Категорії
journal

10 речей, про які ви занадто часто думаєте

«Наш світ створюємо ми самі – це продукт нашого мислення. І його не змінити, не змінивши наше мислення».
– Альберт Ейнштейн

Усі ми час від часу розмовляємо самі з собою в думках, так?

Практично кожен з нас може «похвалитися» безперервним потоком свідомості – внутрішнім монологом, який має величезний вплив на те, як ми себе почуваємо, на нашу поведінку, і, загалом, на те, як ми живемо. І дуже часто він складається з досить шкідливих думок, що лише заважають нам стати щасливими і шкодять працездатності.

Саме тому нам пора перестати думати про…

1. Те, що ви повинні бути кимось ще

Ви народилися собою, собою і ви залишитеся – а не тим, ким вас хочуть бачити інші. Ви прийшли у цей світ не для того, щоб бути досконалим, а для того, щоб бути собою. Будьте завжди вірні собі і добрі до інших – серцем і душею. Прийміть без всяких умов, ким ви є, де ви перебуваєте зараз, і звідки ви прийшли.

Не приймайте рішення, що залежать лише від популярності того чи іншого вибору, і вже поготів не дозволяйте комусь приймати важливі рішення за вас, нехай навіть вони і вважають їх правильними і потрібними. Те, що є правильним для когось, зовсім не обов’язково буде таким і для вас.

Довіряйте своїй інтуїції. Цей світ сповнений неймовірних, фантастичних можливостей – то чому б не спрямувати свої зусилля на те, від чого вашої душі стане добре?

2. Те, чого у вас немає

Замість того, щоб дякувати небесам за те, що у вас є дві сильні ноги і тіло, здатне бігати, стрибати і танцювати, багато людей скаржаться на свою вагу і/або зовнішність.

Замість того, щоб бути вдячними за дах над головою, часто мріють про величезний будинку і розкішну машину.

Не уподібнюйтеся їм.

Наша повсякденне життя сповнене чудес – постарайтеся ж усвідомити, наскільки вам пощастило, і будьте вдячні долі за те, що у вас є. У багатьох немає і половини цього.

3. Те, чого ви боїтеся

Як одного разу – і дуже вірно – сказав Франклін Д. Рузвельт, «Єдине, чого справді варто боятися – сам страх».

І це дійсно так. Саме страх утримує вас на місці, не даючи рухатися вперед. Але він отримав цю владу над вами лише тому, що ви постійно підливаєте масла у вогонь, думаючи про найгірші варіанти, про те, що ви не хочете побачити втіленним в життя, і так далі.

Настав час сказати страху «ні». Час очистити ваші думки від страху. Час визнати, що надто часто ваш страх неприємностей ще гірший за самі неприємності.

4. Старі помилки

Кожна нова мить вашого життя не має ні найменшого відношення до тих миттєвостей, що були колись давно. Вона новенька, чиста і нічим не обтяжена.

Завжди існує вибір. Ви можете або триматися за старі помилки, або йти вперед, почавши все спочатку – бо це легко.

Настав час бути хоробрим. Пора перестати раз за разом перечитувати давно минулу сторінку вашого життя і почати писати нову. Зробити висновки з помилок минулого, і залишити їх позаду. Так, можливо, на вашому шляху ви наробите купу нових помилок, але в тому й сенс – краще чогось навчитися на нових помилках, ніж повільно гнити в оточенні старих.

Жити – значить ризикувати, коли воно того варте, і робити помилки, варті того, щоб їх зробити.

5. Старі рани

Ви станете набагато сильніші, і, нарешті, знайдете внутрішній спокій, коли перестанете ятрити старі рани. Постійно занурюючись в болісні спогади, ви шкодите самому собі. Ваше минуле зробило вас тим, ким ви є зараз. Але не дозволяйте йому набридати вам. Пам’ятайте, що воно минуло – і радійте цьому.

