Категорії
Освіта за кордоном

Дитячі мовні табори в Німеччині на канікулах: навчання і відпочинок

Освітні дитячі табори в Німеччині

Літо у школярів асоціюється з відпочинком від навчання. Однак і цей період можна провести з користю, підвищивши свій рівень володіння німецькою мовою. Як це зробити? Треба всього лише поїхати на канікули в Німеччину! Існує велика кількість німецьких мовних шкіл і таборів, де дитина при повному контролі вчителів і вихователів буде вдосконалювати свої знання, чергуючи заняття з цікавим дозвіллям. Але про все по порядку.

Переваги навчання дітей на канікулах в німецьких мовних школах

Німецька освіта відповідає всім прийнятим у світі стандартам. Відправляючи дитину до Німеччини, можна бути спокійним за її безпеку, оскільки ви довіряєте її в руки професіоналів своєї справи. До переваг канікул у Німеччині належить: https://clout.com.ua/

 • підвищення рівня володіння німецькою мовою;
 • занурення в мовне середовище і покращення розмовної мови;
 • можливість підготуватися до вступу в німецький вуз в майбутньому;
 • знайти нових друзів і приятелів з різних куточків земної кулі;
 • комфортний відпочинок;
 • розвиток творчих здібностей: театральні та образотворчі гуртки, акторська майстерність;
 • розвиток кругозору та знайомство з німецькою культурою: екскурсії по музеям, виставкам, пам’ятників архітектури;
 • незабутні враження свята на різдвяних канікулах в Німеччині;
 • фізичний розвиток: ігри на пляжі, плавання, заняття спортом.

Початковий рівень німецької

Провести канікули в дитячих таборах в Німеччині і поліпшити свій німецький можуть всі бажаючі незалежно від їх рівня. Після прибуття до закладу школярі проходять розподільний тест, за результатами якого їх ділять на групи по 12-15 дітей. Це робиться для зручності як учнів, так і викладача, оскільки для кожної групи розроблена своя унікальна програма. Це стосується і знавців з рівнем В-2, і для початківців, які знають мову на рівні А-1. Невимушена творча атмосфера, необхідність спілкуватися з однолітками німецькою мовою створюють відмінні передумови для підвищення свого рівня.

Програми вивчення німецької мови

Існує 2 програми дитячих канікул в Німеччині, які принципово відрізняються один іншої: з проживанням у гуртожитку дитячого табору або у приймаючих сім’ях. Кожна з них має свої плюси і характерні особливості. https://clout.com.ua/

Індивідуальне навчання з проживанням в будинку викладача

Проживання в німецькій сім’ї дає можливість більш інтенсивного і тривалого занурення в мовне середовище, оскільки неформальне спілкування з членами сім’ї відбувається не тільки в період занять (у першій половині дня), але і до вечора. Всі родини, що приймають іноземних студентів, ретельно контролюються працівниками школи і мають солідний досвід аналогічної роботи. Крім того, дитина може провести час з родиною, відвідуючи культурні заходи та виставки. Новорічні канікули у Німеччині справлять незабутнє враження у дитини. Її чекає насичена культурна програма у святковому місті і незабутній досвід святкування Нового року з урахуванням традицій Німеччини.

Літній мовний табір

Міжнародні дитячі табори в Німеччині найчастіше розташовані в тихих мальовничих екологічно чистих місцях далеко від великих міст. Втім, завжди можна знайти мовний табір поблизу Кельна, Берліна, Мюнхена або Франкфурта. Навчання складає від 15 до 25 уроків на тиждень. Кількість уроків, як правило, залежить від інтенсивності програми.

Під час навчання в дитячому таборі на канікулах в Німеччині діти проживають в інтернатах або готелях (так званих резиденціях). А іноді в будинку викладача або сім’ї. Дозвілля тут також різноманітне. У деяких вивчення німецької мови чергується з заняттями мистецтвом. Для хлопців, які серйозно захоплюються футболом, є можливість брати участь у реальних матчах (наприклад, академія Bad Fredeburg). Програми варіюються також і по кількості уроків на тиждень. https://clout.com.ua/

Інтенсивне вивчення німецької мови

З назви зрозуміло, що мова йде про поглиблене вивчення німецької мови. Кількість уроків на тиждень перевищує 20 занять і проводиться в групах від 12 до 14 осіб зазвичай з 8 до 13 години. Після цього слід обов’язкова програма розваг. Два рази на тиждень проводяться екскурсії.

Загальна німецька мова

Даний курс передбачає всебічний підхід у вивченні мови. На уроках вивчаються основи письма, граматики, розмовної мови, читання і сприйняття на слух. Інтенсивність занять: 15-20 на тиждень в групах по 12-14 (іноді 8) осіб. Курс триває мінімум 2 тижні.

Готуємо документи, необхідні для поїздки в Німеччину

Для придбання путівки в табір можна скористатися послугами туристичних або освітніх компаній-посередників. А можна зв’язатися з представниками табору безпосередньо. Наприклад, зайти на сторінку в інтернеті і зробити заявку, погодивши всі умови (тривалість і дату заїзду). Для бронювання, можливо, потрібно буде внести передоплату. Коли мовний табір в Німеччині обрано, а путівку заброньовано, справа залишається за малим: зібрати пакет документів для безперешкодного перетину кордону та прибути в кінцевий пункт призначення.

Для виїзду потрібні такі документи: https://clout.com.ua/

 1. Медична страховка.
 2. Закордонний Паспорт. Оформляється на дитину будь-якого віку у відділенні найближчої Міграційної служби. Подати заявку на виготовлення документа слід заздалегідь, приблизно за 1,5-2 місяці до дати від’їзду.
 3. Заяву на перевезення (переліт) через кордон дитини без супроводу (старше 13 років) або довіреність для супроводу дитини (до 13 років).
 4. Довіреність на вивезення дитини від обох батьків, завірена у нотаріуса.

Вартість навчання, вікові обмеження

Ціни на навчання залежать від багатьох факторів, в числі яких інтенсивність занять, запропоновані розваги після уроків, місце розташування, а також пора року (новорічні канікули у Німеччині коштують дорожче, ніж літні). Крім того, кожна школа встановлює вартість своїх послуг в індивідуальному порядку. Середня ціна на навчання за програмою «Загальна німецька мова» становить 500-835 євро в тиждень. Інтенсивне вивчення німецької обійдеться вже в 675-1300 євро. Перебування в сім’ї коштує від 1100 євро на тиждень.

Вартість путівки включає в себе проживання в резиденції (або в будинку), в кімнаті, оснащеній окремим санвузлом, 3-разове харчування та навчання. Приїхати вчитися в мовному таборі в Німеччині може будь-який школяр віком від 6 до 18 років. У деяких закладах мінімальна планка вище і складає 10 років.

Проаналізувавши зміст різних програм канікулярного навчання, приходимо до висновку, що батьки можуть обрати для своєї дитини найбільш підходящий варіант. Більшість програм дитячих таборів у Німеччині включають в себе розваги, заходи та екскурсії. Вони підходять дітям, які віддають перевагу активному відпочинку та інтенсивному спілкуванню. У той же час перебування в сім’ї дає можливість більш ґрунтовно зануритися в мовне середовище і передбачає більш спокійний і зосереджений стиль навчання.