Категорії
Цікаві факти

Цікаві факти про Санкт-Петербург

 

Санкт-Петербург – найбільший туристичний центр Росії. Це місто місцеві мешканці гордо називають культурною столицею і серцем Росії. Тисячі туристів прямують сюди, щоб насолодитися прекрасною архітектурою і унікальними пам’ятками.

https://clout.com.ua/

Цікаві факти про Санкт-Петербург

 1. Відоме на всьому пострадянському просторі слово «гопник» бере свій початок від петроградського Міського гуртожитку пролетаріату або просто ( на російській мові абревіатура буде виглядати так – ГОП). У минулі часи там була жахлива криміногенна обстановка, тому цим словом почали називати всіх незаконослухняних і громадян без особливої культури.
 2. Мало хто знає, але Санкт-Петербург – найбільше місто не столичного значення в Європі. Ще з XIX століття воно тримається в четвірці найбільших європейських міст, – цікавий факт.
 3. В Період з 1914 до 1924 року Санкт-Петербург називався Петроградом. Після приходу до влади більшовиків, місто було перейменовано на Ленінград. Так було 67 років до 1991 року, коли Радянський Союз розвалився. З 1991 року і до наших днів місто називається Санкт-Петербургом.
 4. Цікавий факт: у 30-ті роки минулого століття більшовики хотіли замінити ангела на самій вершині Олександрівської колони на статую Леніна.
 5. Цікавий факт: загальна протяжність трамвайної мережі Петербурга перевищує показник в 600 км! За цим параметром він занесений в Книгу Рекордів.
 6. Петропавлівський собор є найвищим в Росії! Разом з дзвіницями і золотим шпилем його висота склала 122.5 метра, – цікавий факт.
 7. Під Санкт-Петербургом проходить найглибший у світі метрополітен. Його глибина доходить до 80 метрів.
 8. Цікавий факт: місто є не тільки культурною столицею Росії, але і головним економічним, індустріальним і туристичним центром країни. Санкт-Петербург знаходиться на перетині основних торгових і морських шляхів, що забезпечує місто постійною роботою і всіма необхідними продуктами харчування.
  https://clout.com.ua/
 9. Санкт-Петербург – найпівнічніше та найбільше місто світу, так як знаходиться на 60-й паралелі. Ця паралель ще проходить на території Гренландії, Аляски і Осло (столиця Норвегії). Таке розташування є величезним плюсом, так як приваблює тисячі туристів з усього світу подивитися на «білі ночі» Петербурга.
 10. Більше 10% території міста займає вода.
 11. Цікавий факт: Ермітаж – один з найвідоміших і найбільших музеїв світу. На його території налічується близько 3 млн. різних творів мистецтва. Усі вони розташовуються на території 5 будівель в 350 залах.
 12. Любителі «цікавих цифр» підрахували, що в Ермітажі 1 хвилина ознайомлення з кожним з 3 млн. творів мистецтва забере у вас 8 років життя. До того ж вам доведеться пройти 20 км. Саме тому тут організовують спеціальні тури та екскурсії лише по найкращим експонатам, – цікавий факт.
 13. Михайлівський, або як його ще називають Інженерний замок, має різні архітектурні стилі кожного фасаду. Це зроблено для того, щоб гармонізувати культурний вигляд Санкт-Петербурга і надати архітектурну цілісність кожному району міста.
  https://clout.com.ua/
 14. Цікавий факт: Невський проспект є найвідвідуванішою магістраллю міста. Щодня тут проходять майже 2 млн. людей!
 15. На території Санкт-Петербурга налічується понад 800 мостів і майже 100 островів – жодне європейський місто не має такої великої кількості річкових шляхів та розв’язок. Також через місто проходить 64 річки і близько 50 каналів.
 16. У США є 15 міст, які називаються Петербург. Найбільшим містом є Сент-Питерсберг (штат Флорида), – цікавий факт.
 17. Санкт-Петербург абсолютно заслуговує свого звання культурної столиці Росії. Справа в тому, що на всій території міста налічується майже 2000 бібліотек! Також тут розташовується близько 100 майданчиків для концертів і фестивалів, 220 музеїв і 45 галерей. Щороку тут проходить 50 міжнародних змагань, конкурсів та виставок.
 18. Цікавий факт: офіційна статистика свідчить, що в часи Другої світової війни в період з 1941 по 1943 населення міста зменшилося 4.5 – 5 разів.
https://clout.com.ua/