Категорії
journal

3 правила для тих, хто дає гроші в борг

Не будемо говорити про професійних лихварів (хто живе на відсотки і виживає в складному світі правильних інвестицій). Будемо про нас, простих громадян. Отже, у вас просять гроші в борг. Як правильно просити гроші і коли відмовити.

Якщо ви будете керуватися трьома важливими правилами і відповісте на три питання, то збережете гроші, репутацію і друзів.

1. Так вони потрібні вам – ваші гроші?

Прислухайтеся до себе і задайте собі головне питання: а чи потрібні вам ці гроші зараз, чи знадобляться вони вам найближчим часом? Один просить значну суму, яка у вас є. Часто буває так, що кількість грошей, яка постійно лежить у вас в кишені, буде для когось спасінням – тут і зараз.

Можливо, ці гроші скупчилися у вас випадково і ви цілком без них справляєтеся у своєму побуті. І вони не відкладені на поїздку на острови чи десь у гори… Це просто зайві гроші, їх можна спокійно відправити в копілку. Але тут вас хтось попросив дати в борг. Не поспішайте давати відповідь відразу, якщо ця людина не є вам рідньою чи близьким другом. Після уточнення суми, пообіцяйте передзвонити і дати відповідь.

2. Чи готові ви втратити ці гроші назавжди?

А тепер тест. Відразу розіграємо ситуацію, що ці гроші не повернуться до вас ніколи. Чи зможете ви зберегти все як є, в тому числі і вашу дружбу? Не постраждає ваш спосіб життя, якість життя, ті ж плани з островами, якщо ви сьогодні дасте в борг?

  • Відповідь позитивна – так, все залишиться, як раніше.
    Ця сума мене не вб’є. І якщо друг мені ніколи не віддасть гроші або віддасть зовсім не скоро, враховуючи його складні обставини, от я готовий на цю жертву. Тим більше це зовсім не жертва… Нічого не зміниться в моєму житті.
  • Відповідь негативна – ні. Якщо він мені не віддасть вчасно гроші, він мене підставить.
    Я не поїду на острови чи не зможу заплатити обов’язкові платежі… Як я потім поверну свої кошти?…

Якщо у вас другий варіант, тому ні в якому разі не можна в борг. Навіть на пару днів. Навіть під “чесне слово”.

3. В якому випадку допомагати?

Дуже глибокий вислів, на жаль, не можу привести автора. Звучить він так: «Допомагай гідному». Стосується не тільки грошей, а допомоги взагалі. В нашому випадку це стосується і трохи перетинається з попереднім правилом.

Друг, приятель, знайомий друга, сусід по дачі… Якщо хтось потребує вашої допомоги, то допомагайте тільки тоді, коли ви на 100% упевнені, що це ГІДНА людина.

Гідна людина сама подбає про те, щоб ви не постраждали від того, що допомогли їй. Вона не забуде свій борг і передбачить всі варіанти, щоб ваша допомога була винагороджена. Він, насамперед, ОЦІНИТЬ ваші зусилля, про що ви неодмінно дізнаєтеся. Чи вважаєте вицю людину ГІДНОЮ вашої допомоги. Якщо ні, то повертайтеся до першим двом правилам і вчіться відмовляти. Відмовляючи потрібно говорити правду – нічого складного в цьому немає.  Удачі!

Один коментар до “3 правила для тих, хто дає гроші в борг”

Обговорення закрито.