Категорії
Освіта за кордоном

Університети Іспанії: вступ і навчання для іноземців

Вища освіта в Іспанії

Цікаву і високооплачувану роботу можна знайти у багатьох країнах світу відразу після закінчення ВНЗ в Іспанії.

Доступні ціни за навчання, сучасна навчальна база, світові освітні стандарти, комфортні умови проживання, цікава історія і красива природа — ось безперечні плюси навчання в цій країні.

Дипломи університетів Іспанії визнаються в Євросоюзі, Латинській Америці, США, Канаді, Україні.

Ви можете вчитися по обміну, за переведенням або продовжувати навчання в магістратурі, отримавши ступінь бакалавра або магістра в себе на батьківщині.

Структура навчання у вузі Іспанії

Дипломи про вищу освіту можуть видавати тільки університети. В Іспанії налічується 50 державних і 20 приватних вищих навчальних закладів. Програми в кожному з них ліцензовані. Найбільші університети Іспанії розташовані в Мадриді і Барселоні.

Навчання скрізь платне. Складається з трьох циклів. Тривалість першого циклу — 4 роки, другого — 1-2 роки, третього — 2 роки. Після завершення кожного циклу, студенти отримують відповідну ступінь (див. таблицю).

Цикли навчання Технічні спеціальності Архітектори Інші спеціальності
1-й цикл (бакалаврат) Ingeniero tecnico Arguitecto tecnico Diplomado
2-й цикл (магістратура) Ingeniero superior Arcuitechto Licenciado
3-й цикл (аспірантура) За 2 роки навчання слід подати готову дисертацію, після захисту якої присвоюється ступінь доктора

Студенти технічних спеціальностей навчаються у вищих технічних училищах, на гуманітарних спеціальностях — на університетських факультетах. На кожній спеціальності доступні три цикли.

При університетах існують, також, коледжі та школи, які проводять навчання за програмами першого рівня або готують до вступу на бакалаврат в університет.

Університети Іспанії

Список кращих університетів Іспанії виглядає наступним чином: https://clout.com.ua/

 1. Університет Комплутенсе (Мадрид)
 2. Політехнічний університет (Мадрид)
 3. Університет Севільї (Іспанія)
 4. Університет Гранади (Іспанія)
 5. Політехнічний університет Каталонії (Барселона)
 6. Автономний університет Барселон
 7. Університет Барселони.
 8. Університет Саламанка (Іспанія)
 9. Кадіс університет (Іспанія).
 10. Університет Аліканте (Іспанія).

В цих ВНЗ студенти можуть навчатися з гуманітарних і технічних спеціальностей. Поряд з традиційними факультетами (філологія, економіка, право, IT-технології), існують такі програми, як океанографія, морська справа (університет Кадіс), витончених мистецтв (університет Саламанка), вивчення сонячної та атомної енергії, нанотехнологій (Політехнічний університет у Мадриді).

Медичних університетів в Іспанії «у чистому» вигляді немає, але в 49 державних і 15 приватних інститутах Іспанії існують медичні факультети. Після закінчення бакалаврату, випускнику присвоюється ступінь Grado en entermeria, який дає право працювати медсестрою (медбратом) в будь-якій клініці світу. Для того, щоб стати лікарем, треба закінчити магістратуру і отримати ступінь Master. Можливість займатися науковою діяльністю і викладати отримують студенти, які пройшли третій цикл навчання і захистили дисертацію. Медична освіта в Іспанії вважається однією з найкращих в Європі.

Вартість навчання

Вартість навчання в університетах Іспанії залежить від розташування вузу (у столиці дорожче, ніж у провінції), від обраної спеціальності і від того чи державний університет, чи приватний. https://clout.com.ua/

Рік навчання в державних вузах коштує орієнтовно 1500 — 3000 євро, у приватних — від 7000 до 15000 євро.

У студентів, також, будуть витрати на:

 • покупку словників;
 • додаткові мовні курси;
 • адміністративні послуги ВНЗ (оформлення студентського квитка, ведення особистої справи тощо);
 • читацький квиток (незначна сума).

Можна безкоштовно користуватися лінгафонними кабінетами, лабораторним обладнанням, бібліотечним фондом.

Курси іспанської мови відвідують практично всі іноземні студенти. Одна година занять коштує 18-20 євро, групових — 10 євро.

У деяких університетах ведеться викладання англійською, так що знання англійської буде безумовним плюсом. Багато студентів також вчать французьку. https://clout.com.ua/

Витрати на проживання

 1. Зняти квартиру. У столиці вартість невеликої квартирки-студії варіюється від 400 до 1200 євро на місяць, в провінції приблизно на третину дешевше. Плюс цього варіанту в тому, що ви обираєте комфортне житло, мінус — витрати на транспорт.
 2. Вартість студентського гуртожитку приблизно 300 євро/місяць. Вона змінюється в залежності від кількості студентів, які проживають в одній кімнаті і наявності різних зручностей. Є кімнати у гуртожитку, що представляють із себе міні-квартиру, з індивідуальною ванною та кухнею. В інших випадках, ванна кімната може бути одна на кілька студентських кімнат. Гуртожитки зазвичай розташовуються в студентських містечках, транспортні витрати відсутні.
 3. Транспортні витрати: місячний абонемент на всі види транспорту — 50 євро.
 4. Харчування. 100-200 євро.

Як вступити до ВНЗ Іспанії

Поступити у вуз Іспанії можна після закінчення середньої школи.

Абсолютно всі абітурієнти повинні скласти іспит Selectividad (аналог нашого ЗНО). Він складається з двох частин:

 • тест з іспанської мови та виклад короткого тексту іноземною мовою;
 • іспит з профільного предмета.

Підготовка до іспитів в університети Іспанії для українських абітурієнтів починається за кілька років до вступу. Є два шляхи:

 1. Два роки вчитися в іспанській середній школі за програмою Bachillerato, здати в ній же іспит. Для вступу на медичні та математичні спеціальності часто потрібно протягом року додатково закінчити підготовчі курси при університеті.
 2. Підготуватися до вступних іспитів в мовній школі. Курс навчання триває 22 тижні, починається в січні. Вивчаються іспанська мова, історія країни, географія, література.

Максимальний бал за Selectividad — 10. Вважається, що абітурієнт здав іспит, якщо він набрав більше 5 балів. Далі можна надсилати свої документи у різні вузи. Ваші документи приймуть у тому університеті, де ви набрали прохідний бал і «вписалися» в квоту місць для іноземних студентів.

Як перевестись в університет Іспанії?

Студенти українських вузів провчившись кілька курсів на батьківщині, можуть перевестися на навчання в університети Іспанії. Необхідно здати мовний екзамен DELE (аналог TOEFL). Він проводиться в травні і листопаді, реєструватися на нього потрібно заздалегідь, чекати готовий сертифікат доведеться 5-7 місяців. Далі необхідно взяти довідку про незакінчену вищу освіту, в якій повинен бути вказаний навчальний план (перелік предметів із зазначенням кількості годин по кожному з іспитів, заліки і отримані оцінки). Все це перекладається на іспанську та завіряється у нотаріуса. Якщо навчальні плани українського та іспанського університетів відрізняються, то доведеться здати академічну різницю.