вони намагаються розчепірюють лапки і стають в позу, що нагадує парашут. Це може знизити вірогідність смертельного результату, коли вони випадають з вікон. Цікавий той факт, що у кішки іноді виживають після падіння зі значної висоти, бо мають вдосталь часу, щоб згрупуватися.
Чому коти багато сплять?
Це закладено в них генетикою. Далекі предки кішок спали весь день, щоб до вечора мати вдосталь енергії для інтенсивного полювання. Особливо було особливо важливим в холодну пору року, коли їжу складніше знайти, і енергії на підтримку температури тіла потрібно більше. Для домашніх кішок це не дуже актуально, але вони і зараз довше сплять в холодну або дощову погоду.
Є й інша причина, якої у диких тварин не було. Це нудьга. Коли кішка одна вдома і їй нема чим зайнятися, вона може врятуватися від нудьги, занурившись в солодкий сон. Однак не завжди, коли кішка виглядає наче вона спить, вона дійсно міцно спить. Вона може просто дрімати і бути готовою в будь-яку секунду перейти до активних дій.
Проте, навіть якщо забезпечити кішку цікавим заняттям, вона не буде цілий день бадьорою і активною. Для неї нормально спати 13-16 годин на добу, а порушення режиму сну призводить до хвороб.
Чому коти ходять боком?
Буває, що кішка вигинає спину, повертається боком і в такій позі підбігає до чогось. Іноді вона при цьому підскакує. Людям смішно на це дивитися , проте кішка розраховує на іншу реакцію. Вона це робить для того, щоб здаватися великою і страшною. Ставши в таку позу і кинувшись на ймовірного ворога, вона сподівається його злякати. Це може бути і елементом гри, хоча мета та ж – виглядати погрозливо. Ось такі вони, кішки – смішні і дивовижні. Їхня поведінка часом нез’ясовна, але це тільки додає їм шарму.