Категорії
Цікаві факти

Цікаві факти про Гельсінкі

Дізнайтеся цікаві дані і факти про найпівнічнішу столицю світу в нашій статті!

Цікаві факти Гельсінкі:

https://clout.com.ua/
 1. Хельсінкі – столиця і найбільше місто Фінляндії.
 2. Розташоване воно на березі Фінської затоки Балтійського моря. Це найбільш густонаселений мегаполіс в країні.
 3. Цікавий факт: населення Гельсінкі зростає з кожним роком на 5-8 тис. людей! На даний момент тут проживаэ понад 580 тис. Місто також є одним з найбільш малонаселених столиць Європи. Він займає друге місце після Брюсселя, населення якого складає всього 150 тис. чоловік!
 4. Гельсінкі було засновано в 1550 році шведським королем Густавом. Перша назва міста була «Гельсінгфорс» і вона досі використовується в офіційній документації.
 5. Цікавий факт: Гельсінкі є центром освіти, науки, культури, бізнесу та державного управління.
 6. Столиця Фінляндії тягнеться вздовж північного берега Фінської затоки. Складається вона з 300 островів, пов’язаних між собою безліччю мостів.
 7. Цікавий факт: за багатовікову історію в Гельсінкі з’явилися десятки цікавих пам’яток, які з кожним роком залучають все більше туристів з усього світу. Цікаво знати, що Гельсінкі володіє найбільш різноманітними пам’ятками популярними туристичними місцями серед усіх Скандинавських столиць!
 8. Унікальною особливістю міста є той факт, що в невеликому центральному районі розташувалося 8 висококласних університетів і 6 технопарків.
 9. Гельсінкі займає досить велику площу в 686 км2. Майже 500 км2 займає море, а суша всього 186 км2.
 10. Цікавий факт про населення: жінки складають 53.4% жителів Хельсінкі, а чоловіки відповідно 46.6%, при чому ці показники постійно змінюються через високу міграцію населення.
 11. Гельсінкі є найхолодшим містом в світі! Середньорічна температура не перевищує 0 градусів Цельсія, а 51 день сонце тут майже не світить!
 12. Цікавий факт: за рік в столиці Фінляндії нараховують близько 120 дощових днів.
 13. Клен і білка є символами міста.
 14. Гельсінкі розташований за 400 км на схід від Стокгольма (столиці Швеції), 300 км від Санкт-Петербурга і на 80 км на схід Талліна (Естонія).
 15. Цікавий факт: столичний регіон генерує близько третьої частини ВВП Фінляндії.
 16. Рівень ВВП на душу населення майже в 1,5 рази перевищують середні по країні, що робить Гельсінкі одним з найбагатших столиць Європи. Однак це не заважає їй бути однією з найдешевших європейських столиць. Ціни на товари у кілька разів менше за середньоєвропейські.
  https://clout.com.ua/
 17. Густота населення становить 2715 осіб/км2
 18. Цікавий факт: столиця Фінляндії найпівнічніша у світі.
 19. Місто забезпечується водою через найдовший у світі тунель, який проходить через гори!
 20. Майже 92% населення Гельсінкі розмовляють фінською мовою. Близько 6% на шведською, а решта 2% – тільки англійською, яка користується величезною популярністю, проте не є офіційною як фінська і шведська.
 21. Цікавий факт: Гельсінкі – єдине місто в Фінляндії, де є трамваї і метро!
 22. Містами-братами Гельсінкі є Київ і Сіракузи (США).
 23. Водопровідна вода в Гельсінкі настільки якісна, що її експортують в інші країни світу, прикладом є Саудівська Аравія, яка вже багато років купує воду у фінів – цікавий факт про Гельсінкі. Учені вже багато разів визнавали водопровідну воду столиці Фінляндії найчистішою в світі!
  https://clout.com.ua/
 24. Цікавий факт: за містом існує ряд правил, які потрібно виконувати всім водіям. Одним з найнезвичайніших вважається обов’язкове «ближнє світло». Це правило повинно виконуватися при будь-якій погоді, як вдень, так і вночі.
 25. Символом столиці є архітектурний ансамбль, розташований на Сенатській площі. Побудований він завдяки підтримці Імператора Олександра I.
 26. У Гельсінкі, як і у всій країні, діє закон, який визначає розмір штрафу за порушення правил дорожнього руху. Він безпосередньо залежить від вашої зарплати! Цікавий факт: був випадок, коли людина, яка заробляла 7 млн. євро виплатила штраф розміром 116 тис. євро!
 27. Місто є батьківщиною найбільшої компанії мобільних телефонів Nokia.
 28. Нещодавно Гельсінкі був названий світовою столицею дизайну за 2012 р.
 29. Фінляндія – єдина країна в світі, де транслюють новини латинською мовою.
 30. Спочатку Фінляндія і столиця входили до складу Швеції. У 1809 році вона стала автономним Великим князівством в російській імперії. У 1917 р. країна проголосила незалежність від Росії і стала республікою в 1919 р.
 31. У столиці річна норма опадів становить 709 мм

Сподобалися цікаві факти про Гельсінкі? Тоді поділіться з друзями!

 

Цікаві факти про Гельсінкі

У цій статті зібрані лише найцікавіші факти про Гельсінкі. Інформація відмінно оформлена і проілюстрована фотографіями Гельсінкі.
Ключові слова: Цікаві факти,Гельсінкі,подорож