Категорії
journal

Де в Україні магічний кубофутуризм шукать? Інтерв’ю з Оленою Загребіною

Якщо пройти крізь Чернігівське єврейське кладовище та зайти в розташований поряд будинок, то можна потрапити в кімнату, у якій виробляють сонячне проміння, тінь від моральності носорогів тощо. Штори запнені, вікна догори дриґом. Це щоб сусіди не заглядали. Тут живе Олена Загребіна. Вона художниця. Це анотація до інтерв’ю.

 

Вітаю. Ну що ж. Розкажи про себе те, що вважаєш за потрібне. Назвімо це короткою автобіографією.

 Через місяць моїй бабусі виповниться 100.

 

Як ти охарактеризуєш жанр, у якому працюєш?

 Магічний кубофутуризм.

 

Чи є у тебе найулюбленіша робота, кілька робіт, можливо, серія картин? 

 Ті , які мене здивували.

 

Улюблений вірш?

 Той, що в повітрі.

 

Цитата?

“Я родился в камыше” чи “У Шарика сапоги сделаны из пробочки”.

 

Як ти стала художницею? Навчалася мистецтву, чи ти самоучка?

Сиділа біля вікна та почала малювати.

 

Яким чином народжуються ідеї для картин?

Художник постійно щось переживає – втрату пензля або пам’яті, або взагалі відбувається щось незрозуміле… тому питання ідеї в самому існуванні художника.

 

Ваше ставлення до релігії?

Вважаю, що кожна людина вбирає в себе якусь певну релігійну традицію та в залежності від цього створює свій шлях осмислення світу. Релігій досить багато – і це вже акцентує увагу на тому, що людині необхідно мати якийсь зв’язок зі світом, який набагато більше за неї. Думаю, що всі стосунки в світі мають особистісний характер, і в сфері духовній кожен також виявляє себе по-різному. Причому життя людини, що підпорядковує свої дії духовному світу, і людини, яка на нього не орієнтується, відрізняються кардинально. Найбільша таємниця криється в єдності, яка виявляє себе в найкращі моменти життя – коли немає різниці та відмінностей, а світ відчувається єдиним організмом.

 

Розкажи щось про сам процес малювання.

Люблю малювати з натури та в незвичних умовах. Наприклад, у наметі в горах під час зливи або, наприклад, дивлюся на людину та малюю її через місяць. Або пишу раптом книжку, якщо дуже хочеться щось комусь написати, не кажучи вже про те, що художник під враженням від чогось або когось здатен творити дива.

 

***

 

Офіційне представництво Олени Загребіної в соцмережах:

вКонтакті

Фейсбук