Категорії
Освіта за кордоном

Вивчення іспанської мови в Іспанії: мовні школи та курси

Мовні курси в Іспанії

Іспанська мова є найпоширенішою на Землі, після англійської, китайської та індійської. Іспанською мовою розмовляють 350 000 000 чоловік в світі, вона є державною мовою в 21 країні. І для того, щоб вільно володіти іспанською мовою, досконало оперувати граматикою і лексикою, а також отримати можливість познайомитися з країною, яка є однією з основоположників сучасної культури, створені численні мовні курси в Іспанії.

Ефективність курсів мови в Іспанії

Чому мовні курси, що викладаються в Іспанії, є більш ефективними, ніж заняття, які проводяться у вітчизняних мовних школах? На користь вивчення іспанської мови за кордоном свідчать наступні факти: Середня та вища освіта за кордоном

 • Вивчення особливостей мови. Найкращий спосіб вивчити мову — це зануритися у відповідне мовне середовище, в якому учень може безперервно вивчати фонетичні, граматичні та інші особливості мови. Людина відводить для занять не кілька годин на тиждень, а постійно знаходиться серед іспанців, з якими доводиться спілкуватися їхньою мовою і, тим самим, вдосконалювати власні навички.
 • Якість викладання. Викладачі в Іспанії постійно вдосконалюють власний рівень знань мови, тим самим надаючи учням більш якісні знання. Багато викладачів в мовних школах працюють або у ВУЗах, або в школах, або в інших соціальних установах, де велика кількість часу відводиться на спілкування з носіями мови.
 • Якість навчання. Учні можуть засвоювати мову не тільки з викладачем, але і зі звичайними іспанцями. Використання ідіом, усталених словосполучень, фразеологізмів, мовних зворотів — всьому цьому можна навчитися в процесі перебування за кордоном.
 • Відпочинок. Крім вивчення мови, учень може відпочити на сонячних пляжах Іспанії та відвідати визначні пам’ятки однієї з найстаріших європейських культур.

Поєднуючи всі вищезгадані факти, можна зробити висновок про те, що іспанські мовні курси мають куди більшу ефективність у порівнянні з аналогічними курсами у нас. Середня та вища освіта за кордоном

Види мовних курсів в Іспанії

На сьогоднішній день в Іспанії засновано понад 300 центрів з вивчення іспанської мови, 10% з яких мають сертифікат CEELE, що є свідченням високої якості викладання. Даний сертифікат видається університетом Алкала після проведення ретельної перевірки мовної школи на відповідність всім стандартам навчання.

Вивчення іспанської мови в Іспанії передбачає наявність різноманітних програм, які відрізняються в залежності від закладу. Серед усіх мовних курсів слід відзначити загальні курси (інтенсивні або стандартні), що передбачають 20-30 годин занять на тиждень, канікулярні програми для дітей та студентів, для яких розроблена спеціальна програма навчання. Також є спеціальні екзаменаційні курси іспанської мови, які призначені для підготовки до здачі кваліфікованого іспиту DELE. У мовних школах Іспанії прийнято вважати, що по-справжньому якісно вивчити мову можна тільки у разі проживання в країні і занурення в культурні особливості країни. Саме тому, окрім безпосереднього вивчення мови є програми з вивчення літератури, культури та історії Іспанії.

Курси іспанської мови в Іспанії мають кілька різновидів:

 • Загальні групові курси. Набираються невеликі групи до 10-15 чоловік, заняття тривають 45 хвилин або 1 годину. Різні школи передбачають різну тривалість курсів — від 30 до 120 годин занять. На першому занятті визначається рівень знань учня, після чого формується група людей з однаковими рівнями знання мови. Рівень загальних мовних курсів починається від елементарного (А1) і закінчується просунутим (С1).
  Середня та вища освіта за кордоном
  Школа Escuela de Idiomas Nerja
 • Інтенсивні групові заняття. Передбачають заняття в невеликих групах (до 10 осіб), в яких учні більше часу відводять для вивчення мови. Так, якщо одне заняття на загальних курсах може тривати до 1 години, то на інтенсивних курсах заняття можуть тривати до 4 годин в день. Рівень курсів залежить від рівня знання мови учнями і може бути як елементарним, так і просунутим.
 • Літні курси. Заняття тривають протягом усього літа, а самі курси можуть відвідувати діти і студенти під час канікул. Тривалість навчання визначається самостійно учням, середня тривалість — 2-3 тижні.
 • Молодіжні курси. Замість літніх курсів молоді люди від 16 років можуть вибрати курси в Марбельї, Саламанці, Мадриді чи Гренаді. Молодь може вибрати курси будь-якої спрямованості, починаючи від спорту і закінчуючи історією.
 • Індивідуальні курси. У випадку, якщо ви вважаєте за необхідне максимально швидко і ефективно вивчити мову, то можете відвідувати індивідуальні заняття. В даному випадку тривалість, ціна, інтенсивність та інші параметри залежать тільки від викладача і самого учня.
 • Спеціалізовані курси. Такі курси можуть відвідувати як молоді фахівці, так і люди у віці, які бажають підтягнути знання іспанської мови у певній галузі. На таких курсах може викладатися ділова іспанська, іспанська для керівників та фахівців (напрямки — медицина, архітектура, правознавство, управління, фінанси тощо).

Зазначимо, що існують спеціальні курси, які проводяться в університетах. Наприклад, можна відвідувати школи іспанської мови в Іспанії в Escuela de Idiomas Nerja, яка розташовується в місті Нерха, в Centro de Lenguas e IntercambioCultural в Севільї, або в Malaca Instituto. Потрапити на ці курси можна за умови, що обраний туроператор пропонує подібні послуги.

Тривалість курсів залежить від можливостей учня. Якщо у студентів або дітей є можливість проходження мовних курсів тільки під час канікул, то дорослі можуть відводити стільки часу на вивчення мови, скільки їм для цього потрібно. Середня та вища освіта за кордоном

Вартість вивчення мови в Іспанії

Вартість курсів в різних школах і установах відрізняється. Так, у наведених вище університетах і академіях місяць навчання коштує 470-820 євро. На індивідуальних мовних заняттях вартість навчання залежить від тривалості та інтенсивності курсу. В середньому, за місяць навчання іспанської мови на групових заняттях доведеться викласти від 500 доларів.

Крім зазначеної вартості занять, необхідно додати вартість послуг туроператора, вартість проживання в Іспанії і т. д. Сумарні витрати на проживання в країні нижче середньоєвропейського показника і мало чим відрізняється від розцінок у великих містах України.

Як потрапити на курси в Іспанії?

Для проходження навчання іспанської мови в Іспанії, необхідно звернутися до туроператорів, які надають подібні послуги. Таким чином, ви дізнаєтеся всі особливості курсів, які будуть запропоновані вам, в тому числі і вартість, і кількість годин навчання та інші важливі моменти.

Для навчання в Іспанії необхідно зібрати стандартний пакет документів туриста — Шенгенська віза на весь період навчання, закордонний паспорт і, якщо на мовні курси відправляється дитина, відповідний дозвіл від батьків. Додаткових документів для проходження мовних курсів не потрібно.