Категорії
journal

Притча про те, як вирішувати проблеми

Деякі люди вважають, що проблеми можна вирішити тільки власною працею. Ці люди просто займають себе та інших справою. Насправді проблеми можна вирішити тільки усвідомленням. Там, де є усвідомлення, проблем не буває

Притча про склянку з водою

Професор почав свій урок з того, що взяв в руку склянку з невеликою кількістю води. Він підняв її так, щоб всі це побачили, і потім запитав студентів:

– Як ви думаєте, скільки важить ця склянка?

В аудиторії жваво зашепотіли.

– Приблизно 200 грам! Ні, грам 300, мабуть! А може і всі 500! – стали лунати відповіді.

– Я не дізнаюся, поки не зважу його. Але зараз це не потрібно. Моє питання ось яке: що станеться, якщо я буду так тримати склянку протягом декількох хвилин?

– Нічого!

– Справді, нічого страшного не трапиться, – відповів професор. – А що буде якщо я буду тримати цей стакан у витягнутій руці, наприклад, дві години?

– Ваша рука почне боліти.

– А якщо цілий день?

– Ваша рука оніміє, у вас буде сильне м’язовий розлад і параліч. Можливо, навіть доведеться їхати в лікарню, – сказав один зі студентів.

– Як по вашому, вага склянки зміниться від того, що я його цілий день буду тримати?

– Немає! – розгублено відповіли студенти.

– А що потрібно робити, щоб все це виправити?

– Просто поставте склянку на стіл! – весело сказав один студент.

– Точно! – радісно відповів професор. – Так і йдуть справи з усіма життєвими труднощами. Подумай про яку-небудь проблему кілька хвилин і вона виявиться поруч з тобою. Подумай про неї кілька годин, і вона почне тебе засмоктувати. Якщо будеш думати цілий день, вона тебе паралізує.

Можна думати про проблему, але як правило це не до чого не призводить. Її “вага” не зменшиться. Впоратися з проблемою дозволяє тільки дія. Розв’яжи її, або відклади. Немає сенсу носити на душі важкі камені, які паралізують тебе.

…І ще одна притча про каву і обставини

Приходить до батька молода дівчина і говорить:

– Батько, я втомилася, у мене таке важке життя, такі труднощі і проблеми, я весь час пливу проти течії, у мене немає більше сил… Що мені робити?
Батько замість відповіді поставив на вогонь 3 однакових каструлі з водою, в одну кинув моркву, в іншу поклав яйце, а в третю насипав кави. Через деякий час він вийняв з води моркву і яйце і налив в чашку кави з 3 каструль.

– Що змінилося? – запитав він свою дочку.

– Яйце і морква зварилися, а кава розчинилися у воді – відповіла вона.

– Ні, дочка моя, це лише поверхневий погляд на речі. Поглянь: тверда морква, побувавши в окропі, стала м’якою і податливою. Крихке і рідке яйце стало твердим.
Зовні вони не змінилися, вони лише змінили свою структуру під впливом однакових несприятливих обставин – окропу. Так і люди – сильні зовні можуть розклеїтися і стати слабаками там, де крихкі і ніжні лише затвердіють і зміцніють…

– А кава? – запитала дочка.

– О! Це найцікавіше! Зерна кави повністю розчинилися в новому ворожому середовищі і змінили її – перетворили окріп в чудовий ароматний напій.

Є особливі люди, які не змінюються в силу обставин – вони самі змінюють обставини і перетворюють їх на щось нове і прекрасне, отримуючи користь і знання з ситуації…