Категорії
Освіта за кордоном

Вивчення італійської мови в Італії: мовні школи та курси

Мовні курси в Італії

Курси італійської мови в Італії – найбільш ефективний спосіб вивчення мови. Ефективність досягається за рахунок проживання в середовищі носіїв. Людина, яка вивчає мову серед носіїв так чи інакше стикається з усіма проявами у всіх сферах життя. У цьому матеріалі будуть розглянуті поширені курси та їх особливості. Увагу буде приділено наявності профільних напрямків вивчення італійської мови в Італії, необхідного пакету документів та іншим важливим аспектам.
Середня та вища освіта за кордоном

Різноманітність мовних курсів

Мовні курси в Італії можна розділити на невеликі навчальні заклади сімейного типу, здатні навчати до п’ятдесяти учнів одночасно й більш серйозні заклади до 200 студентів.

Географічне положення таких центрів також варіюється від невеликих містечок у провінції до Рима, Мілана та Флоренції. В залежності від розташування і умов навчання різниться і вартість кусів. Вибирати розташування закладу, в якому проходитиме навчання, потрібно дуже прискіпливо.

Важливий параметр для будь-якого закладу – наявність акредитації в Міністерстві Освіти Італії. Тільки такі організації здатні надати гідний рівень освітньої програми, проживання та атестації.

Нижче представлені деякі мовні курси в Італії:

 1. Sant’anna Institute (Сорренто);
 2. Dilit-IH (Рим);
 3. Linguaviva (Флоренція);
 4. Linguadue (Мілан);
 5. Centro Culturale Giacomo Puccini (Viareggio);
 6. Centro Italiano (Неаполь);
 7. Orbitlingua (Орбетелло, Тоскана);
 8. L Accademia (Кальярі,Сардинія);
 9. Accademia Italiana Салерно (Salerno).

Щоб правильно вибрати курси, необхідно чітко визначити рівень нинішньої підготовки, зіставити бюджет і оптимальну програму і вибрати курси італійської, які викликають довіру. Середня та вища освіта за кордоном

Вивчення мови серед носіїв

Цей метод по праву вважається найбільш ефективним, адже мова оточує студента з усіх боків. До того ж, інтенсифікація вивчення сприяє і необхідність взаємодії з соціумом. Можливість взаємодії з мовою на всіх рівнях його використання значно розширює словниковий запас, але і дозволяє освоювати розмовні особливості.

Вивчення мови в Італії дозволяє відчути різницю між літературною мовою, яку викладають на курсах, і тією мовою, якою спілкуються громадяни в побуті. Так, за допомогою телебачення, радіо, інтернету формується сприйняття літературної мови. А на прогулянках по місту та інших побутових взаємодіях відкриваються особливості живої розмовної мови.

Вартість навчання італійської в Італії на мовних курсах

Вартість вивчення італійської мови в Італії складається зі складності програми, кількості годин, умов проживання і наявності додаткових платежів (академічний внесок тощо). Вартість коливається від 180 € за однотижневий базовий курс до 3600 € за чотиритижневий інтенсивний. Середня та вища освіта за кордоном

У програму деяких курсів включена програма незалежної атестації за стандартами CELI, CILS, IT або різноманітні профільні курси (кулінарія, дайвінг тощо), що теж позначається на підсумковій вартості курсу. Деякі індивідуальні програми передбачають проживання в будинку вчителя, інші пропонують поселення в сім’ї або власні резиденції. Це теж враховується у вартості навчання, як і наявність харчування.

Тривалість мовних курсів

Середня тривалість мовних курсів в Італії варіюється від 1 до 52 тижнів. Тривалість і складність програми вибирає сам учень. Тривалість занять становить від 45 до 50 хвилин (академічна година). В залежності від інтенсивності курсу, проводиться від 15 до 30 занять на тиждень.

Тривалість курсу визначається рівнем початкової підготовки абітурієнта, віком і власними вподобаннями. Деякі школи італійської мови в Італії пропонують спеціальні курси для студентів, що вступають в італійські ВНЗ, для різних вікових категорій.

Віковий розподіл курсів

Всі надані курси орієнтовані на певний вік учнів: Середня та вища освіта за кордоном

 1. Шкільні програми для навчання дітей, учнів у середній та старшій школі. Програми для учнів шкіл, які співпрацюють з міжнародним Товариством Данте, популяризують італійську мову і культуру на світовому рівні.
 2. Студентські. Програми для осіб від 16 до 28 років, які прагнуть навчатися в італійських вищих навчальних закладах. Включають в себе підготовку до іспитів.
 3. Загальні програми для широкого кола осіб, що включають в себе профільні складові (мистецтво, кулінарія, дайвінг, історія тощо).
 4. Спеціальні навчальні програми 50+ призначені для літніх людей. Такі програми відрізняються меншою кількістю занять і великою кількістю розважальних заходів, відповідних до віку абітурієнтів.

Як потрапити на мовні курси в Італії?

Для того, щоб потрапити на подібні мовні курси, необхідно забронювати програму на відповідний період навчання. Зробити це можна, зв’язавшись з менеджером по бронюванню конкретної школи.

Інший варіант – курси італійської при посольстві Італії. Мовна школа «Italo Calvino» пропонує практику вивченого матеріалу з відвідуванням країни, в якій досліджувана мова – державна.

Ще один варіант – навчання на мовних курсах товариства Данте Аліг’єрі. Ця найстаріша організація (організовано в 1889 році) займається поширенням італійської культури по всьому світу. Її філіали є в багатьох великих містах СНД, включаючи Київ. Всебічне вивчення мови і культури передбачає обов’язкову подорож до Італії. Середня та вища освіта за кордоном

Пакет необхідних документів

Найперший необхідний документ – віза. Курси при різних навчальних закладах, сприяють отримання студентської візи. Якщо курси тривають до трьох місяців, то досить оформлення туристичної візи.

Для тривалих курсів може знадобитися короткострокова посвідка на проживання. Посвідка на проживання для навчання (studio) видається максимум на рік з можливістю продовження.

Щоб отримати студентську візу, потрібно підготувати такі документи:

 • оригінали дійсного закордонного та цивільного паспортів, а також завірені копії сторінок закордонного паспорта;
 • спеціально вислані запрошення від школи, яка надає навчання. У ньому повинні бути вказані терміни і мета перебування;
 • документи, що підтверджують оплату навчального курсу в повному обсязі;
 • документ, що підтверджує наявність достатньої кількості грошових коштів на перебування в Італії (виписка з особового рахунку);
 • документ, що підтверджує наявність медичної страховки у зоні Шенгену на весь термін перебування в Італії;
 • наявність заброньованого квитка і заповнена типова анкета.
 • для оформлення посвідки на проживання дітям, які не досягли 18-ти річного віку, буде потрібно пред’явити нотаріально завірений дозвіл обох батьків (опікуна/ів) на самостійний виїзд. Документ потрібно буде пред’явити в консульстві та аеропорту відправлення.

Власник студентської візи зобов’язаний протягом восьми днів подати прохання на отримання посвідки на проживання в найближче відділення поліцейських органів (квестуру).