Категорії
Освіта за кордоном

Канікули для школярів в Чехії: мовні табори та навчання

Освітні табори для школярів в Чехії

Батьки, які відповідально підходять до планування майбутньої кар’єри своєї дитини можуть скористатися можливістю мовної підготовки в одній з європейських країн. Найбільш вигідною в цьому плані є Чехія. Відправляючи туди дитину на канікули можна бути впевненим, що вона отримає масу корисних відомостей про мову цієї країни та її культури. Надалі, володіючи Чеською або Англійською мовою, дитина може отримати прекрасну освіту в цій чудовій країні. Вартість її буде набагато нижче, ніж в інших країнах Євросоюзу, а престиж і якість не гірша. Крім усього іншого, канікули в Чехії для школярів — це захоплююче проведення часу, яке запам’ятається на все життя.

Як влаштувати канікули в Чехії для своєї дитини

Багата історія, унікальна архітектура та мистецтво, якісна освіта, доступна вартість відпочинку і навчання роблять проведення канікул в цій країні дуже затребуваним. Обґрунтованість направлення туди дитини не викликає сумніву. Адже оволодіння чеською мовою на мовних курсах дає можливість вступити до ВНЗ цієї країни. https://clout.com.ua/

Дипломи університетів значно підвищують шанси на працевлаштування в європейських країнах, що відкриває величезні перспективи в житті. Тому питання доцільності навчання дітей в Чехії навіть не стоїть. Батьків турбує інше: як влаштувати канікули в цій державі для своєї дитини.

Організацією турів в Чехію з мовними курсами для дітей на канікулах займається багато туристичних агенцій. Від батьків потрібно лише зупинити свій вибір на тій чи іншій канікулярної освітній програмі. Найчастіше вони відрізняються за тривалістю. Потім купується путівка і оплачуються додаткові збори: візовий збір, поліс медичного страхування. При цьому потрібно знати, що деякі компанії не включають у вартість путівки проживання або харчування.

Які необхідні документи для навчання дітей на канікулах в Чехії

Для поїздки необхідна туристична віза, якщо знаходження в країні буде менше 14 днів. В іншому випадку оформляється короткострокова студентська віза для навчання в Чехії за підтримки фірми, що продає путівку.

Віза оформляється в спеціалізованих візових центрах. Щоб отримати візу і в’їхати в країну необхідна наявність наступних документів: https://clout.com.ua/

 1. Паспорт для закордонних поїздок. Його дія має поширюватися до закінчення поїздки плюс 90 днів.
 2. Нотаріально завірена чеським нотаріусом згода батьків чеською мовою на виїзд з країни дитини, якщо дитині ще немає 15 років.
 3. Анкета для видачі візи.
 4. Три підписані на латиниці фотографії розміром 3,5 на 4,5 сантиметрів.
 5. Медична страховка.

У деяких випадках можуть знадобитися додаткові документи. Крім того, візу необхідно оформити завчасно, так як ця процедура часто затягується.

Популярні програми для канікулярного навчання дітей в Чехії

Існує безліч програм для навчання дітей під час канікул. Їх розробляють і здійснюють багато освітніх компаній Чехії. Приїхати для навчання можна на будь-яких канікулах. Тривають програми від 7 днів до 2 місяців. Нижче представлені деякі види програм однієї з освітніх компаній.

Назва програми Тривалість і вартість Основні напрямки
Літо в Празі 2 місяці за 1800 євро Відпочинок, екскурсії, 170 годин вивчення чеської мови.
Весна в Празі 25 днів за 750 євро Відпочинок, екскурсії, 95 годин вивчення чеської мови.
Літо в Празі Від 7 до 14 днів за 500 чи 1050 євро Відпочинок, екскурсії, від 16 до 32 годин інтенсивного вивчення чеської мови.

Крім подібних програм можна знайти такі, де додатково вивчається англійська або німецька мови, історія та культура Чехії, проводяться заняття спортом, зокрема футболом. У процесі навчання проходять різні екскурсії по визначних пам’ятках і музеям. У більш тривалих програмах передбачені тури в Німеччину та Австрію.