Ваші рани зробили вас мудрішими – але тепер ви повинні дозволити їм зцілитися і зарубцюватися.

Ви повинні зрозуміти, чому ви відчували себе саме так, як відчували, що ви винесли для себе з цієї ситуації і чому вам годі. Ви повинні прийняти своє минуле, відпустити його, і відправитися в майбутнє.

Так, невеликі шрами від ран можуть залишитися з вами на все життя, але це нормально. Шрами – свідчення зцілення, свідоцтво того, що з вами знову все гаразд.

6. Намагання вразити не тих людей

Ви можете витратити все ваше життя, намагаючись вразити всіх навколо. Але чи варто воно того? Думаю, ні.

Ставити перед собою мету когось вразити – це пусте роздування власного его. Натомість будьте реалістичними.

Якщо ви так хочете когось вразити, то вразьте себе, зробивши щось таке, чим би ви могли щиро пишатися. Дивовижно, скільки всього ми можемо домогтися, коли перестаємо турбуватися про те, що думають оточуючі нас люди.

7.  Мрії, до справдження яких ви не прагнете

Досі лише думати про них – почніть, нарешті, щось робити.

Люди занадто часто лише мріють про щось, але так нічого і не роблять. У багатьох стало звичкою нескінченне відкладання на завтра того, що вони цілком могли б зробити сьогодні. У цьому світі є багато розумних людей, які вважають цілком нормальним не будувати жодних життєвих планів, дозволяючи іншим керувати їхнім життям і мріями.

Мрія без плану її здійснення – все одно що найкращий спортивний автомобіль без двигуна. Ви знаєте з якою швидкістю він би міг їхати, якби міг – та тільки без двигуна він з місця не зрушить. Складіть план здійснення вашої мрії, а потім почніть його виконання. Не відкладайте нічого на завтра, якщо у вас є можливість щось зробити сьогодні.

8. Недосяжності великого проекту

Будь-який великий проект здається занадто складним, недосяжним і нереалізовним. Але якщо розбити його на кілька невеликих частин – раптово він перестає бути великим і нереалізованим, перетворюючись на низку невеликих – і цілком досяжних завдань.

Секрет швидкого завершення великого проекту – розділити його на окремі завдання, а кожне завдання – на логічні кроки, потрібні для їх виконання. При виконанні не варто випускати з уваги загальну картину, щоб не забути, заради чого ви все це робите, та найбільше вам варто зосередитися лише на найближчому відрізку шляху.

Найскладніша частина проекту – визначити, що ви повинні зробити для виконання кожної окремої задачі, але, повірте, це варто витрачених зусиль. Адже розділивши великий проект на невеликі, прості завдання, ви вже завершили його найскладнішу частину – ви склали для себе покрокову інструкцію по досягненню мети.

9. Ситуації, які ви абсолютно не контролюєте

У нашому житті бувають часи, які потрібно просто прожити такими, які вони є – бо у вас немає над ними ніякої влади. Якщо ви не можете щось контролювати, просто дозвольте цьому статися.

Замість того, щоб витрачати час на думки і зусилля аби подолати нездоланне, краще спрямувати їх на більш контрольовані ділянки вашого життя.

10. Інший час чи місце

Інколи ми намагаємося не звертати уваги на те місце і час, в якому перебуваємо, бо, ґрунтуючись на якихось своїх міркуваннях, вирішили, що нам тут не місце. Але істина в тому, що те місце, в якому ми зараз знаходимося – саме те місце, в якому ми повинні бути, щоб завтра вирушити в дорогу туди, куди нам хочеться.

Такого моменту, як цей, у вас вже ніколи не буде, бо в ньому відбуваються чудові речі – і якщо ви уважніше придивитесь на нього, то неодмінно це побачите.

Тепер ваша черга…

Якщо ви постійно думаєте про щось, і ці думки приносять вам більше шкоди, ніж користі, то поділіться з нами цими вашими думками в коментарях.

MARC CHERNOFF
Переклад статті