Існує і така цікава пропозиція, як літній табір в Чехії. В цьому випадку програма адаптована на перебування дітей в молодіжному таборі з усіма його атрибутами і традиціями. Крім екскурсій там проводиться профорієнтаційна робота, спрямована на вибір чеського ВНЗ для подальшого навчання. Особливістю мовних таборів в Чехії є повний супровід дітей. Там проводяться екскурсії в різні університети країни. Таке навчання на канікулах дуже ефективне, оскільки заняття проходять в ігровій формі, хоча і з великою інтенсивністю. Поєднання з екскурсіями дає величезний ефект, так як занурює учнів в культуру та мовне середовище Чехії. https://clout.com.ua/

Володіння чеською мовою не є умовою для проходження навчання за зазначеними програмами. Вони призначені для того, щоб навчити іноземців своєї мови. Програми потрібно підбирати підходящі для вікової категорії дитини. В них можуть брати участь діти і підлітки від 7 до 18 років. Слід знати, що вільне володіння чеською мовою дає можливість навчатися у державному вузі Чехії навіть безкоштовно. Це додатковий стимул для занять у літній школі в Чехії на канікулах.

Додаткові освітні програми

Крім весняних і літніх освітніх програм широко поширений відпочинок з навчанням на зимових канікулах в Чехії. Тривалість даної програми становить 7 днів. Починається поїздка найчастіше з 3 або 4 січня. У програму входять численні екскурсії по вузах, де розповідають про форми і методи отримання вищої освіти. Екскурсії по Празі і Брно не залишать нікого байдужими, так як ці міста взимку казково красиві. Поїздка в німецьке місто Дрезден дає можливість подивитися на самобутню німецьку культуру.

Але не тільки поїздки та екскурсії передбачені даною програмою. Також у неї включені щоденні тригодинні заняття чеською або англійською мовами в невимушеній атмосфері. Викладачами є кваліфіковані педагоги – носії мови. Подібна програма коштує 750 євро. При цьому ця сума охоплює такі послуги, як:

 1. Допомога в оформленні візи.
 2. Зустріч та супровів з аеропорту і назад.
 3. Цілодобовий супровід куратором, який завжди може зв’язатися з батьками.
 4. Розміщення і проживання в готелі або пансіонаті.
 5. 15-годинний мовний курс.
 6. Консультації та лекції з культури і системи освіти Чехії.
 7. Розваги.
 8. Шведський стіл три рази на день.
 9. Страховий медичний поліс.
 10. Витрати на збори консульства Чехії.

Найчастіше у вартість подібних програм не включається проїзд або переліт з України. Ці програми допомагають провести в Чехії новорічні канікули з користю. Діти повертаються додому повні позитивних емоцій та вражень від знайомства з культурою і мовою цієї європейської держави.

Відгуки дітей і їх батьків про освітні програми в Чехії

Ось як висловлюється школярка з Черкас Христина про проведені в Чехії дні: «Коли я закінчила 8 клас, мої батьки зробили мені чудовий подарунок. Вони купили мені путівку на мовні курси в Чехію. Коли мій літак приземлився в Празі, в аеропорту нашу групу зустрів чоловік, який проводив нас в готель. Там було дуже добре. Годували нас тричі на день. Ми їздили по різних замках та палацах, були в Карлових Варах, Брно та інших містах. Найбільше мені сподобалася Прага. Це чарівне місто, схоже на казку. Люди там дуже привітні. Кожен день я вчилася розмовляти Чеською мовою. Вона чимось схожа на українську, тому вивчити її можна набагато легше, ніж інші мови. Поїздка дала мені море хороших вражень і багато нових друзів».

Микола з Києва, який відвідав зимовий табір у Чехії, не міг стримувати емоцій. Особливо йому сподобалася та дружня і домашня атмосфера, з якою зустрічають гостей господарі. Новорічні канікули для нього були перетворені в казкову подорож, яку він ніколи не забуде. Занурення в Чеську культуру та мовну атмосферу змусило його замислитися про можливості отримання в цій країні вищої освіти. Тому він з особливим інтересом слухав лекції у вузах і засвоював правила вступу до них.

Тетяна, яка відправила свою дочку в школу в Чехію на все літо, чудово розуміла, що мовна підготовка за два місяці буде дуже хороша. Дійсно, після приїзду Настя могла підтримати розмову на побутові теми і читати. Такий успіх всього за два місяці не вкладається в голові. Секрет успіху в тому, що діти вчать мову без примусу в процесі спілкування. Запам’ятовування слів йде значно швидше.

Можливість побудувати своє майбутнє в процвітаючій Європі дають мовні курси в європейських країнах. Слов’янські країни Східної Європи, зокрема, Чехія найбільш близькі до нас за менталітетом. Навчання в них дешеве, а при певних умовах безкоштовне. Необхідно використовувати цей шанс по максимуму.